Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Jaunesniojo paauglio jausmai

Jaunesniojo paauglio jausmai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Trumpa bendroji pedagoginė - psichologinė jaunesniojo paauglio charakteristika. Bendroji psichologinė jaunesniojo paauglio charakteristika. Formalus operacinis mąstymas. Abstraktus mokslinis mąstymas. Hipotetinis-dedukcinis mąstymas. Teoretinis samprotavimas. INRC grupė. Binarinė propozicinė logika. Paauglio idealizmas ir egocentrizmas. Paauglio psichosocialinė raida. Bendraamžių įtaka. Grupių raida. Šeimos vaidmuo tapatumo raidoje. Bendroji pedagoginė jaunesniojo paauglio charakteristika. Paauglio jausmų tyrimas. Jausmų apibūdinimas. Jaunesniojo paauglio jausmų tyrimas.

Ištrauka

Paauglystė - tai gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiojo amžiaus. Ji trunka nuo fizinio brendimo pradžios iki asmuo pasiekia savarankiško suaugusio žmogaus socialinę padėtį.
Psichologijos požiūriu paauglystė baigiasi tada, kai individas randa savo tapatumą, sukuria savo vertybių sistemą, geba užmegzti ir palaikyti draugystės ir meilės santykius, numatyti perspektyvas. Anot G. Stanley Hallo (1904), pirmojo paauglystę aprašusio amerikiečių psichologo, įtampa tarp biologinės brandos ir socialinės priklausomybės sukelia ,,audras ir sunkumus".
Daugelis vyresnių kaip 30m. amžiaus žmonių nenorėtų grįžti į paauglystę, kai toks svarbus buvo socialinis bendraamžių pripažinimas, kai gyvenimo samprata nuolat keitėsi, o nuo tėvų buvo labiausiai nutolta.
Kiti psichologai teigia, kad daugeliui paauglystė yra tokia, kokia ją aprašė L. Tolstojus: gyvybingas laikas dar be suaugusiųjų rūpesčių, gražiausios draugystės, aukščiausio idealizmo, nuostabių gyvenimo galimybių suvokimo laikas. Gana dažnai paauglystė ir ypač jaunesniųjų paauglių amžiaus tarpsnis vadinamas sunkiu, pereinamuoju, problemišku, konfliktišku audrų ir stresų laikotarpiu. Tokia paauglių savijauta ir elgesys, ypač maištavimas, priešinimasis, tam tikra prasme skatina visuomenės vystymąsi, verčia suaugusiuosius dar kartą patikrinti savo vertybes, susimąstyti, ar jie teisūs.
Paauglystės amžiaus ribos yra gana sąlygiškos, dėl jų iki šiol diskutuoja mokslininkų bendruomenė sunkiausia tiksliai nurodyti paauglystės pabaigą, nes šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje paauglio socialinė branda trunka ilgiau, tuo tarpu lytinis brendimas vyksta žymiai greičiau (vadinamoji akceleracija).
Paauglystė yra tarsi nežinios laikas, kai, viena vertus, patiriama daug jausmų, kita vertus, nežinai, ką reiškia vienas ar kitas dalykas, kaip reikėtų elgtis ir pan.
Mes dėmesį sutelkiame į bene sunkiausią, bet kartu įdomiausią, jaunesniojo paauglio (12-18m) amžiaus tarpsnį ir jo jausmus.
Tyrimo aktualumas – jaunesniojo paauglio amžiuje labai svarbūs jausmai tiek visuomenei, tiek jį supančiai aplinkai, nes tuo metu vaikas virsta suaugusiuoju.
Tyrimo objektas – jaunesniojo paauglio jausmai.
Tyrimo tikslas – išsiaiškinti jaunesniojo paauglio jausmus.
Tyrimo uždaviniai:
• atskleisti jausmų ypatumus paauglystės metu,
• palyginti berniukų ir mergaičių jausmus,
• nustatyti pagrindinius jausmus pagal juos sukeliančias aplinkybes.
Tyrimo metodai – naudota John C. Friel ir Lind’os D. Friel jausmų suvokimo anketa. Anketa sudaryta iš 8 klausimų, kiekvienas klausimas sudarytas iš 3 teiginių, kuriuos reikia surašyti didėjimo tvarka. Tyrimas atliktas Šiaulių St. Šalkauskio vidurinės mokyklos 6 klasėje, kurioje mokosi 16 paauglių: 9 mergaitės ir 7 berniukai. Darbe jausmams atskleisti naudojau lentelę, diagramą.
Darbo stuktūra – kursinį darbą sudaro antraštinis lapas, įvadas, turinys, 2 skyriai, išvados, rekomendacijos, literatūros sąrašas, 17 priedų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-04
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.47 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc.E. P. Zambacevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunesniojo paauglio jausmai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc.E. P. Zambacevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą