Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Įvairias psichines galias lavinančių pratimų rinkinys

Įvairias psichines galias lavinančių pratimų rinkinys

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Dėmesį lavinantys pratimai: Pratimas "Vaikščiojančios statulos", Pratimas "Panašumai ir skirtumai", Pratimas "Koks tu esi?", Pratimas "Savybės", Pratimas "Skaičiai", Pratimas "Nežiopsok!" Atmintį lavinantys pratimai: Pratimas "Rask draugą", Pratimas "Burtininko apsiaustas", Pratimas "Paprastasis kimas", Pratimas "Kieno pėdsakai?", Pratimas "Kas pasijudino?", Pratimas "Lenktynės". Mąstymą lavinantys pratimai: Pratimas "Kas daugiau?", Pratimas "Neįmanoma pamatyti", Pratimas "Asociacija", Pratimas "Matematikų lenktynės", Pratimas "Rašytojų lenktynės". Kūrybiškumą lavinantys pratimai: Pratimas "Skiautelių lipdiniai", Pratimas "Atspausti arba antspauduoti", Pratimas "Atspėk", Pratimas "Mįslė", Pratimas "Sukurk savo eilėraštį", Pratimas "Nupiešk". Socialinių įgūdžių ir konfliktų sprendimo mokymo pratimai: Pratimas "Gerų santykių receptas", Pratimas "Telefonas", Pratimas "Spėk, kas įvyko", Pratimas "Nupiešk", Pratimas "Suvaidink". Savęs vertinimui stiprinti pratimai.: Pratimas "Aš - ypatingas", Pratimas "Jausmų veidrodis", Pratimas "Judėjimas – atsipalaidavimas - savijauta", Pratimas "Koks aš?", Pratimas "Mano vardas ir stebuklinga dėžutė", Pratimas "Prisiminimai apie jausmus".

Ištrauka

Vienas žaidėjas – skulptorius, kiti - statulos. Žaidimo aikštėje nubraižomos dvi lygiagrečios linijos. Atstumas tarp jų 50 -100m. Ant vienos linijos sustoja statulos, ant kitos, nugara į statulas – skulptorius. Kai skulptorius pradeda dainuoti kokią nors dainelę, statulos eina ar bėga į jį, stengdamosi kuo greičiau pasiekti jo liniją. Tačiau kai skulptorius nustoja dainavęs ir atsisuka, visos statulos turi sustoti – suakmenėti. Statulas, kurias jis pamato judant, siunčia atgal prie pradžios linijos.
Skulptorius vėl nusisuka ir ima dainuoti, kol kuri statula, pagaliau, pasiekia skulptoriaus liniją. Tada ji tampa skulptoriumi ir žaidimas pradedamas iš naujo.
Paklauskite vaikų, kuo panašūs:
1. Saulė ir apelsinas
2. Krokodilas ir žolė
3. Ranka ir koja
4. Sapnas ir svajonė
5. Laimė ir nelaimė
6. Berniukas ir mergaitė
7. Žmogus ir gyvūnas
8. Geras ir blogas žmogus
9. Senas ir jaunas žmogus
10. Tavo atvaizdas nuotraukoje ir veidrodyje
11. Tu ir tavo mama (ar tėtis)
12. Tu ryte ir tu vakare
13. Tu šiemet ir tu pernai
14. Tu ir tavo atvaizdas veidrodyje
Amžius: iki 7 m. Trukmė: 15 – 20 min. Priemonės: "Jausmų dėžutė" (atvira dėžutė, kurios dugne guli veidrodėlis), simboliniai veideliai (be lūpų ir akių) ir flomasteriai.
Vaikai veidrodyje pamato savo veido išraišką ir atpažįsta bei įvardina savo nuotaiką, išgyvenamus jausmus.
Vaikams susėdus ratu auklėtoja pasako, jog rankose laiko stebuklingą "Jausmų dėžutę". Ji pasiunčiama ratu, kad kiekvienas vaikas pažvelgtų į jos vidų ir gerai įsidėmėtų tai, ką mato (savo veidą ir jo išraišką). Kai kiekvienas pažiūri į dėžutę, paprašoma, kad ant simbolinių veidelių nupieštų tokią pat išraišką, kokią matė veidrodyje, ir sugalvotų, kaip tą nuotaiką pavadinti.
Sėdint ratu ant kilimo vaikams pasiūloma nupieštus nuotaikų veidelius pasidėti priešais save ir visiems iš eilės pavadinti veidelio nuotaiką. Kalbamasi, kodėl pažiūrėję į tą pačią dėžutę visi pavaizdavo ne tą pačią nuotaiką. Pasiūloma dar kartą, labiau išryškinant veido mimiką, savo piešinėlyje pavaizduotą nuotaiką "parodyti" draugams, sėdintiems iš kairės ir dešinės. Vaikai paskatinami prisiminti situacijas, kai jautėsi kitaip – buvo labai liūdni ar labai linksmi, ir papasakoti draugams, išgyventus jausmus raiškiai pavaizduoti veido mimika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-21
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.51 KB
Autoriusjo
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivairias psichines galias lavinanciu pratimu rinkinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą