Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Pažinimas (2)

  Filosofijos kilmė. Pažinimas. Būties problema filosofijoje. Kalba ir pasaulis. Juntamoji ir suvokiamoji tikrovė. Empirizmas ir racionalizmas. Apriorizmas. Mokslas ir metafizika. Tiesos samprata. Išvados.
  Filosofija, referatas(9 puslapiai)
  2005-09-23
 • Pažinimas (gnoseologija)

  Įvadas. Pažinimas (gnoseologija). Empirizmas. Racionalizmas. Iracionalizmas. Pažintinės žmogaus galimybės ir pažinimo ribos. Loginis pažinimas. Pasaulio pažinimo problema filosofijoje. Apibendrinimas.
  Filosofija, referatas(12 puslapių)
  2008-01-23
 • Pažinimo aiškinimas Platono filosofijoje

  Įžanga: kas yra pažinimas? Pažinimo šaltinis – protas. Prisiminimo lygybė pažinimui. Pažinimo procesas Platono darbuose. Pažinimo idealas Platono filosofijoje. Išvados.
  Senovės filosofija, referatas(12 puslapių)
  2006-05-02
 • Pažinimo ir mąstymo problema

  Pažinimo problemos tyrinėjimo aktualumas. Pažinimo aprašymas pagal V. Sezemaną. Pažinimas ir mąstymas, pažinimo problemos sprendimo kryptys pagal S. Šalkauskį. Racionalizmo ir empirizmo ginčas, istorinės prielaidos. Kantinė pažinimo kritika. Išvados.
  Filosofija, referatas(10 puslapių)
  2005-10-29
 • Pažinimo problema filosofijoje

  Įvadas. Pažinimo teorijos nuo sokratitų iki Aristotelio. Pažinimo teorijos nuo R. Dekarto iki D. Hiumo. I. Kanto pažinimo teorija. Empirinis ir teorinis pažinimas. Pažinimo objektas ir subjektas. Išvados.
  Filosofija, referatas(9 puslapiai)
  2007-06-22
 • Pažinimo procesai (3)

  Įvadas. Pojūčiai. Bendrasis apibūdinimas. Pojūčių rūšys. Bendrieji pojūčių dėsningumai. Individualūs pojūčių skirtumai. Suvokimai. Bendrasis apibūdinimas. Pagrindiniai suvokimų ypatumai. Suvokimų rūšys. Individualūs suvokimų skirtumai. Dėmesys. Bendrasis apibūdinimas. Dėmesio rūšys. Pagrindinės dėmesio savybės ir asmenybiniai skirtumai. Išvados.
  Kognityvinė psichologija, referatas(16 puslapių)
  2007-09-26
 • Pažinimo teorijos nuo R. Dekarto iki D. Hiumo

  Įvadas. Pažinimo teorijos nuo sokratikų iki Aristotelio. Pažinimo teorijos nuo R. Dekarto iki D. Hiumo. I. Kanto pažinimo teorija. Empirinis ir teorinis pažinimas. Pažinimo objektas ir subjektas. Išvados.
  Naujųjų amžių filosofija, referatas(10 puslapių)
  2006-02-06
 • Pažintinė ir psichosocialinė raida ankstyvojoje vaikystėje

  Įvadas. Piaget pažinimo vystymosi stadijos ankstyvojoje vaikystėje. Kalba ir mąstymas. Ankstyvoji vaikystė Sigmund’o Freud’o psichoanalitinėje teorijoje. Emocijos ir jausmai. Vaikų emocijų ir elgesio sutrikimai bei jų korekcija. Vaiko asmenybės vystymosi sąlygos. Tėvų įtaka vaiko savęs vertinimui. Vaiko lyties tapatybė. Tėvų elgesio tipai. Bausmės. Tėvai ir trečiųjų metų krizė. Žaidimas. Žaidimų tipai. Ką vaikai žaidžia? Kaip vaikai žaidžia? Ėmęsis vaidmens... Apie žaislus. Kad žaisti nenusibostų. Piešiniai. Išvados.
  Raidos psichologija, referatas(20 puslapių)
  2005-06-02
 • Pažintinė kelionė po Vilnių

  Katedros aikštė. Arkikatedra Bazilika. Trijų kryžių kalnas. Aukštutinės pilies muziejus (Gedimino pilis). Pilies gatvė. Universiteto kiemai. Adomo Mickevičiaus kiemas. Didysis kiemas. Konstantino Sirvydo kiemas. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus kiemas. Mikalojaus Daukšos kiemas. Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kiemas. Observatorijos kiemas. Simono Daukanto kiemas. Spaustuvės kiemas. Simono Stanevičiaus kiemas. Rotušės aikštė. Bokšto gatvė. Europos centras. Europos parkas. Pavilnių regioninis parkas. Trakai. Čili kaimas. Viešbutis Ecotel Vilnius. Turo kalkuliacija.
  Turizmas, referatas(13 puslapių)
  2005-10-05
 • Pažintinė kelionė: Čekija-Austrija-Italija

  Įvadas. Pažintinės kelionės organizavimas. Maršruto pasirinkimas. Transporto priemonės pasirinkimas. Pasiruošimas kelionei. Kelionėje būtini reikmenys. Svarbūs telefonai ir adresai. Šalių pristatymas. Lenkijos respublika. Čekijos respublika. Austrijos respublika. Italijos respublika. Detalus kelionės suplanavimas. Europos žemėlapis. Išvados.
  Turizmas, referatas(26 puslapiai)
  2006-12-19
 • Pažintinė raida. Priežastiniai ryšiai

  Raida ir pedagoginė psichologija. Raidos psichologijos tikslas. Pagrindinės raidos psichologijos problemos. Prigimtis ir ugdymas. Brendimo ir mokymosi sąveika. Žmogaus raidos pobūdis. Vaikas ir suaugęs žmogus. Moksliniai raidos tyrimo metodai. Teorijų paskirtis. Kognityvinė teorija. Biheviorizmas. Etologinė teorija. Išvados.
  Raidos psichologija, referatas(9 puslapiai)
  2005-09-30
 • Pažintinės kelionės į Žagarę projektinis pasiūlymas

  Įvadas. Darbo tema. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Bendra informacija apie Žagarę. Pažintinės kelionės į Žagarę projektinis pasiūlymas. Kelionės tikslas. Kelionės uždaviniai. Kelionės charakteristika. Kelionės idėja. Pažintinė kelionė į Žagarę – veiksmų planas. Svarbi informacija apie kelionės metu Žagarėje lankomus objektus. Išvados. Nuotraukos
  Turizmas, referatas(17 puslapių)
  2006-10-30
 • Pažintinės kelionės organizavimas

  Įvadas. Pažintinės kelionės organizavimas. Maršruto pasirinkimas. Transporto priemonės nustatymas. Pasiruošimas kelionei. Svarbūs telefonai ir adresai. Trumpi šalių pristatymai. Detalus kelionės suplanavimas. Išvados.
  Turizmas, referatas(23 puslapiai)
  2006-11-28
 • Pažintinės praktikos ataskaita: transporto paslaugos UAB "Vilniaus autobusai"

  UAB "Vilniaus autobusai" misija. Kitokio pobūdžio paslaugos. Bendrovės organai. Bendrovės valdymo struktūra. Apie autobusus. Eksploataciniai rodikliai. Ekonominiai rodikliai. Maršrutų organizavimas. Darbas iliustruotas diagramomis, grafikais bei lentelėmis.
  Įmonių aprašymai, referatas(4 puslapiai)
  2007-05-09
 • Pažintis su operacine sistema "Linux"

  Įvadas. "Linux" atsiradimo istorija. Kodėl verta naudoti "Linux"? Kodėl neverta naudoti "Linux"? Kas yra paketas (distribution)? "Linux" sandara.
  Programos, referatas(5 puslapiai)
  2006-06-05
 • PCI Express

  PCI Express technologija. Pažangiausios PCI Express savybės. Apibendrinimas.
  Kompiuteriai, referatas(6 puslapiai)
  2006-04-27
 • PCI magistralės ir sąsajos

  Įvadas. ISA magistralė. MCA (micro channel architecture). Eisa (extended industry standard architecture) magistralė. PCI magistralė. PCI express. Naujienos. Išvados.
  Kompiuteriai, referatas(15 puslapių)
  2006-06-02
 • Pedagogas besikeičiančioje visuomenėje

  Ką turi žinoti mokytojas besikeičiančioje visuomenėje. Kokia yra kaitos esmė? Mokytojų darbas. Laiko reikšmė mokyme. Darbuotojų tobulinimas. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo politika.
  Pedagogika, referatas(8 puslapiai)
  2007-06-16
 • Pedagogikos ryšys su kitais mokslais

  Įvadas. Pedagogikos ryšio su kitais mokslais esmė. Pedagogikos ryšiai su kitais socialiniais mokslais. Ryšys su filosofija. Ryšys su sociologija. Ryšys su etika. Ryšys su estetika. Pedagogika ir psichologija, jų sąveikos problemos. Ypatinga psichologijos svarba pedagogikai. Psichologija netapatinama su pedagogika. Ryšys su biomedicinos (gamtos) ir technologijos mokslais. Bendrosios ir aukštosios nervinės veiklos fiziologijos įtaka. Higienos žinių būtinumas. Kibernetikos ryšiai su pedagogika. Išvados.
  Pedagogika, referatas(11 puslapių)
  2006-05-31
 • Pedagogikos ryšys su kitais mokslais (2)

  Įvadas. Pedagogikos mokslo ryšio su kitais mokslais esmė. Pedagogikos mokslo ryšiai su kitais socialiniais mokslais. Pedagogika ir psichologija, jų sąveikos problemos. Ryšys su biomedicinos ir technologijos mokslais. Išvados.
  Pedagogika, referatas(10 puslapių)
  2008-03-03
Puslapyje rodyti po