Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lietuvos Respublikos išmokos vaikams

Lietuvos Respublikos išmokos vaikams

  
 
 
12345678
Aprašymas

Lietuvos Respublikos išmokos vaikams. Išmokų skyrimas ir mokėjimas. Išmokų mokėjimo terminai. Išmokų neprimokėjimas, permokėjimas ir išskaitymas iš jų. Informacijos teikimas. Savivaldybių administracijų sprendimų apskundimas. Socialinių rizikos šeimų išmokos. Savivaldybių administracijų teisės. Išmokų gavėjų pareigos. Išvados. Išmokų gavėjų skaičius 2004 metais.

Ištrauka

Išmokos vaikams (toliau – išmokos) – periodinės ir vienkartinės piniginės išmokos, skiriamos ir mokamos įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka šeimose auginamiems vaikams, globojamiems vaikams, nėščioms moterims, taip pat vienkartinė išmoka būstui įsigyti arba įsikurti.
Išmokos skiriamos tik nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantiems asmenims – Lietuvos Respublikos piliečiams, kurių duomenys apie gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčių gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurioje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą, taip pat nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės.
Kai šią sąlygą atitinka vienas iš vaiko tėvų, vienkartinė išmoka gimus vaikui, išmoka vaikui ir išmoka privalomosios tarnybos kario vaikui skiriamos, jeigu vaikas nuolat gyvena Lietuvos Respublikoje kartu su juo.
Išmokas skiria ir moka savivaldybės administracija, vadovaudamasi Išmokų vaikams įstatymu ir Vyriausybės nutarimu patvirtintais Išmokų vaikamas skyrimo ir mokėjimo nuostatais, išskyrus globos (rūpybos) išmoką asmenims, kurie mokosi profesinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose. Jiems globos (rūpybos) išmoką iki 2004 m. gruodžio 31 d. (įskaitytinai) skiria ir moka mokyklos.
Išmokos mokamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams.
Supažindinu su pagringinėmis sąvokomis, kurios bus minimos šiame referate.
Minimalus gyvenimo lygis (toliau – MGL) – gyventojų pajamų garantijų įstatymo nustatyta tvarka Vyriausybės patvirtintas minimalus gyvenimo lygio dydis.
Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys – Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių duomenys apie gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčių gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurioje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą, arba nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys užsieniečiai bei asmenys be pilietybės.
Socialinės rizikos šeima – šeima, kurioje vyrauja krizė dėl to, kad vienas ar keli šeimos nariai piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis arba (ir) yra priklausomi nuo azartinių lošimų, arba (ir) dėl turimos negalios, skurdo, socialinių įgūdžių stokos negali ar nemoka prižiūrėti vaikų, arba (ir) naudoja psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, arba (ir) gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams.
Šeima – sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys asmenys, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų vaikai, arba vienas iš tėvų, jų vaikai ir įvaikiai iki 18 metų. Į šeimos sudėtį taip pat įskaitomi nesusituokę ir su kitu asmeniu bendrai negyvenantys asmenys nuo 18 iki 24 metų: besimokantys dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ir kitų formaliojo švietimo įstaigų dieniniuose skyriuose, taip pat asmenys nuo dieninių bendrojo lavinimo mokyklų baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos. Į globėjų (rūpintojų) šeimų sudėtį vaikai, kuriems įstatymo tvarka yra nustatyta globa ar rūpyba, neįskaitomi.
Globojamas vaikas – vaikas, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta vaiko laikinoji arba nuolatinė globa ar rūpyba.
Vaiko globėjas (rūpintojas) – fizinis asmuo, šeimyna ar nevyriausybinė vaikų globos institucija (įstaiga), kuriai įstatymų nustatyta tvarka pavesta be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas, teisių bei interesų gynimas ir jiems atstovavimas.

Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymas nustato šias išmokų vaikams rūšis:
1. Išmokos šeimose auginamiems vaikams:
a) vienkartinė išmoka gimus vaikui;
b) išmoka vaikui;
c) išmoka privalomosios tarnybos kario vaikui.

2. Išmokos globojamiems vaikams ir asmenims, kuriems nustatyta globa (rūpyba):
a) globos (rūpybos) išmoka;
b) vienkartinė išmoka būstui įsigyti arba įsikurti.

3. Vienkartinė išmoka nėščiai moteriai

Dabar norėčiau aptarti kiekvieną išmoką išsamiau.
1. a) vienkartinė išmoka gimus vaikui
Kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 8 MGL dydžio vienkartinė išmoka. Vienkartinė išmoka mokama vienam iš vaiką auginančių tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių) ar vaiko globėjui. Vienkartinė išmoka nemokama, jei vaikas yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje arba kreipimosi metu vaikas yra miręs.

b) išmoka vaikui
Šeimoje, auginančioje vieną ar du vaikus, kiekvienam vaikui skiriama 0,75 MGL dydžio išmoka per mėnesį nuo jo gimimo dienos, iki sukaks 3 metai. Šeimoje, auginančioje tris ar daugiau vaikų, kiekvienam vaikui skiriama 1,1 MGL dydžio išmoka per mėnesį nuo jo gimimo dienos, iki sukaks 3 metai. Šeimoje, auginančioje vieną ar du vaikus, kiekvienam vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, kuris mokosi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, skiriama 0,4 MGL dydžio išmoka per mėnesį. Šeimoje, auginančioje tris ar daugiau vaikų, kiekvienam vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, besimokančiam dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, bet ne ilgiau kaip iki jam sukanka 24 metai, skiriama 0,4 MGL dydžio išmoka per mėnesį. Baigusiam dieninę bendrojo lavinimo mokyklą vyresniam kaip 18 metų asmeniui išmoka vaikui mokama iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos.
Taigi išmoka vaikui mokama vienam iš vaiką (vaikus) auginančių tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių). Išmoka vaikui neskiriama, jei jis: nuolat arba darbo dienomis išlaikomas (nakvynė ir maistas) valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje; yra globojamas; susituokia; yra emancipuotas (išskyrus tuo atveju, kai teismas nusprendžia emancipaciją panaikinti).

c) Išmoka privalomosios tarnybos kario vaikams ir asmenims, kuriems nustatyta globa (rūpyba). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.68 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos ismokos vaikams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą