Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių virusai (4)

Kompiuterių virusai (4)

  
 
 
12345
Aprašymas

Informacinis virusas. Kompiuterio virusai. Veikimo terpė. Poveikio pavojingumas. Veikimo terpės užkrėtimo būdas.

Ištrauka

Informacinis virusas yra programa, savaime įsiskverbianti į kitas programas bei sugebanti daugintis. Jis greitai plinta, nes kaskart paleidus " užkrėstą " programą kaupiklyje (diskelyje arba diske) dar " neužkrėstą " programa ir į įsiskverbia. Ne visi virusai gadina duomenis ar programas, tačiau visi jie vienaip ar kitaip trukdo dirbti su kompiuteriu. Kai kurie virusai gali būti itin pavojingi ir nepataisomai sugadinti jame esančia informaciją, kuri gali kainuoti daug daugiau nei pats kompiuteris.
Terminą "kompiuterio virusas" pirmą kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas Fred Cohen 1984 metais. Nors jau praėjo gana nemažas laiko tarpas, tačiau kompiuterinių virusų problema nesumažėjo.
Jeigu kompiuterį palygintume su gyvuoju organizmu, o atskiras kompiuterines programas – su ląstelėmis, gautume analogišką vaizdą. Analogijos tarp medicinos, biologijos ir kompiuterijos šaknys yra daug gilesnės, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Kompiuterio virusai yra panašiai svarbi problema kaip ir AIDS.Kompiuterio viruso blogoji savybė yra ta, kad jis plinta. Kol nebuvo kompiuterių tinklų, įvairios virusinės programos pridaryti daug žalos negalėdavo.Kas kita kai kompiuteriai susijungė į didelį tinklą. Virusai juo plinta itin dideliu greičiu, dėlto jų daroma žala didėja.
Ši problema turi ir dar viena aspektą. Išsivysčiusiose šalyse dauguma firmų, kuriančių programinę įrangą, rūpinasi ir prieš virusinėmis programomis. Taip pat esti nemažai literatūros šiuo klausimu. Taigi daugelis kompiuterių savininkų žino, kas yra virusas, kokios būna jo "vizitų" pasekmės bei yra pasirengę su juo kovoti.Silpnai išsivysčiusiose šalyse (taip pat ir mūsų) labai paplitęs nekontroliuojamas įvairių programų kopijavimas, paprasčiau-vogimas. Ir tai yra ypač gera dirva kompiuterio virusams. Todėl mokyklose, įvairiose įstaigose užsikrėtimo faktas yra įprastas reiškinys.
Yra žinoma keletas diskelių, diskų ar programų užkrėtimo požymių.

Greta tokių akivaizdžių, kaip raidžių byrėjimas, kamuoliuko šokinėjimas, įvairių pranešimų ("pasakyk Bebe..") pasirodymas displėjaus ekrane ar neįprasti garsiniai efektai, tačiau pasitaiko ir ne tokių ryškių:
pasikeičia command. com. bei kitų bylų dydis ir data;
lėčiau nei įprasta programa įrašoma į atmintį, neaiškus kreipinys į diską;
neveikia kai kurios rezidentinės programos ir tvarkyklės;
anksčiau normaliai dirbusi programa sustoja;
staiga sumažėja tiesioginės kreipties atmintis (RAM) dydis bei disko talpa ir t.t.
Kompiuterių pasaulis sparčiai plėtojosi. 1969 metais JAV atsirado globalusis tinklas "Arpanet", susijungęs tūkstančius kompiuterių ir didžiulį skaičių vartotojų. Galimybė padiskutuoti su kolega, gyvenančiu už daugybės kilometrų, labai viliojo. Tinkle dirbo universitetų bei koledžų studentai ir mokslininkai, Pentagono žinybos. Tais pačiais 1969 metais atsirado operacinė sistema "Unix", kuri tapo itin populiari. Atrodė, kad nėra jokių audros požymių…
Atėjo 1988 metų vasara. "Bell" kompanijoje (JAV) dirbo vieno universiteto diplomatas Robert Morris. Katastrofa prasidėjo 1988 metų lapkričio 2 dieną.
Taigi 1988 metų lapkričio 2-oji diena, trečiadienis:
17.00 val. virusas aptiktas Kornelio (JAV) universitete;
21.00 val. virusas aptiktas Stenfodo (JAV) universitete;
22.00 val. virusas sunaikino Berklio (JAV) universiteto kompiuterinę sistemą;
23.00 val. buvo aptiktas virusas Prinstono (JAV) universiteto matematikos fakultete. Iš pradžių visi, aptikę virusą manė, kad tai tik jų sistemos bėda. Niekas nė neįsivaizdavo, kokio masto epidemija bus po keleto valandų.
23.28 val. pranešimas apie virusą, "atakuojantį" Deviso ir San Diego universitetus bei Nacionalinę aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo valdybą (NASA). Greitai paaiškėjo, kad virusas iš "Arpanet" tinklo pateko į "Internet" tinklą. Po to, kai Komelio universitetas netiesiogiai įrodė, jog būtent čia sukurtas virusas, jam buvo suteiktas "Cornel/Arpanet" vardas.
Ketvirtadienis, lapkričio 3-oji diena.
01.00 val. pranešama, kad 15 "Arpanet" tinklo centrų apkrėsti virusu;
02.00 val. virusas aptiktas Harvardo (JAV) universitete;
03.30 val. virusas aptiktas Masačūsetso (JAV) universitete.
Apie sistemų sutrikimus pranešė ne tik žmonės, bet ir skaičiavimo sistemų procesoriai, kurie į tinklą pradėjo siųsti pranešimus, kad nebesugeba priimti naujų dokumentų. Greitai paaiškėjo, koks stiprus smūgis buvo suduotas. Pirma, virusas išplito kompiuterių tinkluose siaubingu greičiu, antra, jis blokavo tinklų sistemas dėl perpildytos atminties, trečia, labiausiai nukentėjo pati populiariausia "Unix" operacinė sistema.
Tarp sistemų administratorių kilo panika, nes užkrėstų sistemų buvo neįmanoma kontroliuoti. Tapo aišku, kad jei viruso plitimas nebus sustabdytas, tai pasekmės gali būti labai liūdnos.
Per penkias valandas virusas išvedė iš rikiuotės apie 800 sistemų, o per lapkričio 2-ąją ir 3-ąją dienas-6000 kompiuterių. Per "Internet" tinklą virusas pasiekė Europą ir Australiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-22
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.72 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaUkmergės r. Siesikų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Ukmergės r. Siesikų vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą