Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Vyro ir moters panašumai ir skirtumai

Vyro ir moters panašumai ir skirtumai

  
 
 
12345
Aprašymas

Vyro ir moters biologiniai ir fiziologiniai skirtumai. Vyro ir moters jausmai. Vyriška - moteriška. Laisvalaikis. Vaikų auklėjimas. Skirtumai ir konfliktai.

Ištrauka

Nuolat girdime kalbant apie vyro ir moters panašumus ir skirtumus. Žinoma, skirtumų galėtume rasti daugiau negu panašumų. Todėl pabandysime panagrinėti kokie jie yra, kas daugiau būdinga vyrui ir moteriai - toks yra šio darbo tikslas.
Mokslininkai pripažįsta, jog vyras ir moteris iš prigimties skiriasi savo psichologija ir seksualumu. Šių skirtumų nepažinimas ir nepripažinimas dažnai būna jaunos šeimos psichologinių problemų priežastimi.
J. Bikulčius teigia, kad bendrauti šeimoje trukdo tai, kad vyrai ir moterys menkai suvokia savo partnerio pranašumus ir silpnybes, nemoka pasinaudoti savo pranašumais (silpnybėmis). Autorius akcentuoja tokius vyro ir moters psichologinius ypatumus. Būdingi moters ir vyro ypatumai: didelis jautrumas, moteris ypač jautri tokiems trūkumams kaip netaktiškumas, nevalyvumas, melagingumas ir pan. Kalbant apie jausmus moteris labiau sugeba užjausti, suprasti, o vyro jausmai nelabai gilūs, neilgai trunkantys. Taip pat skiriasi ir abiejų interesai: vyras daugiau domisi technika, daugiau kas susiję su gamtos pasauliu, o moteris domisi žmonėmis, jų santykiais, šeima. Charakterio bruožai: vyras mėgsta pasikeitimus, naujoves, riziką, yra tvirtesni, o moterys yra ne tokios energingos, jos yra ištvermingesnės ten, kur reikia ilgalaikių pastangų, konservatyvi.
Svarbiausieji vyro ir moters biologiniai ir fiziologiniai skirtumai užkoduoti jų organizmo ląstelėje. Moters organizmas iš prigimties stipresnis, pasiruošęs subrandinti naują gyvybę, todėl moteris sėkmingai įveikia gyvenimo sunkumus, ištveria negandas. Moterys labiau nuovokesnės už vyrus. Jos šypsosi ir juokiasi daugiau, dažniau žiūri tiesiai į akis ir bendraudamos atsisėda ar atsistoja arčiau pašnekovo nei vyras. Jos greičiau pertraukia kalbančiuosius, jeigu moteris nesutinka su kieno nors nuomone, tai pasako: " tai gerai, bet aš manyčiau..."
Moters seksualumas daugiau negu vyro siejasi su visa jo asmenybe. Vyras didesnį dėmesį skiria partnerės kūniškam žavesiui, jį sujaudina nuogas ar pusiau nuogas moters kūnas. Moteriai svarbiau vyro asmenybė, charakteris, protas, nei fizinis kūno žavesys. Meilė moteriai yra svarbiausia sąlyga lytiniame gyvenime, jei ji nemyli vyro, dažniausiai atsisako suartėti. Moteris sudvasina suartėjimą su vyru, akto metu ji nori, kad būtų tamsu, jei moteris jaučia, kad yra mylima ir reikalinga, lytinis aktas apima visą kūną ir esybę. Vyras daug dažniau už moterį geidžia fizinio suartėjimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos konspektas
KategorijaPsichologija
TipasKonspektai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.31 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyro ir moters panasumai ir skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą