Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės tyrimo ir vertinimo metodai

Asmenybės tyrimo ir vertinimo metodai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Duomenų rinkimo būdai. Stebėjimas. Eksperimentas. Pokalbis. Anketos. Kitos metodikos. Populiariausi asmenybės tyrimo metodai. Eksperimentinis tyrimas. Koreliacinis tyrimas. Atskiro atvejo tyrimas. Tyrimo patikimumas. Išvados.

Ištrauka

Psichologai žmogaus psichikos veiklą tiria remdamiesi nuostata, kad jos pažinimas tik tada bus moksliškas, kai bus taikomi metodai, atskleidžiantys objektyvią tiesą, tikruosius psichikos reiškinių ryšius ir sąveikas, jų nuolatinio kitimo dėsnius. Labai svarbu tiriamus reiškinius patikrinti žmonių praktine veikla. Žmogaus protą, jausmus, norus, charakterį ir sugebėjimus turime tikrinti remdamiesi jo darbais ir poelgiais, o ne tuo, ką jis pats apie save kalba.
Tikrovės daiktai ir reiškiniai tiriami išaiškinant esminius jų ryšius ir santykius. Tai vienas ir pagrindinių tyrimo principų. Į psichikos reiškinius reikia žiūrėti kaip į nulemtus išorinio ir vidinio poveikių ir neatskiriamai susijusius su žmogaus vidinėmis ir išorinėmis reakcijomis bei veiksmais.
Turi būti tiriama psichikos reiškinių raida. Viskas, kas egzistuoja, amžinai juda, kinta, vystosi. Žmogaus psichikos reiškinius galima pažinti tik atskleidus jų atsiradimo sąlygas, stebint jų kaitą. Gyvūnų elgsenos įvairiose jų raidos pakopose tyrinėjimas padeda pažinti žmogaus psichikos dėsnius, išaiškinti sąmonės atsiradimo ir išsivystymo priešistorę. Labai svarbu tirti istorinę žmogaus sąmonės raidą, kuri parodo sąmonės pokyčius visuomeninės istorinės žmonijos raidos procese. Ontogeninis psichikos raidos tyrimas rodo jos pokyčius įvairiais žmogaus amžiaus laikotarpiais.
Mano darbo tikslas yra būtent išanalizuoti duomenų apie asmenybę rinkimo būdus, aptarti įvairias asmenybės tyrimo kryptis, o taip pat paanalizuoti tyrimo patikimumą. Daugiausiai darbe remiuosi Vaclovo Martišiaus knyga ,,Psichologijos metodai". Kaip papildoma literatūra naudojuosi Juvencijaus Lapės, Gedimino Naviko bei Marijos Furst knygomis, kurios, manau, nagrinėjamą temą man padės atskleisti pakankamai išsamiai.

Stebėdamas tyrinėtojas konstatuoja žmogaus išorinio elgesio faktus, kurie padeda nustatyti ir paaiškinti psichikos reiškinių ypatumus.
Stebėjimas gali būti atsitiktinis, neturintis iš anksto numatyto tikslo ir atliktas nesilaikant jokių taisyklių. Tokie stebėjimai dažnai atliekami gyvenime, ypač pedagogo, gydytojo, žurnalisto, teisėtvarkos darbuotojo ir kitų specialistų. Jų veiklos apibrėžtas pobūdis, dažnas situacijų pasikartojimas sudaro sąlygas atlikti originalius ir vertingus stebėjimus. Gydytojas Ferė atkreipė dėmesį į dažnus ligonės skundus, kad, esant šaltam ir sausam orui, ji junta kibirkštėles ant odos ir plaukų. Jis išmatavo statinį odos krūvį ir atrado psichogalvaninį refleksą. Tačiau tokie stebėjimai tik retais atvejais turi mokslinę vertę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.33 KB
AutoriusJustinas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. L. Bakševičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes tyrimo ir vertinimo metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. L. Bakševičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą