Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Parapsichologija

Parapsichologija

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Parapsichologijos ištakos. Kuo domisi parapsichologija. Hipnozė. Spiritizmas. Aiškiaregystė. Poltergeistai. Biolaukai. Telepatija. Telekinezė.

Ištrauka

Pats žodis "parapsichologija" susideda iš dviejų žodžių: "para" – greta ir "psichologija" – nuo graikiško žodžio "psichė" – "siela" arba "drugelis".
Parapsichologijos mokslui jau daugiau kaip šimtas metų.Visame pasaulyje seniai veikia akademijos , institutai , katedros , asociacijos , draugijos , klubai ir būreliai.
Mokslas , skirtas tyrinėti fenomenams , kurių realumu iki šiol abejojama , kurių tyrimai iki šiol vadinami arba paramokslu (šalia mokslo) , arba pseudomokslu (netikru mokslu) , arba mistika (kažkas paslaptinga , neišaiškinama) , arba paprasčiausiu mulkinimu.
Parapsichologija tyrinėja aiškiaregystę ,biolaukus , hipnozę , levitaciją , spiritizmą , poltergeistus , telekinezę.
Šiame darbe plačiau apžvelgsiu: hipnozę , spiritizmą , aiškiaregystę , poltergeistus , biolaukus , telekinezę , telepatiją
Parapsichologijos , kaip mokymo apie žmogaus organizmo bei sąmonės fenomenus ištakos , siekia pirmykštės bendruomenės ir žmogaus archaiškos sąmonės laikus.Jau tada buvo praktikuojami šamanizmas, hipnozė, transas , joga, proskopija (orakulizmas) ir t.t.Senovės Graikijoje, vėliau gi – jos kultūros tradicijų pasekėjoje – Romos imperijoje Egipto ir Rytų (pirmiausia – Indijos) kultūrų įtakoje pradėjo formuotis ezoterizmas (slaptų , pašvęstiesiems skirtų teorinių ir praktinių žinių sistemos) , mistinio pobūdžio religinės ir filosofinės sistemos (orfizmas , pitagoriečių mokykla , hermetizmas , gnosticizmas , neoplatonizmas , kabala , astrologija , alchemija).
Visose šiose sistemose greta filosofinių – etinių mokymų labai didelis dėmesys buvo skiriamas psi fenomenams (žinoma , tada jie taip nebuvo vadinami) ir jų aiškinimui.Viduramžiais suklestėjo mistika kaip mokymas apie betarpiškus žmogaus ir kosmoso (plačiąją to žodžio prasme) ryšius , apie galimybę betarpiškai veikti žmogų ir gamtą (magija).Europos kultūros renesanso metu susiformavo okultizmas kaip slaptų (ocultus – (lot.) "slaptas" , "paslėptas") pažiūrų apie paslaptingas gamtos jėgas ir antgamtines jų savybes sistema.Okultizmas mėgino suvienyti įvairius ezoterinius mokymus , mokslines žinias ir parapsichologinius fenomenus į visumą , kitaip tariant , visa tai susisteminti.Okultizmo (kaip parapsichologijos) esminis principas – žmogaus ir kosmoso vienybės idėja.Vienas iš žymiausių okultizmo Renesanse atstovų – garsusis Teofastrus Bombastrus fon Gogenheimas , labiau mums žinomas Paracelso vardu.Okultizmas (tiksliau , jo astrologinė pakraipa) siejamas ir su garsiojo J.Keplerio vardu.Okultizmo įtakoje XVII amžiuje susiformavo Rozenkreicerių judėjimas (slapta mokslininkų , tiriančių gamtos paslaptis , draugija). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-12
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis34.02 KB
Autoriuskarinka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word PARAPSICHOLOGIJA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą