Išplėstinė paieška
 
 
 

Motyvavimas/ Motyvacija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Ankstyvieji motyvacijos požiūriai. Šiuolaikiniai motyvacijos požiūriai. Motyvacija socialiniame darbe. Išvados.

Ištrauka

Kokią dalį mūsų gyvenime sudaro motyvaciją ar motyvavimas? Kartais pamąstau, kas mane verčia siekti geresnių rezultatų. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninių motyvų būti kuo geresniu. Mane asmeniškai, siekti geresnių pažymių moksluose motyvuoja tolimesnio mokslo siekiamybė, augti kaip asmenybei, žinoma ir finansinės lengvatos( dėl gero vidurkio nuimamas mokslo mokestis). Pažvelgus atidžiau galime puikiai suprasti, kad mus gyventi verčia tik motyvacija, kitaip tariant, siekimas, troškimas. Motyvavimas – tai poveikis iš šalies, kuris mus skatina elgtis kiek galima geriau, tai kas kelia mūsų motyvaciją. O kam tai naudinga? Pasirinkta tema mane domina tuo, iš kur ir kieno pasėkoje kyla mūsų motyvai. Nuo ko jie priklauso?
Motyvacija – psichologinė savybė, lemianti asmens įsipareigojimo laipsnį. Į ją įeina veiksniai, sukeliantys, nukreipiantys ir palaikantys žmogaus elgesį tam tikra įsipareigojimo linkme. Motyvaciją lemia tai, ko žmogus nori. Žmogus įgytą kvalifikaciją, gebėjimus, žinias bei patirtį siekia panaudoti darbe ir kuo geriau kam tai sekasi, tuo didesnis yra jo pasitenkinimo lygis, taip pat ir motyvacijos lygis.
Motyvavimas tapo ypač aktualia tema tarp vadovų, norinčių skatinti darbuotojų motyvaciją. Kuomet kalbame apie motyvaciją dirbti ir dirbti gerai, kalbame apie gausą veiksnių, skatinančių darbuotis. Tai ir darbo užmokestis, savęs įtvirtinimas, pagarba, savęs, kaip priklausančio tam tikrai organizacijai ar komandai suvokimas, karjera, kūrybinė atmosfera, premijos ir vadovybės pasitikėjimas, galimybė save įtvirtinti. Motyvuojantys veiksniai nevienodai motyvuoja skirtingus žmones. Tai, kas yra be galo svarbu viršininkui, nebūtinai yra taip pat svarbu ir jo pavaldiniui, todėl norėdami motyvuoti savo darbuotojus darbdaviai turėtų periodiškai kalbėtis su savo darbuotojais ir pasiaiškinti, kiek darbuotojai patenkinti savo darbu bei ko jiems trūksta.
Iš senovės žinoma, kad apgalvotai paveikus žmones, galima pasiekti savo tikslus. Motyvavimas yra savęs ir kitų raginimas veikti asmens ar organizacijos naudai bei sudarymas tokių sąlygų, kada žmogus nori veikti ir aktyviai veikia asmens ar organizacijos naudai. Žmonių poreikiai ir interesai nuolat kinta.
Yra daug sukurtų teorijų ir požiūrių norint išsiaiškinti kas vis dėl to skatina žmonių motyvaciją. Teorijos bando aiškinti, kokie žmonės yra ir kokie jie gali tapti dėl motyvacijos.

Ankstyvieji motyvacijos požiūriai:
tradicinis modelis – pagrindinis algų skatinimo metodas: kuo daugiau darbuotojai pagamindavo, tuo daugiau uždirbdavo. Manyta, kad darbininkus galima skatinti tik pinigais.
žmonių santykių modelis- manymas, kad socialiniai kontaktai padeda sukurti motyvaciją ir stiprina ją. Vadovai savo darbuotojus gali skatinti pažindami jų socialinius poreikius ir suteikdami galimybę jaustis svarbiais ir naudingais.
žmonių išteklių modelis- išskiriamos dvi vadovų teiginių apie savo pavaldinius grupės. Teorija X teigia, kad žmonės ir prigimties nenori dirbti, ir nors suvokia darbą kaip būtinybę, stengiasi jos išvengti. Žmonės nori, kad jiems būtų vadovaujama ir kad jie galėtų išvengti atsakomybės. Vadovai kokiu tai būdu privalo versti savo darbuotojus dirbti.
Teorija Y teigia, kad šiuolaikinio pasaulio problema yra ta, kad ne visiškai iš naudojamos žmogaus galimybės. Norint tai daryti vadovai turi sukurti atitinkamą klimatą, kuris suteiktų jiems galimybę asmeniškai tobulėti, ypač įtraukiant darbuotojus į valdymą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-13
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.28 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motyvavimas Motyvacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą