Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo psichologija - konfliktas, jo sprendimai ir pasekmės

Bendravimo psichologija - konfliktas, jo sprendimai ir pasekmės

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo psichologija. Konfliktas. Pagal formą konfliktai skirstomi. Kaip išvengti tarpasmeniniuose santykiuose konfliktogenų? Savasis aš. Sprendimai. Išvados.

Ištrauka

Bendravimo psichologija – kaip žmogus bendrauja. Bendravimas – tai dviejų, ar daugiau, žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu yra perduodama informacija, patenkinami įvairūs poreikiai: tokie kaip saugumas dominavimo saviraiškai ir kt. Bendravimas padeda giliau pažinti save, suprasti tai kas mes esame iš tikrųjų. Mes mokame bendrauti ar ne, esame malonūs ar ne, gauname atsakymus bendraudami ar ne. Žmogaus ryšys su žmogumi - viena iš didžiausių socialinių vertybių. Be jo neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Žmonių tarpusavio bendravimo pobūdis priklauso nuo gyvenimo būdo, atitinkamos orientacijos, charakterių, skonio, interesų. Šiuolaikinėje industrinėje visuomenėje natūralus žmonių bendravimas tapo probleminiu reiškiniu. Pirmiausia tai pasakytina apie Vakarų kraštų visuomenę, kurioje daug kalbama ir rašoma apie žmogaus vienišumą, pamestumą, nekomunikabilumą.
Realiuose visuomeniniuose kolektyvuose, grupėse kyla konfliktinių situacijų, kurias būtina analizuoti, remiantis teoriniais pagrindais. Konfliktas - tai maždaug vienodo stiprumo, bet priešingos krypties jėgų sąveika, t.y. nesuderinamų motyvų, interesų, nuomonių, nuotaikų susidūrimas. Siauresne prasme - tai kivirčas, nesutarimas, ginčas, gresiantis komplikacijomis. Skiriasi konfliktų tikslai, priežastys, pobūdis ir pasekmės.
Pirmiausia konfliktus galime suskirstyti į teigiamus ir neigiamus. Kai konflikte iškyla prasmingi, geri tikslai, kai jo sprendimas padeda greičiau šiuos tikslus pasiekti, nugali pačios geriausio idėjos ir konfliktas nepalieka neigiamų pasekmių nei veiklos uždaviniams, nei jame dalyvaujančioms pusėms. Tokį konfliktą vadiname teigiamu. Jo galima ir nevadinti konfliktu, - tai tik situacijos išsiaiškinimas, problemos sprendimas.
Yra nemažai konfliktų skirstymų. Konfliktai gali būti paslėpti arba atviri, nenumatyti arba numatyti, konfliktai, kilę dėl asmenybės savybių arba sąlygoti situacijos.
Paprastai, kalbėdami apie konfliktą, turime galvoje neigiamą konfliktą, nuo kurio nukenčia grupių uždaviniai ar konflikto dalyviai. Konfliktinės situacijos yra grupės kryptingumo, organizuotumo ir psichologinio bendrumo indikatorius. Aštrūs, dažni konfliktai rodo, jog grupėje vyrauja neigiami reiškiniai. Priešingai, tokių konfliktų nebuvimas reiškia aukštą tarpasmeninių santykių lygį, grupės sugebėjimą optimaliai spręsti užduotis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-23
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.85 KB
AutoriusRoberta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaPanevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo psichologija konfliktas jo sprendimai ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Panevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą