Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Narkotikų vartojimo prevencija vyresniame mokykliniame amžiuje

  Įvadas. Darbo tikslas – išsiaiškinti narkotikų vartojimo prevenciją vyresniame mokykliniame amžiuje. Narkotikų rūšys ir poveikis. Narkotikų vartojimo priežastys. Paauglių narkotikų vartojimo etapai. Narkotikų vartojimo prevencija. Pagrindinės pirminės prevencijos strategijos. Prevencijos įgyvendinimas mokykloje. Praktinė dalis. Praktiniai pasiūlymai. Ar sunku pasakyti "ne"? "Mūsų mokykla - be narkotikų". Išvados.
  Mokslas ir švietimas, referatas(18 puslapių)
  2009-02-10
 • Narkotikų vartojimo priežastys

  Paauglystės periodas. Trumpa narkotikų vartojimo prevencijos istorija. Dvi ligos stadijos. Narkotikų vartojimo biologinės priežastys. Asmenybės ypatybės ir psichologinės priežastys. Smalsumas ir nuolatinis noras patirti kuo daugiau malonumų. Noras būti kitokiu, madingu, laisvu. Nesuvokimas, ką daro ir kad tai yra pavojinga ir rimta. Vartojami narkotikai norint pamiršti problemas, užuot jas išsprendus. Vidiniai emociniai išgyvenimai. Nenorėjimas išsiskirti iš kitų. Vienišumo jausmas. Noras greičiau tapti suaugusiu. Neturėjimas ką veikti, neužimtumas. Atsakomybės ir įsipareigojimų vengimas. Žemas savęs vertinimas. Jausmų reguliavimas. Socialinės priežastys. Šeimos įtaka. Netinkamas auklėjimas šeimoje. Vaikas augo nepilnoje šeimoje. Piktnaudžiavimas narkotikais šeimoje. Vaikas patyrė dvasinių ir fizinių traumų. Draugų įtaka. Bendruomenės ryšių susilpnėjimas. Išvados. Klausimai.
  Psichologija, referatas(9 puslapiai)
  2006-03-28
 • Narkotikų vartojimo priežastys (2)

  Įvadas. Bendros žinios apie narkotikus. Priklausomybės narkotinėms medžiagoms Priežastys. Narkomanijai plisti didelę įtaką turi. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(6 puslapiai)
  2006-10-20
 • Narkotikų vartojimo priežastys, pasekmės ir kova su jais šeimoje (2)

  Įvadas. Problemos aktualumas. Narkomanijos priežastys. Narkomanijos padariniai. Prevencija šeimoje. Išvados.
  Socialinis darbas, referatas(16 puslapių)
  2007-11-20
 • Narkotikų žala paaugliams

  Įvadas. Narkotikų rūšys. Ecstasy. LSD. Amfetaminas. Kokainas. Heroinas. Narkotikų žala. Narkomanijos priežastys. Biologinės priežastys. Psichologinės priežastys. Socialinės priežastys.
  Psichologija, referatas(10 puslapių)
  2006-11-01
 • Narkotinės medžiagos

  Įvadas. Amfetaminas. Amfetamino vartojimo požymiai. Ecstasy. Ecstasy vartojimo požymiai. Heroinas. Heroino vartojimo požymiai. Kanapės. Kanapių vartojimo požymiai. Kokainas. Kokaino vartojimo požymiai. Opijatai. Opijatų vartojimo požymiai. Narkotinės ydos susidarymas.
  Fiziologija, referatas(9 puslapiai)
  2005-10-27
 • Narkotinės medžiagos (2)

  Įvadas. Šiek tiek istorijos apie narkotines medžiagas. Narkotikai. Narkomanija. Kas yra priklausomybė? Kodėl žmonės vartojo ir vartoja narkotines medžiagas? Kaip atpažinti narkotikus vartojantį žmogų? Narkotikai – ne vien cheminės medžiagos. Gydymas. Išvados.
  Fiziologija, referatas(23 puslapiai)
  2006-05-20
 • Narkotiniai ir nenarkotiniai analgetikai

  Įvadas. Narkotiniai analgetikai. Apsinuodijimas. Vartojimas. Vartojimo būdai. Atsargumo priemonės. Opioidų poveikis. Veikimas. Agonistai. Labai stipriai veikiantys opiatai. Stipriai veikiantys opiatai. Vidutinio stiprumo opiatai. Silpnai veikiantys opiatai. Daliniai agonistai. Mišrūs agonistai-antagonistai. Antagonistai. Nenarkotiniai analgetikai. Pirazolono grupės dariniai. Anilino dariniai. Cinchonino rūgšties dariniai.
  Farmakologija, referatas(16 puslapių)
  2011-06-14
 • Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos strategijų efektyvumo prielaidos. Pozityvi užsienio šalių patirtis narkomanijos prevencijos sferoje

  Įvadas. Situacija Lietuvoje. Programos tikslai. Programos efektyvumas. Numatomas programos poveikis. Europos Sąjungos (ES) pozicija dėl narkotikų vartojimo. Išvados.
  Administracinė teisė, referatas(8 puslapiai)
  2006-11-14
 • Narkotinių medžiagų paplitimas ir vartojimas

  Įvadas. Paauglystės amžiaus charakteristika. Narkotikai ir priklausomybė. Priežastys, lemiančios narkotikų vartojimą paauglių tarpe. Išvados.
  Socialinis darbas, referatas(14 puslapių)
  2008-01-22
 • Narkotinių medžiagų poveikis organizmui

  Įvadas. Kas yra narkotikai? Narkotikų rūšys, jų poveikis organizmui. Amfetaminas. "Ecstazy"/Estazė. Dopingas. Hašišas ir marihuana. Heroinas ir kiti opiatai. Kokainas. Toksinės medžiagos. Alkoholis. Išvados. Darbas iliustruotas nuotraukomis (18).
  Fiziologija, referatas(30 puslapių)
  2005-07-22
 • Narkotinių medžiagų vartojimo prevencija

  Narkotinių medžiagų vartojimo prevencija švietimo ugdymo įstaigose. Organizuoti psichologines-pedagogines reabilitacijos stovyklas. Organizuoti literatūros, vaizdinių priemonių įvairaus amžiaus moksleiviams ir studentams rengimą ir leidybą. Organizuoti pedagogų mokymą. Organizuoti mokyklose neformalią narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją. Rūkymas. Alkoholis. Nelegalūs narkotikai. Veiklos planas. Vilniaus pagrindinio profesinio mokymo įstaigų moksleivių narkotinių medžiagų vartojimo tyrimas. Tabakas. Alkoholis. Besaikis gėrimas. Girtumas. Narkotinės medžiagos. Tyrimo tikslas. Tyrimo metodika ir procedūra. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(27 puslapiai)
  2006-09-24
 • Narkotinių medžiagų, toksinių medžiagų ir vaistų įtaka žmogaus sveikatai

  Piktnaudžiavimas cheminėmis medžiagomis. Narkomanija. Toksikomanija. Vaistai.
  Socialinis darbas, referatas(6 puslapiai)
  2008-09-04
 • Narvos kultūra: pastatai, keramika, medžioklės ir žvejybos įrankiai

  Įvadas. Pastatai. Keramika. Medžioklės įrankiai. Žvejybos įrankiai. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(7 puslapiai)
  2006-05-31
 • Našlaičių dainos

  Įvadas. Našlaičių dainos. Pavyzdžiai ir analizė. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2007-03-22
 • National identity in the age of globalization

  Referatas apie tapatumo globalizacijos amžiuje. Introduction. The term globalization. Globalization as a threat. Short history of globalization. Globalization and national identity. Antiglobalization movement. Appendix.
  Sociologija, referatas(10 puslapių)
  2006-01-18
 • NATO (11)

  Šiaurės Atlanto sutartis. NATO šalys. Tikslai ir įsipareigojimai. Lietuvos kelias į NATO. Kaip NATO veikia. Konsensusas ir bendras pritarimas. NATO parlamentinė asamblėja. Šiaurės Atlanto taryba. Nuolatiniai atstovai ir delegacijos. Išvados.
  Politologija, referatas(8 puslapiai)
  2006-05-15
 • NATO (14)

  Kas yra NATO. Nacionalinio saugumo samprata. Narystės veiksnų planas. NATO istorija. NATO po šaltojo karo. Šiaurės Atlanto sutartis (ištrauka). NATO žodynėlis. NATO plėtra. NATO išlaidos.
  Politologija, referatas(12 puslapių)
  2006-12-21
 • NATO (15)

  Kas yra NATO? Istorinė apžvalga. NATO struktūros. Šiaurės Atlanto sąjungos taryba. Karinės struktūros. Bendradarbiavimo su ne NATO valstybėmis struktūros. Lietuvos integracija į NATO. Visuomenės nuomonė: Baltijos šalių gyventojų apklausa. Išvados.
  Politologija, referatas(9 puslapiai)
  2007-01-10
 • NATO (17)

  Kas yra ir ko siekia NATO. NATO istorija. Integracijos į NATO reikalavimai. Politinė ir ekonominė kryptis. Gynybos ir karinė krypti. Saugumo kryptis. Narystės aljanse privalumai. Vakarų šalių finansinė ir techninė pagalba. Lietuvos ir NATO bendradarbiavimas. Lietuvos kariuomenės reforma ruošiantis stojimui į NATO. Džordžo Bušo vizitas. Išvados.
  Politologija, referatas(9 puslapiai)
  2007-10-01
Puslapyje rodyti po