Išplėstinė paieška
 
 
 

Komiso sutartis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Komiso sutarties samprata. Komiso sutarties dalykas. Komiso atlyginimas. Subkomisas. Komiso sutarties vykdymas. Komiso sutarties pasibaigimas. Komisionieriaus teisės ir atsakomybė. Bendrosios komiso sutarties sąlygos. Išvados.

Ištrauka

Sutartis yra neatsiejamas civilizuoto verslo kasdienybės elementas. Sutartimi sukuriami, nutraukiami arba pakeičiami turtiniai ir neturtiniai santykiai tarp verslo partnerių. Vystantis normaliems rinkos santykiams sutartis tapo verslo santykių stabilumo garantu; ginčo atveju sutartis yra pagrindinis įrankis ginant pažeistas teises. Tačiau ne visais atvejais sutartis verslininkų vertinama kaip teigiamas dalykas. Ginčo atvejais iškyla sutarties pasirašymo metu nepastebėtos, netikėtos sutarties sąlygos, kurių negali pakeisti net pats geriausias advokatas. Todėl minimalių teisinių žinių apie sutartis verslininkui reikėtų jau sutarties sudarymo metu.
Pagrindinės sąvokos.
Sutartis – tai dviejų ar daugiau asmenų teisės aktų nustatyta tvarka ir forma išreikštas susitarimas dėl civilinių teisinių santykių sukūrimo, pakeitimo arba nutraukimo. Dažnai sutarties sąvoka naudojama kaip sinonimas sandoriui. Tačiau tai nėra vienareikšmės sąvokos. Tiktai dvišaliai ir daugiašaliai susitarimai visada yra dvišaliai ar daugiašaliai sandoriai.
Komisas – prekybinio tarpininkavimo (pardavimo arba pirkimo) sutartis, kuria viena šalis (komisionierius) įsipareigoja kitos šalies pavedimu už atlyginimą sudaryti su trečiuoju asmeniu sandorį savo vardu, bet pagal kitos šalies interesus ir sąskaitą.
Komisionierius – asmuo, kuris už atlyginimą atlieka prekybines operacijas kieno nors vardu; tarpininkas perkant ir parduodant.
Darbo tikslas: Išnagrinėti komiso sutartis, kaip vieną iš sutarčių formą.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kokie pagrindiniai komiteto ir komisionieriaus įsipareigojimai;
2. Išsiaiškinti kokie yra pagrindiniai komiso sutarčių elementai;
3. Išsiaiškinti kokios būtų komiso sutarčių nevykdymo pasekmės.
Komiso sutartimi pagal Civilinio kodekso 6.780 straipsnį komisionierius įsipareigoja komitento pavedimu už atlyginimą sudaryti vieną ar kelis sandorius savo vardu komitento sąskaita. Komiso sutarties bendrosios nuostatos:
1. Komiso sutartimi viena šalis (komisionierius) įsipareigoja kitos šalies (komitento) pavedimu už atlyginimą sudaryti vieną ar kelis sandorius savo vardu, bet komitento lėšomis.
2. Pagal sandorį, komisionieriaus sudarytą su trečiuoju asmeniu, teises ir pareigas įgyja komisionierius, nepaisant to, kad komitentas buvo nurodytas trečiajam asmeniui arba vykdant sandorį turėjo tiesioginių santykių su trečiuoju asmeniu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-14
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis30.19 KB
AutoriusSnieguole
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komiso sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą