Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Mokesčių teisė (2)

Mokesčių teisė (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių sistema jų klasifikacija ir rūšys. Netiesioginiai mokesčių reglamentavimas Lietuvos Respublikoje. Pridėtinės vertės mokestis. Akcizų mokestis. Baltojo cukraus viršsvorio mokestis. Netiesioginio apmokestinimo aspektai Europos sąjungoje. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai yra ne tik valstybės pajamų šaltinis bet ir galingas įrankis jos rinkose. Valstybės mokesčių politika (mokesčių nomenklatūra, taikomi tarifų dydžiai, bazių nustatymo tvarka, taikomų lengvatų sistema, mokesčių mokėjimo auklės bei baudų sistema) tiesiogiai veikia ne tik pajamų perskirstymą, bet ir finansinę ūkio subjektų padėtį, skatina ar neskatina nacionalinės ekonomikos augimą. Priimdama atitinkamus mokesčių įstatymus, valstybė gali skatinti krašto ekonomikos spartesnį plėtojimą arba stagnaciją bei smukimą, kovoti su infliacija, nedarbu ir pan. Šiuo atveju ir pasireiškia mokesčių reguliavimo funkcija. Valstybinis reguliavimas, taikant mokesčių sistemą, praktikuojamas seniai ir daugelyje šalių manoma, kad tai patikima priemonė, nors yra ir manančių (nedaug), kad valstybė iš viso neturėtų kištis į ekonominį krašto gyvenimą.
Mokesčiai – tai privalomojo pobūdžio mokėjimai valstybei. Visi mokesčiai įgyvendinami pagal tam tikrą apmokestinimo instrumentarijų, kuris apima mokesčių alimentus (subjektą, objektą, šaltinį, apmokestinimo vienetą, lengvatas, mokesčių sumą), mokesčio ėmimo būdą bei nustatymo metodą.
Netiesioginiams mokesčiams priskiriami paslaugų ir prekių mokesčiai; jie įtraukiami į kainą ar tarifus. Parduodamas prekes ir paslaugas, savininkas gauna iš mokėtojo ir mokesčio sumą, kurią vėliai perduoda valstybei.
Netiesioginiai mokesčiai tai:
Muitai; Pridėtinės vertės mokestis;
Akcizai: Energijos šaltinių ir ekologiniai mokesčiai.
Mokesčių sistema - tai įstatymais reglamentuojamų tarp savęs glaudžiai susietų{ mokesčių ir rinkliavų rūšių, privalomų mokėti valstybei ar teritoriniam vienetui (Lietuvoje - savivaldybėms) visuma. Mokesčių sistema formuojama atsižvelgiant į apmokstinimui keliamus uždavinius ir kartu laikantis tam tikrų apmokestinimo principų. Mokesčių sistema apima visus mokesčius, kuriuos valstvbė ima iš mokesčių mokėtojų į šalies bendravalstybinius fondus. Tai reiškia, kad mokesčių mokėtojai - ūkio subjektai (įvairių rūšių įmonės) ir gyventojai - mokesčius moka į kelis bendravalstybinius fondus: į šalies nacionalinį biudžetą (valstybės ir savivaldybių biudžetus) ir į specialiuosius tikslinės paskirties fondus.
Kiekviena valstybė turi savo mokestinę sandarą ir valstybinę mokesčių sistemą, apspręstą valstybės sandaros ypatumų. Pagal LR Konstituciją Lietuva yra unitarinė valstybė, kurios teritorija nedalijama į jokius valstybinius darinius ir kurioje valstybės valdžią vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas. Vvriausvbė bei Teismas. Konstitucijos 67 str. įtvirtina išimtinę Seimo galią nustatyti valstybinius mokesčius. Tai reiškia, kad Lietuvoje egzistuoja viena valstybinė mokesčių sistema. paremta įstatymais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.45 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu teise (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą