Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis ir dėmesingumas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Įsimintini terminai ir sąvokos. Atmintis. Kaip pagerinti atmintį? Žmogaus atminties galimybės. Kaip pagerinti ir išvystyti atmintį. Suvokimo stiprinimas. Pojūčių asociacijos. Dėmesys. Dėmesio rūšys. Dėmesio skirtumai. Dėmesio ypatybės. Kaip lavinti dėmesingumą? Kodėl mes atkreipiame dėmesį į tuos, o ne į kitus objektus? Išvados.

Ištrauka

Atmintis – individo sugebėjimas įsiminti, sisteminti, išlaikyti tai, kas patirta ir prireikus vėl grąžinti šią informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis. Sieja individo praeitį su jo dabartimi ir ateitimi, labai padeda pažinimui, o tuo pačiu ir individo vystymuisi. Dėmesys – tai žmogaus psichikos veiklos kryptingumas ir susitelkimas tam tikru momentu į kokį nors realų ir idealų objektą (daiktą, įvykį, veiksmą, vaizdą, samprotavimą). Kryptingumas reiškia tam tikros veiklos pasirinkimą ir jos vykdymą. Sutelktumas – įsigilinimą į tą veiklą ir atitrūkimą nuo bet kokios kitos veiklos. Savame referate aprašysiu apie atmintį ir dėmesį.
Skiriamos trys atminties rūšys: jutiminė, trumpalaikė ir ilgalaikė.
Jutiminė arba sensorinė atmintis – tai labai trumpai atmintyje laikoma jutimo organų gauta informacija. Pagal jutimo pobūdį skiriama regimoji, girdimoji ir kitų rūšių jutiminė atmintis.
Trumpalaikė atmintyje saugoma jau atpažinta informacija. Informacijai patekus į jutiminę atmintį prasideda sudėtingieji procesai. Jutiminėje atmintyje esantis vaizdas "susiliečia" su praeityje sukaupta informacija. Jis laikomas atpažintu, kai nustatomas jo jutiminių požymių ir atmintyje esančių vaizdų arba sąvokų atitikimas, kai naujo objekto vaizdą galima priskirti tam tikrai daiktų ar reiškinių grupei, suteikti jam tam tikrą reikšmę.
Manoma, kad trumpalaikėje atmintyje informacija laikoma akustine (garsų), o ne vizualine (regimų vaizdų) forma. Ši nuomonė paremta atpažinimo klaidomis. Atpažįstant dažniau painiojami panašiai skambantys garsai, pavyzdžiui, garsas K atpažįstamas kaip G, T kaip D, nes jie panašūs skambesiu, o ne forma.
Trumpalaikė atmintis vienu metu išlaiko 5-7 informacijos elementus ne ilgiau ir perkeliama į ilgalaikę atmintį.
Ilgalaikė atmintis – tai sudėtinga sistema, kurioje neribotą laiką saugoma beribės atminties informacija. Manoma, kad seniau įsimintina informacija neatsimenama ne todėl, kad ji yra visiškai užmiršta, o todėl, kad nesugebama jos atgaivinti. Ilgalaikėje atmintyje saugoma verbalinė informacija tarpusavyje susiejama skirtingais ryšiais t.y. pagal susidomėjimą ir prasmę.
Ilgalaikės atminties sudėtingumą parodo tai, kad ji skiriama į dvi rūšis: epizodinę ir semantinę (prasminę). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-16
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.75 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Bubnienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis ir demesingumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-26 IP: 212.59.13.233
    Elvyrukas sako

    Neblogas darbukas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Bubnienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą