Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Suaugusiojo socializacijos samprata

Suaugusiojo socializacijos samprata

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Profesinė socializacija. Resocializacija. Tėvystės socializacija. Šeima- žmogaus socializacijos produktas. Sutuoktinių santykiai. Tėvų autoritetas. Bendravimas. Religinės organizacijos. Papročiai ir tradicijos. Mikrosociumas. Suaugusiųjų mokymasis. Išvada.

Ištrauka

Suaugusiojo socializacija apima aiškesnes ir specifiškesnes normas bei elgiasį,nei vaiko ar paauglio socializacija.Didelė dalis vaikystės socializacijos vyksta situacijose,kurios ypač pajungtos mokymui ir mokymuisi.Ir atvirkščiai,suaugusiųjų mokymasis dažnai vyksta darbe,šeimoje ar bendruomenėje.Vaikai prisiriša prie savo tėvų,mokytojų,bendraamžių.Šis susiejimas padaro socializacijos procesą efektyvesniu,kadangi sąlyčiai yra paženklinti emociškai.Santykiai tarp suaugusiųjų ir juos socializuojančiųjų yra mažiau emocionalūs,taigi mokymasis yra paviršutiniškesnis:naudingų įgūdžių įgijimas beveik nepaveikus asmens savivokos.Suaugusiųjų socializacija vyksta noriau negu vaikystės socializacija,nors ir ne visuomet.Suaugusieji gali daugiau pasipriešinti socializavimo įtakai.Suaugusiojo socializacija susijusi su tokiomis sąvokomis ir procesais su kuriais besimokąs jau šiek tiek yra susipažinęs.Jeigu šios idėjos neatitinka naujo mokymo,jos gali būti peržiūrėtos.Suaugusiojo socializacija dažnai susijusi su įsidarbinimu arba su pasikeitimais bei krizėmis,vykstančiomis visą gyvenimą.(L.Broom,1992).
Suaugęs žmogus, nors ir pasirengęs savarankiškam gyvenimui,nėra laisvas ir nepriklausomas nuo jį supančių žmonių,nuo socialinės aplinkos.Ir šiame amžiaus tarpsnyje žmogus,nors jis ir pats veikia aplinką,gerina savo buitį,nėra laisvas ir nepriklausomas.Jis yra visuomenės dalelytė,priklauso nuo visumos,dar daugiau,negu vaikystėje ar jaunystėje.Suaugusiojo žmogaus gyvenimas glaudžiai siejasi su visa socialine mikroaplinka ir makroaplinka,kuri daro jam įtaką.Ir kiekvienu atveju,kiekvienoje grupėje,kolektyve žmogus turi savo ir tik savo pareigas ir kaip sekasi jas atlikti,nuo to priklauso jo padėtis visuomenėje,jo socialinis statusas.Suaugęs žmogus turi daugiau galimybių pasirinkti draugus,viršininkus,darbo sritį,vertybių sistemą ir pan.,tačiau jam tenka ir visa ar bent didelė dalis atsakomybės už pasirinkimą ar gyvenimo nesėkmes.Todėl,savęs pažinimas,savo norų suvaldymas atsižvelgiant į savo jėgas,aplinkos pažinimas ir sau tinkamos vietos joje pasirinkimas bei tinkama elgsena joje yra labai opūs klausimai kiekvienam suaugusiam žmogui.Jo sprendimai dažniausia priklauso nuo jo paties.Todėl aukštesnieji žmogaus amžiaus tarpsniai yra jam labai reikšmingi,nes nuo to,ar tinkamai pasirengta savarankiškam gyvenimui:kurti pasirinkti specialybę,profesiją,suvokti socialinę aplinką bei įvaldyti save bei save formuoti,daug priklauso visas tolesnis žmogaus gyvenimas,jo socializavimas,ir žmogų supančių kitų žmonių gyvenimas,psichologinis klimatas mikrokolektyvuose,žmonių tarpusavio santykiai,jų suderinamumas t.y.visuotinis socializavimas.(J.Vaitkevičius,1995). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-23
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.75 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Suaugusiojo socializacijos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą