Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vyro ir moters bendravimas

Vyro ir moters bendravimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Vyro ir moters tarpusavio santykių skirtumai. Vyro ir moters bendravimo etiketo taisyklės. Apibendrinimas.

Ištrauka

Temos aktualumas. Žmonių tarpusavio santykiai yra svarbiausia gyvenimo problema. "Jie gali praturtinti mūsų gyvenimą, dovanoti daug laimės ir atvirkščiai- atnešti daug skausmo, nusivylimo, nuoskaudos ar pykčio" (Gliokler M., 2002).
Technologijų raida nesutapo su psichoemocine žmogaus raida. Šiandieniniame pasaulyje, kur tokia ryški intelekto ir technikos pažanga, kartu pastebima ir jausmų bei emocijų erozija, susvetimėjimas. Dabar jau ir vertybės tapo tik demonstruojamu objektu, bet tai nereiškia, kad jos yra puoselėjamos. Mūsų epocha turtinga įvykių, bet skurdi emocijų, įsigalėjęs racionalumas nustelbė jausmus. Atbuko intuicija, vaizduotė. Modernus gyvenimas išplėtė galimybes pažinti, tačiau apsunkino žmogiškuosius santykius ir padarė juos paviršutiniškus. Ir nors vyro ir moters tarpusavio bendravimas pasidarė tam tikra prasme paprastesnis ir lankstesnis, bet dėl to tikrai netapo lengviau pažinti vienas kitą, suprasti kito poreikius, ypač tada, kai jie neišreikšti (Dacquino G., 2003).
Šiandien tarpusavio santykius komplikuoja ne pinigai, kaip kartais gali atrodyti, bet bendravimas. Šiuolaikiniai tarpusavio santykiai grindžiami abiejų partnerių emocinių poreikių puoselėjimu. Šiandien jau visiems aišku, kad dabartinės moters emociniai poreikiai kitokie nei buvo prieš 50 metų. Pakito ir vyro emociniai poreikiai. Užaugo nauja žmonių karta. Pasaulis tapo kitoks, visiškai pakito ir mūsų lūkesčiai (Gray J., 2000).
"Žmogus- unikali būtybė, ne tik dalyvaujanti socialiniuose, tarpusavio santykiuose, bet ir juos kurianti, atsižvelgdama į savo asmeninius interesus, lūkesčius bei aplinkinių asmenų nuomonę" (Baršauskienė V. ir kt., 1999). Nuo gimimo iki pat mirties mes bendraujame su žmonėmis, todėl bendravimas savaime yra vienas svarbiausių žmogaus poreikių, o sugebėjimas efektyviai ir sėkmingai bendrauti- viena pagrindinių žmogaus vertybių. Labai svarbu išmoki pagrindinių efektyvaus bendravimo taisyklių, išmanyti etiką ir etiketą, kad galima būtų pasiekti maksimalių rezultatų visuomeniniame ir asmeniniame gyvenime. "Sėkmingas bendravimas grindžiamas savo vidaus atsiskleidimu, o tai, ką jaučiame sau, atspindi ir tai, ką jaučiame kitiems." (Baršauskienė V. ir kt., 1999).
Bendravimas atsirado kartu su žmonija. Tačiau ir tiek laiko dar neužteko, kad galėtume gerai įvaldyti šį meną. Tarpasmeninis žmonių bendravimas yra pilnas įvairiausių emocijų, nuo džiaugsmo iki nesusipratimų ir konfliktų. Sugebėjimą efektyviai bendrauti galima priskirti prie reikšmingiausių asmenybės savybių, nulemiančių sėkmę ir asmeninę laimę, nes apie 85 procentais žmogaus gyvenimo ir darbo sėkmė priklauso nuo to, kaip jis bendrauja su aplinkiniais ir kokią daro jiems įtaką (Baršauskienė V. ir kt., 1999).
Darbo tikslas: atskleisti vyro ir moters bendravimo ypatumus remiantis etiketo taisyklėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-29
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis25.42 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. G. Šmitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyro ir moters bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. dr. G. Šmitienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą