Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Atmintis ir dėmesys: rūšys, tarpusavio ryšys

Atmintis ir dėmesys: rūšys, tarpusavio ryšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Atminties svarba. Atminties apibūdinimas, jos rūšys. Pagrindinės atminties sutrikimo priežastys. Dėmesio apibūdinimas ir rūšys. Dėmesio savybės. Dėmesys ir išsiblaškymas. Atminties ir dėmesio tarpusavio ryšys. Išvados.

Ištrauka

Tikriausiai sunku aptikti sritį, kurioje nebūtų vartojama atminties sąvoka; psichologai kalba apie žmogiškąją atmintį, medikai – apie genetinę, istorikai – istorinę, tiksliųjų mokslų atstovai – kompiuterių ir kitų intelekto mašinų, sociologai – apie tautos. Ir nenuostabu, nes juk ir asmeniniame gyvenime atmintis ne paskutinėje vietoje.
O juk žmonijos istorijos didžioji dalis susiformavo ir išliko be dabartinių technologijų ir net be rašytinių šaltinių pagalbos. Ankstyvosiose bendruomenėse visos žinios buvo kaupiamos atmintyje, persakomos žodžiu, o jei taip neįvykdavo – jos paprasčiausiai būdavo užmirštamos. Tokiose beraštėse kultūrose atmintis buvo nuolatos lavinama, o prisiminimai vėl ir vėl atgaivinami, atnaujinami ir branginami.
Atminčiai ir psichikai nebuvo abejingi visų laikų mąstytojai. Platono laikais buvo kalbama apie vaškines lenteles, su jomis lyginama atmintis, Dekarto laikais palyginimui geriausiai tiko laikrodžio mechanizmas ar hidraulinės sistemos, praėjusiame šimtmetyje – telefonų stotys, o dabar, aišku, kompiuteris.
Šiame darbe mes pabandysime paanalizuoti du psichikos procesus – atmintį ir dėmesį: jų sampratą, savybes, rūšis bei tarpusavio ryšį.
Darbo objektas – atmintis ir dėmesys: rūšys ir tarpusavio ryšys.
Darbo tikslas – išanalizuoti atminties ir dėmesio tarpusavio ryšį.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti atminties svarbą ir sampratą.
2. Išanalizuoti atminties rūšis
3. Išanalizuoti dėmesio rūšis bei savybes.
4. Išanalizuoti atminties ir dėmesio sutrikimo priežastis.
5. Pagrįsti atminties ir dėmesio tarpusavio ryšį.
Kodėl kartais pamirštame tai, ką turime žūtbūt prisiminti, o tie prisiminimai, kurių norime atsikratyti, vis sugrįžta ir sugrįžta?
Nuo seno žmonėms neduoda ramybės atminties problema. Ilgai ieškota ,,atminties centro", ,,atminties bloko", kol suprasta, kad šią sudėtingą psichikos funkciją nulemia visų smegenų veikla. Įžymus amerikiečių matematikas Džonas fon Neimanas palyginti neseniai skeptiškai pažymėjo: ,,Apie atminties prigimtį mes žinome ne daugiau, negu senovės graikai, maniusieji, jog protas slypi diafragmoje". Gali būti, kad panašios replikos palietė mokslininkų ambicijas – štai jau keli dešimtmečiai, kai jie stebina mus kasmetiniais atradimais atminties tyrimo srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-02
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis26.66 KB
AutoriusAudra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word atmintis ir demesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą