Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Mokesčių teisė

Mokesčių teisė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Mokesčio mokėtojo sampratos esminiai aspektai. Mokesčio mokėtojo teisės ir pareigos. Kiti mokesčio mokėtojo teisinio statuso klausimai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienai valstybei tam, jog ji normaliai funkcionuotų, vykdytų savo funkcijas bei spręstų būtinus uždavinius, yra būtini finansiniai ištekliai. Atsižvelgiant į tai, ji vykdo atitinkamą mokesčių politiką: leidžia įstatymus, kuriuose tam tikra nustatyta tvarka ir būdais valstybės žinion pereina dalis nacionalinių išteklių. 1990m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kartu formuojasi, nors ir nuolat kritikuojama, šalies mokesčių sistema.
Mokesčiai – tai labai svarbi ir didelę įtaką daranti mūsų gyvenime sritis, tačiau daugeliui žmonių tai yra mažai pažįstama, todėl, siekiant įsigilinti ir geriau suprasti mokesčių sistemą, egzistuojančią dabartinėje Lietuvos valstybėje, šiame darbe aptarsime vieną mokesčių teisės subjektų rūšį – pasyviuosius mokesčių subjektus – mokesčių mokėtojus bei jų teisinį statusą, susipažinsime su jų teisėmis ir pareigomis, o taip pat kitiems su mokesčių mokėtojų teisiniu statusu susijusiems klausimams.
Taigi, šio darbo tikslas – išanalizuoti mokesčių mokėtojų teisinį statusą. Šiam tikslui pasiekti darbe iškelsime atitinkamus uždavinius, kaip antai:
1. Susipažinti su mokesčio mokėtojo bei jo teisinio statuso samprata bei ypatumais;
2. Aptarti bei išsamiai išnagrinėti mokesčio mokėtojo teises bei pareigas, pateikti trumpą užsienio valstybių patirtį šiuo klausimu;
3. Trumpai panagrinėti kitus su mokesčio mokėtojo teisiniu statusus susijusius klausimus;
LR Mokesčių administravimo įstatymo 2 straipsnyje yra pateiktos pagrindinės sąvokos , kurių tarpe randame ir mokesčio mokėtojo apibrėžimą: mokesčio mokėtojas - asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą yra nustatyta prievolė mokėti mokestį. O asmuo suprantamas kaip fizinis asmuo (individas) ar juridinis asmuo; rinkliavos mokėtojas - asmuo, kuris už valstybės institucijų suteiktas paslaugas privalo sumokėti įstatymų nustatytą rinkliavą.
Galima teigti, jog remiantis jau minėtu LR Mokesčių administravimo įstatymu, mokesčio mokėtoju gali tapti tiek ir juridinis asmuo, tiek ir fizinis asmuo (individas), tiek ir juridinio asmens teisių neturintis asmuo, nepriklausomai nuo to, kokie yra jo santykiai su valstybe, nustačiusia mokestį (tai yra, ar jis priklauso jos jurisdikcijai, ar ne). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-27
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.17 KB
AutoriusPifas
Viso autoriaus darbų32 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKlaipėdos r. Veiviržėnų gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos r. Veiviržėnų gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą