Išplėstinė paieška
 
 
 

Hipnozė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įtaiga ir hipnozė. Kas ji, ta hipnozė. Hipnozės trūkumai. Priežasčių tyrimas pasitelkus hipnozę. Kur hipnozė gali padėti. Autohipnozė.

Ištrauka

Visa, ką žmogus savo pojūčiais suvokia iš aplinkos, yra įtaiga, prie kurios prisitaiko jo mintys, jausmai ir kartu jo veiksmai. Kai tik žmogus suvokia pats save ir savo poreikius, taigi kai tik jis gali mąstyti, pats formuluoti mintis ir jausmus, tai pašalinę įtaigą papildo savitaiga, 1. y. sugebėjimu pačiam sąmoningai ir nesąmoningai valdyti savo mintis ir jausmus. Iš tos mažos pradžios išsiplėtoja vaizduotės minčių srautas. Kuo daugiau patirties žmogus įgyja, tuo labiau priklausomas jis darosi nuo savitaigos, kuri, atsižvelgiant į tą patirtį, gali būti negatyvi ar pozityvi.
Mintys ir jausmai, kilę iš pozityvios patirties, dažniausiai be svarstymo priimami ir registruojami kaip "normalūs". 0 iš negatyvios patirties kilusios mintys ir jausmai, priešingai, gimdo baimes, vidines minčių ir jausmų blokadas bei tikėjimą to, kas vyksta, tikroviškumu.
Tada Jūs "nuostatomis" laikote elgesį, kuris trukdo pozityviai, kūrybiškai asmenybės raidai.
Plačiai paplitusi nuomonė, kad tik hipnotizuotojas apdovanotas įtaigos sugebėjimais. Tai atitinka tikrovę tik iš dalies, t.y. jis sugeba savo įtaigą panaudoti kryptingai, be to, jis turi (ar privalėtų turėti) reikiamų bendrojo pobūdžio žinių. Terapeutai hipnotizuotojai savo sugebėjimus panaudoja žmonių naudai. 0 estradiniai hipnotizuotojai nėra terapeutai, ir nėra visiškai nepavojinga pasiduoti tų "jausmų žonglierių" manipuliavimui jausmais, mintimis ir veiksmais.
Kiekvienas žmogus turi daugiau ar mažiau įtaigos jėgos. Visada, kai tik Jūs prikaustote vieno ar kelių žmonių dėmesį, Jūs atsiduriate įtaigaujančio ar hipnotizuojančio žmogaus vaidmenyje. Jūs vienam ar keliems klausytojams įteigiate savo mintis, nuomones, įsitikinimus ir jausmus. Kuo jie stipresni, ryškesni ir emocingesni, tuo lengviau Jūs išsikovosite kitų pripažinimą ir galėsite juos paveikti.
Panašiai būna ir tuomet, kai Jūs visą savo dėmesį nukreipiate pats į save. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-03
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis39.83 KB
Autoriusprox
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdėst. Žilinskaitė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hipnoze [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • dėst. Žilinskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą