Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Kainodara>Transferinė kainodara tarptautinėje firmoje

Transferinė kainodara tarptautinėje firmoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Transferinė kainodara. Transferinės kainodaros sąvoka. Transferinės kainodaros esmė. Transferinės kainodaros santykiai su valdžios organais. Transferinės kainodaros tikslai tarptautinėje firmoje. Transferinės kainodaros funkcijos. Transferinės kainos nustatymas. Tarptautinės firmos vidinės kainos nustatymo metodai. Rinkos kainos metodas. Savikainos metodas. Direktyvinis metodas. Mišrus metodas. Transferinės kainodaros naudojimas praktikoje. Kapitalo paskirstymas. Pajamų mokesčio perskirstymas. Tarifų ir kvotų mažinimas. Valdymo skatinimas ir įvertinimas. Antimonopoliniai veiksniai. Poveikis bendroms įmonėms. Kreditingumo įvertinimas. Valiutinė rizika ir valiutos kontrolės vengimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje vyksta spartus šalių ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas. Naujos komunikacijos galimybės sudaro galimybes laisvam bendradarbiavimui, verslo santykių palaikymui. Pasaulinio ūkio integracija į vientisą sistemą skatina tarptautinių firmų kūrimąsi, tai yra firmų veikiančių pasauliniu mastu, kuomet jos filialai ar padaliniai vykdo savo veiklą daugelyje pasaulio valstybių. Multinacionalinių kompanijų kūrimasis ir jų vykdoma bendra veikla apima ne tik prekių ir paslaugų srautus, bet ir finansinius atsiskaitymus vykdomus tarp motininės ir dukterinės bendrovės, ar atskirų kompanijos padalinių. Tarptautiniai atsiskaitymai vykdomi tarptautinės kompanijos narių yra veikiami ne tik vidinės kompanijos struktūros, bet ir išorės veiksnių, tokių kaip politinė šalies situacija, valiutos lygis, mokesčių ir muitų sistema ir t.t. Stambiose tarptautinėse kompanijose, turinčiose daug padalinių įvairiose šalyse, prekės ir paslaugos dažnai keliauja tarp padalinių, kol patenka pas galutinį vartotoją. Paslaugoms ir prekėms keliaujant iš vieno padalinio į kitą, jas būtina įkainoti, kad būtų galima vesti tvarkingą apskaitą, todėl tarptautinės firmos savo vidiniams atsiskaitymams, vykdomiems tarp jos narių, naudoja transferinę kainodarą.
Transferinė kainodara- tai pardavimų kainų nustatymas tarp korporacijos narių. Transferinės kainodaros naudojimas tarptautinei firmai leidžia efektyviau planuoti savo finansinę veiklą, mažinant muitus, apmokestinamąjį pelną, mokesčius, didinant savo filialų konkurentabilumą kitų firmų atžvilgiu ir t.t.
Šio kursinio darbo tikslas – aprašyti tarptautinėse firmose naudojamą transferinę kainodarą ir išskirti pagrindinius jos naudojimo aspektus, duodančius didžiausią naudą tarptautinei firmai. Darbo objektas, tai tarptautinės firmos viduje naudojama transferinė kainodara, jos taikymo metodai ir tikslai.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Apibrėžti transferinės kainodaros sąvoką
• Išskirti transferinės kainodaros tikslus
• Aprašyti transferinės kainodaros funkcijas
• Išskirti transferinės kainodaros naudojimo sritis
• Aprašyti tarptautinės firmos vidinės kainos nustatymo metodus
Rašant kursinį darbą daugiausiai naudota užsienio autorių literatūra, taip pat remtasi ir lietuviškais šaltiniais. Šiame kursiniame darbe pateikiama teorinė medžiaga, kuri išskiria pagrindinius transferinės kainodaros naudojimo principus ir metodus, šalia pateikiant ir praktinį transferinės kainodaros taikymą. Kad geriau išreikšti transferinės kainodaros efektyvumą ir įtaką tarptautinės kompanijos veiklos rodikliams pateikiami pavyzdžiai skaitine forma (lentelėse). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-21
DalykasKainodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara >  Kainodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis64.82 KB
AutoriusGaile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transferine kainodara tarptautineje firmoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą