Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Mokesčių kontrolė, jos rūšys ir praktinio taikymo problemos

Mokesčių kontrolė, jos rūšys ir praktinio taikymo problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Mokesčių kontrolės samprata. Mokesčių kontrolės istorinės prielaidos. Mokesčių kontrolės samprata ir esmė. Mokesčių kontrolės rūšys ir jų ypatumai. Mokestinio patikrinimo ypatumai. Mokestinio patikrinimo teisėtumui keliami reikalavimai. Mokestinio patikrinimo eiga ir rezultatų įforminimas. Mokestinis tyrimas kaip mokesčių kontrolės rūšis. Atskirų rūšių mokesčių kontrolės problemos. Pridėtinės vertės mokesčio kontrolės ypatumai. Muito kontrolės ypatumai ir problemos. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Jau ne kartą esame girdėję frazę, kad "nuo mokesčių kaip ir nuo mirties nepabėgsi". Tai patvirtina ne tik šios dienos realybė, bet ir istorinė visų valstybių raida. Valstybė ir jos formą apibrėžianti valdžia yra tautos kūrinys, tačiau pats sau kaip toks jis negali egzistuoti. Valdžia nėra gamybine ar ūkine veikla besiverčiantis subjektas ir logiškai, ji pati nėra pajėgi užtikrinti savo egzistencijos. Tam reikalingi pinigai. Ir vienas iš pagrindinių kelių yra valstybės nustatomi ir jai mokami mokesčiai. Mokesčius tiesioginius ir netiesioginius moka visi ir fiziniai ir juridiniai asmenys, tačiau natūralu, kad nei vieni nei kiti nenori lengvai atiduoti to ką teisėtai įgijo. Be abejo valstybės taikomų teisinių ir institucinių mechanizmų dėka įmanoma nustatyti kas ir kokius mokesčius privalo mokėti, tačiau jie neretai būna mokami ne laiku, mokami dalinai, nemokami visai (pvz. slepiami) ir kt. Tuomet aktualizuojasi itin svarbi valstybinio mokesčių administravimo dalis – mokesčių kontrolė. Ja siekiama užtikrinti, kad visi privalomi mokėti valstybei mokesčiai būtų surenkami laiku bei sumokami Jei mokesčiai būtų mokami savanoriškai, laiku ir visi, neabejotinai mokesčių kontrolės efektyvaus įgyvendinimo klausimai nekiltų ar net pats kontrolės institutas taptų nereikalingu. Deja situacija kitokia, pastoviai tobulinami teisės aktai (mokesčių administravimo įstatymas, atskiri mokesčių įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai), sąlygoja mokesčių mokėjimo ir surinkimo ypatumus. Tai įtakoja mokesčių kontrolės vykdymą ir su tuo susijusias problemas. Šios aplinkybės atskleidžia darbo aktualumą ir naujumą.
Itin stinga lietuvių autorių darbų skirtų mokesčių kontrolės klausimų išsamiai analizei, daugiau galima išskirti įstatyminių ir poįstatyminių teisės aktų, bet ir jų komentarų bei taikymo praktikos problematikos apžvalgos stinga. Todėl praktinė šios sferos analizė darbą daro svarbiu taip pat.
Tyrimo objektas. Magistro baigiamojo darbo tyrimo objektas atsispindi šio darbo temos pavadinime ,,Mokesčių kontrolė, jos rūšys ir praktinio taikymo problemos". Taigi tyrimo objektas – mokesčių kontrolė ir jos rūšys. Objektą konkretizuoja tyrimo tikslas.
Tyrimo tikslas. išanalizuoti mokesčių kontrolės institutą bei labiausiai paplitusias kontrolės rūšis, nustatyti pasitaikančias problemas bei pateikti galimus šių problemų sprendimo būdus.
Tyrimo uždaviniai:
1. Atskleisti mokesčių kontrolės sampratą bei esmę, pateikti teorinius įvairių autorių siūlomus apibrėžimus.
2. Išnagrinėti aplinkybes ir priežastis, sąlygojančias mokesčių kontrolės problemas. Taip pat nustatyti kada kokia kontrolės rūšis yra taikoma.
3. Apžvelgti mokesčių kontrolės praktiką ir problemas užsienio valstybėse bei įvertinti, kokia šios praktikos galima nauda Lietuvai.
4. Atskleisti problemas kontroliuojant atskirų mokesčių mokėjimo klausimus.
Tyrimo metodika: uždaviniams įgyvendinti bei tikslams pasiekti baigiamajame darbe remiamasi šiais metodais:
1. Istoriniu - atskleidžiamos mokesčių kontrolės istorinės raidos tendencijos.
2. Dokumentų analizės - išanalizuoti moksliniai straipsniai, speciali teisinė literatūra, taip pat galiojantys ir netekę galios teisiniai aktai.
3. Lyginamuoju - palyginama užsienio valstybių patirtis mokesčių kontrolės sferoje, jos rūšys siekiant atskleisti panašumus ir skirtumus.
4. Loginis metodas bus naudojamas atskleidžiant šio darbo tyrimo tikslą, aiškinant sąvokas, teisės normų turinį bei pateikiant apibendrinimus, išvadas.
Tyrimo šaltiniai. Magistro baigiamojo darbo tyrimo tikslui pasiekti bus naudojami nacionaliniai teisės aktai, moksliniai straipsniai, specialioji teisinė literatūra, teismų praktika, elektroninės informacijos šaltiniai.
Magistro baigiamojo darbo struktūra yra tokia: įvadas, dėstomoji dalis (trys pagrindiniai skyriai, suskirstyti į poskyrius) išvados ir pasiūlymai, literatūros sąrašas, santrauka lietuvių ir anglų kalba. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai69
Dydis98.79 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaBuivydiškių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu kontrole jos rusys ir praktinio taikymo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Buivydiškių pagrindinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą