Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Elgesys su "ypatingais" žmonėmis

Elgesys su "ypatingais" žmonėmis

  
 
 
1234567
Aprašymas

Parengta remiantis H. Rodžerso knyga " Vienos skrybėlės principas". " Ypatingi" žmonės. Misteriai Tirados. Sunkiai sukalbamas vadovas. Sunkiai sukalbamas pavaldinys. Problemų apniktieji. Viską darantys paskutinę dieną.

Ištrauka

Kas gi tai per žmonės? H. Rodžersas teigia, kad tokių žmonių galima rasti kiekvienoje organizacijoje – didelėje ar mažoje, vadinasi, mokykloje taip pat. Jis išskiria 5 didesnes grupes " ypatingųjų žmonių":
1. Misteriai Tirados
2. Sunkiai sukalbami vadovai
3. Sunkiai sukalbami pavaldiniai
4. Apniktieji problemų
5. Viską darantys paskutinę dieną
Toliau šiame darbe pateiksiu, kaip autorius apibūdina šių grupių narius ir kodėl vadina juos " ypatingais". Bet pirmiausia noriu pasakyti, kodėl svarbu žinoti apie tokius žmones ir elgesį su jais. Daugiausia kalbėsiu apie mokytojų ir mokyklos vadovo santykius, nes mokykloje iš išskirtų 5 grupių " ypatingų" žmonių daugiausia pasitaiko būtent tarp vyresniųjų, t. y. mokytojų bei jų ir mokyklos vadovo – direktoriaus.
" Ypatingais" žmonėmis, deja, vadinami žmonės su ne itin geromis ir kitiems, kartu dirbantiems, ne visai priimtinamomis savo charakterio, būdo savybėmis ir elgesiu. Tačiau, kad ir kaip būtų, su jais reikia dirbti, todėl dėl palankios ir darbingos atmosferos, tarpusavio santykių, kurie leistų produktyviai dirbti, geros savijautos kiekvieno iš darbuotojų, labai svarbu žinoti, kaip galima tvarkytis su " ypatingais" žmonėmis.
Natūraliai gali kilti klausimas, kodėl reikia dirbti su tokiais žmonėmis, kodėl negalima jų tiesiog atleisti? Šalia visų kitų priežasčių ( " ypatingasis" gali būti vadovo sūnus ar giminaitis; galbūt jis pradėjo dirbti kartu su vadovu prieš daugybę metų ir su juo dabar turi būti taikstomasi), kaip pačią svarbiausią H. Rodžersas išskiria tokių žmonių talentą ir pataria: " Duokite pakankamą naudą kompanijai ir jūs galėsite rungtyniauti beveik su bet kuo. Įsitikinkite, kad esate naudingas kompanijai prieš rodydamas savo kitaminčio būdą. Kai nauda nėra tokia aiški, nesitikėkite, jog jūsų " ypatingas" elgesys bus toleruojamas amžinai."
Taigi, iš viso to peršasi išvada, kad norint, jog su tavo savybėmis, kurios nepatinka kitiems ir gali juos net erzinti, būtų taikstomasi tylint, reikia būti ypač naudingam kompanijai, kurioje dirbi. Žinoma, čia nekalbama apie tai, kad reikia įtikti kiekvienam, kartu dirbančiam, tačiau mano anksčiau minėtos 5 grupės žmonių " ypatingo" elgesio beveik visuomet nepatinka ir netgi trukdo dirbti visiems kitiems.
Dabar smulkiau panagrinėsiu kiekvienos šių grupių žmonių elgesį ir pateiksiu H. Rodžerso bei savo mintis ir patarimus, kaip būtų galima susitvarkyti su tokiais žmonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.92 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgesys su ypatingais zmonemis.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą