Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Intelektas ir jo individualūs skirtumai

Intelektas ir jo individualūs skirtumai

  
 
 
123456
Aprašymas

Intelekto supratimas. Intelekto struktūra. Individualių intelekto skirtumų tyrimas.

Ištrauka

INTELEKTAS - tai integrinė žmogaus savybė, atspindinti sugebėjimą protingai veikti. Daugelis šio fenomeno tyrinėtojų mano, kad pagrindinis intelekto bruožas yra:
SUGEBĖJIMAS GREITAI SUSIGAUDYTI NAUJOJE SITUACIJOJE
Nemažiau svarbūs ir kiti jo komponentai:
1 Erudicija - žinojimas apie viską po truputį ir apie truputį - viską
2 Sugebėjimas logiškai mąstyti
3 Mokėjimas suprasti žmones
INTELEKTAS - TAI PADORUMAS IR JUMORO JAUSMAS

Beveik visi intelekto žinovai sutaria, kad intelektas - tai ne koks "daiktas" arba "dalykas". Kai apie kieno nors IQ kalbame taip, tarsi tai būtų pastovus ir objektyviai tikras bruožas, pavyzdžiui, kaip aukštis, darome protavimo klaidą, kuri vadinama sudaiktinimu, o tai reiškia, kad abstrakti, nemedžiaginė sąvoka imama suvokti taip, tarsi ji būtų tikras, konkretus daiktas. Sudaiktinti, vadinasi, sugalvoti sąvoką, ją pavadinti, o paskui save įtikinti, kad toks dalykas iš tikrųjų yra pasaulyje. Kai kas nors pasako: "Jos IQ 120", jie sudaiktina IQ, įsivaizduoja IQ kaip daiktą, kurį žmogus turi - o juk tai tik kartą gautas tam tikro atlikto testo įvertis.
Intelektas yra sąvoka, turinti paaiškinti, kodėl vieni žmonės geriau už kitus atlieka pažintines užduotis. Robertas Sternbergas ir Williamas Salteris vadovėlyje apie žmogaus intelektą (1982, p.3) rašo, kad dauguma specialistų intelektu laiko žmogaus gebėjimą "tikslingai ir adaptyviai elgtis". Intelektinė elgsena rodo gebėjimą prisitaikyti, mokantis iš patirties, sprendžiant problemas ir blaiviai protaujant. Tie, kurie elgiasi protingai, susidoroja su keliamais reikalavimais ir pasiekia savo tikslus.
Nepaisant bendro sutarimo dėl sąvokos, lieka trys ginčytini klausimai. Pirma, ar intelektui turi įtakos asmens kultūra, ar intelektas - tai su kultūra nesusijęs gebėjimas spręsti problemas? Antra, ar intelektas yra vienas bendrasis gebėjimas ar keletas skirtingų gebėjimų? Trečia, ar galime matuoti intelektą kaip smegenų atliekamo informacijos apdorojimo greitį?
Išryškėjo dar ir kitas požiūris į intelektą. Klausiama, jei protas yra susijęs su smegenų veikla, ar nebūtų galima atskleisti intelekto skirtumų atskleidžiant tam tikrus išmatuojamus smegenų veiklos skirtumus. Ar žmonių, skirtingai atliekančių intelekto testus, rezultatų nebūtų galima sieti su jų pagrindiniais gebėjimais apdoroti informaciją? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-30
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis6.62 KB
AutoriusIrmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas ir jo individualus skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą