Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologijos metodai (2)

Psichologijos metodai (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Psichologijos metodai. Atvejo tyrimas. Apklausa. Stebėjimas. Koreliacija. Psichologiniai testai. Eksperimentas.

Ištrauka

Jeigu norite suvokti psichologijos esmę ir gebėti išmaningai naudotis populiariąja psichologija, pirmiausia privalote suprasti, kaip psichologai nagrinėja tam tikrus klausimus. Mokslininkas gali dirbti ir laboratorijoje, ir " realiame pasaulyje". Įvertinimo būdai taip pat gali būti. Įvertinimo būdai taip pat gali būti įvairūs. Atlikdami vienus tyrimus, mokslininkai stebi ir protokoluoja elgesį; atliekant kitus, žmonės patys pateikia atsakymus apie savo mintis ir elgesį. Kad galėtume gerai įvertinti tyrimų rezultatus, privalome gerai suprasti tyrimo būdus ir žinoti, kokias išvadas galima daryti juos naudojant.
Bet kuris mokslas pirmiausia aprašo savo tyrimų objektą. Kiekvienas mūsų kasdien stebime bei vertiname aplinkinius žmones, dažnai spėliojame, kodėl jie vienaip ar kitaip elgiasi. Panašiai elgiasi ir profesionalūs psichologai, tik jų stebėjimai objektyvesni ir sistemingesni.
Vienas seniausių tyrimo būdų yra atvejo tyrimas. Tai toks būdas, kai psichologas nuodugniai tiria vieną ar kelis žmones ir tikisi atskleisti tai, kas būdinga visiems žmonėms. Pirmosios mūsų žinios apie smegenis buvo surinktos šiuo būdu – tiriant asmenis, kuriems buvo sužalota tam tikra smegenų sritis. Sigmundas Freudas kūrė asmenybės teoriją, remdamasis atvejų tyrimo duomenimis. Raidos psichologas Jeanas Piaget apie vaikų mąstymą prakalbo rūpestingai ištyręs ir išklausinėjęs savo vaikus. Tačiau atvejų tyrimui reikia labai daug laiko. Be to, tiriamas žmogus gali būti netipiškas, ir tai gali psichologą suklaidinti.
Šiuo būdu tiriama daug žmonių, bet ne taip nuodugniai. Psichologas, naudodamas šį būdą, prašo žmonių pasakyti apie savo elgesį nuomonę. Gali būti pateikiami įvairiausi klausimai: nuo liečiančių lytinį gyvenimą iki politikos ir politikų vertinimų. Net sunku sugalvoti reikšmingą klausimą, kuris apklausose dar nebūtų pateiktas žmonėms. Luisas Harisas pateikia tokius apklausos duomenis: 89% amerikiečių teigia, jog jie negali išvengti stipraus streso, 95% tiki Dievą, 70% pritaria, kad pistoletai turi būti registruojami, 96% vienaip ar kitaip norėtų pakeisti savo išvaizdą.
Tačiau apklausos būdas yra ribotas. Jis naudingas tik tada, jeigu klausimai yra aiškūs ir nešališki, respondentai yra tipiški tiriamos grupės atstovai, jų atsakymai sąžiningi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-29
DalykasPsichologijos konspektas
KategorijaPsichologija
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.5 KB
Autoriusaukse
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologijos metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą