Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kaip galimas psichologijos mokslas? (2)

Kaip galimas psichologijos mokslas? (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Psichologijos mokslo samprata ir raida. Psichologijos mokslo objektas. Psichologijos kaip mokslo reikšmė. Psichologijos ir kitų mokslų ryšys. Psichologijos tyrimo metodai. Išvados.

Ištrauka

Mokslas – pagrindinis civilizacijos pažangos variklis. Jis yra svarbiausias visuomenės dvasinės kultūros vystymosi elementas ir aukščiausia žmonijos žinių forma. Anot Rimanto Tidikio, norint geriau pažinti ir gamtos, ir socialinius mokslus, būtina juos tirti ir nagrinėti iš įvairių mokslinių pozicijų, naudojant metodologiją ir metodus.
Mokslas remiasi tikrovės faktais, teisingai aiškina jų kilmę ir vystymąsi, atskleidžia esminius reiškinių ir daiktų ryšius, suteikia žmogui realaus pasaulio objektyvių dėsnių žinojimą ir jų taikymą praktinėje veikloje.
Tyrimo objektas – psichologija kaip mokslas. Jos sampratos reikšmė, raida ir kaita, kryptys ir problematika.
Žodis "psichologija‘ reiškia "mokslą apie sielą. Psichologija kaip mokslas yra gana jaunas, tačiau jos objektu pradėta domėtis ypač seniai. Su psichologija žmonės susiduria savo kasdienybėje, žinių įgyjama individualiai, bendraujant, stebint. Žmones dažnai domina, kodėl mes egzistuojame, mąstome, kaip jaučiamės ir kodėl elgiamės taip, kaip elgiamės.
Pačioje psichologijoje egzistuoja įvairios kryptys ir, žinoma, įvairūs požiūriai, kas yra šis mokslas. Kiekvienas mokslas siekia kaupti, analizuoti ir klasifikuoti faktus. Psichologija, kaip savarankiškas mokslas remiasi empiriniu tyrinėjimu. Empiriniai faktai yra elgsena, kuri gali būti tyrėjo užfiksuota. Mokslas siekia ne tik aprašyti, surinkti faktus, bet ir juos paaiškinti. Norint suklasifikuoti reikia turėti dėsnius, kurie nusako esminius, pasikartojančius faktus.
Psichologija, kaip ir kiti mokslai, taip pat turi tikslą ieškoti dėsningumų, keldama mokslines hipotezes ir jas tikrindama. Kiekvienas mokslas kuria savo teorijas. Teorija – tai apibendrinantys teiginiai, leidžiantys aiškinti faktus, numatyti būsimų pasirodymą bei interpretuoti naujus. Psichologija taip pat turi savo teorijas ir tyrimo metodus.
Psichologija kaip ir dauguma socialinių mokslų, dar nėra iki galo susiformavusi, jos formavimasis vis dar vyksta. Ji, skirtingai nuo kitų socialinių mokslų, savo teorijas ir dėsnius bando pagrįsti taip kaip tai daro gamtos mokslai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.47 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Leonavičius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip galimas psichologijos mokslas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Leonavičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą