Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Partnerystė Lietuvoje

Partnerystė Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Partnerystė Lietuvoje. Psichologų komentaras. O kaip vaikai? Turtiniai santykiai tarp partnerių. Registruota partnerystė užsienio šalyse. Lietuvos Respublikos partnerystės įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Santuoka daug kam atrodo atgyvena, todėl vis populiaresnis tampa gyvenimas susimetus. Ištikrųjų gyventi nesusituokus yra ne šių laikų išradimas. Konkubinatas ("gulėti kartu") buvo populiarus senovės Graikijoje, Romoje, Kinijoje. Tačiau krikščionybė tokį ryšį paskelbė gyvenimu nuodėmėje, o Lietuva – ne išimtis.
1863 – 1904 m. Žemaičių dvasinė konsistorija užregistravo 1973 bylas dėl ištvirkusio gyvenimo būdo. Teismas skirdavo jiems dvasinę atgailą, kuri trukdavo 7 -14 dienų. Deja ši atgaila nesuteikdavo jiems galimybės įteisinti santuoką, nes kanonų teisė draudė tuoktis buvusiems ar esamiems sugulovams. Įstatymai nesantuokiniams vaikams draudė suteikti tėvo pavardę, paveldėti motinos ar juo labiau tėvo turtą taip pat draudė tapti kunigais.
Manau, jog partnerystės tema yra labai aktuali šiuolaikinei visuomenei. Statistikos duomenimis šiuo metu sugyventiniai Lietuvoje yra kas 14-ta kartu gyvenanti pora. Ypač tai populiaru tarp jaunų žmonių: kas trečia sugyventinių pora mieste yra 20 – 29 metų.
Taigi, partnerystė yra gan nauja sąvoka Lietuvoje ir daugelis jaunų žmonių nežino kas tai yra. Būtent šis dalykas mane ir paskatino pasirinkti partnerystės temą referatui. Tikiuosi, kad mano darbas padės geriau suprasti partnerystės sąvoką ir atskleisti visus su ja susijusius teisinius aspektus.


Šiuo metu bendro gyvenimo neįregistravus santuokos teisinius santykius reglamentuoja CK III knygos XV skyrius. Šio skyriaus normos nustato turtinius santykius tarp vyro ir moters, kurie įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, bendrai gyvena ne mažiau kaip vienerius metus, turėdami tikslą sukurti šeiminius santykius. CK nustato sugyventinių bendrai naudojamo turto teisinį režimą bei bendrai įgyto ir naudojamo turto padalijimo tvarką, taip pat nustato kokioms sąlygoms esant ir kokia tvarka yra registruojama ir išregistruojama partnerystė.
Registruota partnerystė iš esmės yra prilyginama santuokai, ir yra numatomos tik tam tikros išimtys, susijusios su įvaikinimu ir kt. Registruotos partnerystės atveju svarbūs tampa tie patys klausimai, kurie aktualūs ir reglamentuojant santuokas, t.y. partnerystės registravimo sąlygos, partnerystės negaliojimas, nutraukimas ir pan.
Partneryste, kaip ir santuoka, siekiama sukurti šeiminius santykius. Partnerystei, kaip ir santuokai, turi būti taikomas bendras šeimos principas, t.y. turi būti kontroliuojamas šeimų sukūrimas tarp artimų giminaičių, nustatoma tam tikra amžiaus riba bei veiksnumo reikalavimas.
Įstatyme nustatytas bendras principas, kad santuokos pabaigą reglamentuojančios normos pagal analogiją taikomos partnerystės pasibaigimui, išskyrus įstatyme nurodytas išimtis. Šios išimtys buvo padarytos siekiant, kad partnerystės nutraukimas būtų paprastesnis, tačiau ne toks liberalus, jog tai trukdytų apsaugoti šeimos santykius sukūrusių asmenų ir jų vaikų interesus (išimtys leidžiančios nutraukti partnerystę administracine tvarka netaikomos, jei nuo partnerystės įregistravimo praėjo daugiau kaip vieneri metai ir jei sugyventiniai turi bendrų nepilnamečių vaikų). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.37 KB
AutoriusRimvydas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Partneryste Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą