Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichikos tyrimo ypatumai. Trumpa tyrimo metodų charakteristika

Psichikos tyrimo ypatumai. Trumpa tyrimo metodų charakteristika

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Elgesio ir psichikos procesų tyrimo kryptis. Psichologijos sritys. Mokslinė veikla. Mokslinis požiūris. Mokslinis metodas. Psichologijos metodai. Aprašymas. Koreliacija. Eksperimentas. Teigiamos ir neigiamos laboratorinio tyrimo metodų pusės. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas mokslas, kaip žinių sistema, turi tam tikrų būdų – metodų, kuriai jis renka žinias apie savo tiriamuosius objektus. Fizikos ir chemijos mokslų pagrindinis yra eksperimentų metodas, o istorijos mokslui jis menkai ką gali beduoti. Psichologijos tyrimo metodų problema yra reikšmingesnė negu kitų mokslų. Psichikos reiškiniai nėra prienami tiesioginiam stebėjimui (jų negalima nei pamatyti, nei išgirsti, nei pajusti kitais jutimo organais). Tačiau pagrindinių šiuo metu yra laikomi stebėjimo ir eksperimentų metodai. Naudodamas stebėjimo metodus, tariantysis laukia , kol pageidaujamų reiškinių kils natūralioje veikloje. Stebimi ir registruojami ne patys reiškiniai, o jų išoriniai pasireiškimai – veido mimika ir pantomimika, įvairiais judesiais, kalbėjimu ir kt. Pastebėti pasireiškimai protokoluojami, fotografuojami, filmuojami ir iš tų duomenų daromos išvados apie atminties, valios, temperamento ir kitų reiškinių ypatybės.Taikydamas eksperimentų metodus, tiriantysis nelaukia, kol pageidaujamų reiškinių natūraliai atsiras, o specialiai juos sukelia ir stebi. Eksperimentuojant sutaupoma laiko, galima procedūras kartoti, kol išryškėja dėsningumai. Be šių pagrindinių metodų, psichikos reiškiniams tirti dar naudojami apklausos (pokalbio, anketų, vertinimo skalių ir kt.), veiklos produktų tyrimo, biografinio tyrimo metodai. Testai yra matematiškai sutvarkytos ir patikrintos uždavinių sistemos, kurias sprendžia tiriamasis ir gauna įvertinimus. Testų turinys priklauso nuo diagnostikos objekto (vienokių testų reikės dėmesiui, kitokių jausmingumui ar įvairių rūšių sugebėjimams išmatuoti).
Taikant psichologijos žinias, taip pat neišvengiama vertybių įtakos. Žmonės, paklusę "profesionalui", kaip tvarkyti gyvenimą – kaip auklėti vaikus, įgyvendinti savo siekius, kaip elgtis įsimylėjus, daryti karjerą – gauna vertybiškai nuspalvintus patarimus. Mokslas, tiriantis elgesį ir psichikos reiškinius, gali padėti mums pasiekti savo tikslų, bet jis negali jų nulemti.
Tikslas.
Sužinoti apie psichikos tyrimo metodus ir ypatumus.
Metodika.
Mokslinės literatūros analizė.
Uždaviniai.
1. Susipažinti su psichikos procesų tyrimo kryptimis.
2. Paanalizuoti psichologijos tyrimo metodus.
3. Sužinoti laboratorinio tyrimo teigiamas ir neigiamas pusės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-08
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.09 KB
Autoriusnatalija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichikos tyrimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą