Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendras gyvenimas neįregistruotoje santuokoje ir separacija

Bendras gyvenimas neįregistruotoje santuokoje ir separacija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Sutuoktinių gyvenimas neįregistravus santuokos. Sutuoktinių bendras gyvenimas skyrium (separacija). Išvados.

Ištrauka

Meilė apskritai yra suvokimas asmens vienybės su kitu, kad jis nėra izoliuotas sau ir pažindamas save kaip savo vienybę su kitu ir kito su šiuo asmeniu. Meilė yra jausmas, tai yra, dorovė gamtiškumo forma. Meilėje yra tai, kad, žmogus nenori būti savarankiškas sau ir kad jeigu toks būtu tai jaustu savo trūkumus ir nepilnavertiškumą. Antrasis momentas yra tai, kad jis atranda save kitame asmenyje, todėl darosi reikšmingas. Kaip rašė Georg Wilhelm Friedrich Hegel "Meilė kartu yra prieštaravimo sukūrimas ir sprendimas: kaip sprendimas ji yra dorovinis vieningumas "( Teisės filosofijos apmatai 2000 m. p.262). Meilė, dorovinis santuokos momentas, yra jausmas realiems, esantiems individams, o ne kokiai nors abstrakcijai. gali būti įforminti savanorišku vyro ir moters susitarimu sukurti šeimą arba bendrai gyventi, turėdami tikslą sukurti šeimą.
Šeima – sudėtingas socialinis istorinis reiškinys, atsiradęs žmonijos visuomenės apyaušryje. Šeima, kaip sakoma Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 str., yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Šeimos formų kaitą sąlygoja visuomenės socialinių santykių raida, visuomenės ekonominės formacijos tipas, civilizacijos lygis, religija, papročiai, moralė ir kiti faktoriai. Šeima formuoja žmogaus charakterio pagrindinius bruožus, pažiūrą į darbą, moralinės ir kultūrinės vertybes. Tvirta šeima – tai visuomenės ramybės, valstybės stabilumo ir raidos garantas. Todėl reikia sudaryti galimybę sutuoktiniams, atsidūrusiems ties skyrybų ribos, išsaugoti santuoką.
Separacija ( lot. separato –atskyrimas) - XVI amžiuje katalikų bažnyčios, iki tol griežtai draudusios santuokos nutraukimą įteisinta tvarka, pakeitusi sutuoktinių ištuoką gyvenimu atskirai, formaliai išsaugojant santuoką ir nesuteikiant teisės sudaryti naują. Ši idėja vėliau buvo įgyvendinta ir kitose ne tik katalikiškuose šalyse. Separacija reguliuoja sutuoktinių gyvenimą skyrium.
Pagrindinis separacijos tikslas - sudaryti galimybę sutuoktiniams, atsidūrusiems ties skyrybos slenksčiu, per tam tikrą laiką gyvenant atskirai, ramiai ir realiai apmąstyti ir įvertinti konfliktinę situaciją, tokiu būdu išsaugoti santuoką ir vėl tęsti šeimyninį gyvenimą.


Šiais įvairių technologijų ir visuomenės bei religijos dogmų laužymo laikais pasitaiko vis daugiau atvejų, kai žmonės nori gyventi kartu, tačiau nemato reikalo savo bendro gyvenimo įteisinti. Tam dažniausiai priešinasi bažnyčios tarnai.
Prieš pradėdami nagrinėti santuokos praeities, dabarties ir ateities klausimą, išsiaiškinkime, kas yra santuoka. Santuoka iš esmės yra dorovinis santykis. Ankščiau, ypač daugumoje prigimtinių teisių, santuoka buvo vertinama tik fiziniu atžvilgiu, pagal tai, kas ji yra iš prigimties. Ji buvo laikoma tik lyčių santykiu, ir koks nors kitas kelias kitaip apibrėžti santuoką liko uždaras. Todėl santuoką konkrečiau galima apibrėžti kaip, teisiškai dorovinė meilė Santuokos doroviškumas glūdi vienybės: meilė, pasitikėjimas ir visas individualios egzistencijos bendrumas. Objektyvi apibrėžtis, kartu ir dorovinė pareiga, yra sudaryti santuoką.
Santuoka yra įstatymo nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimyninius santykius. Vyras ir moteris įstatymo nustatyta tvarka įregistravę santuoka, yra sutuoktiniai.
Santuokos sudarymas yra vienas iš svarbiausių įvykių žmogaus gyvenime. Nuo jos priklauso ne tik pačių sutuoktinių, bet ir būsimų vaikų laimė ir gerovė.
Susitarimas tuoktis (sužadėtuvės) gali būti išreikštas žodžiu arba raštu. Sužadėtuvės yra parengiamoji vestuvių dalis. Lietuvos rašytiniuose šaltiniuose minimos nuo XVI a. viešu laikomas susitarimas tuoktis, padavus prašymą įregistruoti santuoka civilinės metrikacijos įstaigoje.
Susitarimas tuoktis nėra įpareigojimas ir negali būti įgyvendintas prievarta, ji turi būti sudaryta savanoriškai.
Nesėkminga santuoka gali ne tik suteikti moralinių išgyvenimų, bet ir sukelti materialinius nuostolius.
Neretai ji apibrėžiama kaip gamtinis būtinumas giminei išlaikyti. Be to, santuokoje įgyvendinamas natūralus ir stichinis darbo pasidalijimas, pagal kurį vyras, kaip fiziškai stipresnis, tampa šeimos maitintoju, uždirba lėšas pragyvenimui, nudirba sunkiuosius darbus, kai tuo tarpu žmona yra šeimos židinio, papročių ir dorovės saugotoja ir tuo pačiu metu pavaldi vyrui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis12.45 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendras gyvenimas neiregistruotoje santuokoje ir separacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą