Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Tėvų ir vaikų psichologija

Tėvų ir vaikų psichologija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Vadovavimas vaiko elgesiui. Drausmės reikšmė. Žodžių galia. Apklausos "Mano tėvai ir aš" rezultatai. Dešimt prisakymų tėvams.

Ištrauka

Mano darbo TIKSLAS išanalizuoti tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, panagrinėti iškylančias problemas bei surasti būdus kaip tas problemas spręsti nepažeidžiant vaiko psichikos.
Vadovauti vaiko elgesiu yra viena svarbiausių tėvų pareigų. Tėvai turi sugebėti tai padaryti, kad su-kurtų besirūpinančia vienas kitu šeimą. Kai kurie būdai, kuriais tėvai siekia vadovauti savo vaikų elgesiui, yra nepriimtini. Ne visos bausmės išmoko vaikus elgtis teisingai ir priimtinai vadovauti vaikų elgesiui, ne-naudojant bausmių, tėvams nėra lengva, nes reikia skirti laiko ir pastangų kuriant kitokius bendravimo metodus. Tačiau už tas pastangas šeima atlyginama laimingesniu ir malonesniu gyvenimu.
Ką tai reiškia ,,vadovauti elgesiui" ?
Terminu ,,vadovavimas elgesiui" apibūdiname metodus, kuriuos naudoja tėvai siekdami padėti vaikams išmokti tinkamai elgtis.Tai:
Apdovanojimas už norimą elgesį;
Netinkamo elgesio ignoravimas ;
Tinkamo elgesio modeliavimas ir baudimas už netinkamą elgesį.
Dažnai tėvai painioja drausmę ir bausmę. Tiek bausmė, tiek drausmė yra vadinama elgesio formomis. Tačiau tos sąvokos labai skiriasi. yra vadinama elgesiu formos.Tačiau tos dvi sąvokos labai skiriasi.
Pasinaudosime pavyzdžiu, kuris tai atskleis. Sportininkai turi laikytis tam tikrų taisyklių arba standartų. Pavadinkime tas taisykles "drausme". Taisyklių reikia kiekviename žaidime. Kai taisyklės pažeidžia-mos, žaidėjui arba komandai teisėjas skiria baudą. Ledo ritulininkas, kuris sukėlė muštynes su kitu žaidėju, yra baudžiamas. Muštis neleidžiama. Teisėjas liepia žaidėjui pasėdėti penkias minutes ant baudos suolelio. Kai vaikai mušasi namuose, jie irgi baudžiami. Mušimasis namuose neatitinka šeimos taisyklių. Teisėjas čia yra motina arba tėvas, kurie liepia vaikui pasėdėti penkias minutes ant bausmės suolelio. Namuose mes tai vadiname vaiko pašalinimu iš situacijos, laikinai apribojant veiksmų laisvę. Tačiau, kad bausmė turėtų prasmę, pirmiausia turėtų būti aiškios, nesikeičiančios ir teisingos pačios taisykles. Geriausiai būtų surašyti į lapą po 5 dalykus, ką galima daryti, o ko nevalia.
Be aiškių ir nesikeičiančių taisyklių negali būti bausmės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis18.5 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu ir vaiku psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą