Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos strategijų efektyvumo prielaidos. Pozityvi užsienio šalių patirtis narkomanijos prevencijos sferoje

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos strategijų efektyvumo prielaidos. Pozityvi užsienio šalių patirtis narkomanijos prevencijos sferoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Situacija Lietuvoje. Programos tikslai. Programos efektyvumas. Numatomas programos poveikis. Europos Sąjungos (ES) pozicija dėl narkotikų vartojimo. Išvados.

Ištrauka

XX amžius-tai analogijų neturintis civilizacijos triumfas. Šiuolaikinis žmogus įvaldė atominę energiją, sukūrė kosmines raketas, kuria dirbtinį intelektą ir t.t. Tačiau XX amžiaus istorija turi ir savo išvirkščiąją pusę. Civilizacijos atneštų nelaimių ir problemų sąrašas ne trumpesnis: teroro aktai, augantis nusikalstamumas, savižudybių daugėjimas ir kt. O dabar į Lietuvą atkeliauja kartu su civilizacijos pasiekimais plintantis reiškinys - narkomanija.
Pripažinta, kad narkomanija yra viena didžiausių šių laikų problemų ir paliečia visas kartas nuo jauniausių iki vyriausių, o kartu visuomenę ir visą tautą. Todėl tai negali būti kieno nors asmeninė problema, tai yra valstybės problema.
Narkomanija turi būti vertinama kaip nesėkmingo gyvenimo, savo vietos visuomenėje neradimo, baimės dėl ateities ir bėgimo, siekiant tai pamiršti, į dirbtinį iliuzijų pasaulį simptomas.(Popiežiškoji Šeimos sielovados taryba,2003).
Anot Bulotaitės L. (2004), "Kiekviena visuomenė turi tiek narkomanų, kiek nusipelno pasyvumu ir abejingumu". Ši aksioma tinka ir mums. Norint spręsti problemą, pirmiausia reikia susikurti problemos sprendimo planą, kryptį, kuria reikia veikti, t.y. susikurti prevencijos strategiją.
Todėl mano referato tikslas ir yra išanalizuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos strategijas, jų panaudojimo efektyvumą ir perspektyvas.
Referato uždaviniai yra šie:
1. Aptarti esamą situaciją Lietuvoje narkotikų plitimo atžvilgiu;
2. Pristatyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos strategijos tikslus;
3. Konstatuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencijos programos efektyvumą;
4. Pažvelgti į numatomą programos poveikį;
5. Trumpai apžvelgti užsienio šalių patirtis narkomanijos prevencijos sferoje.
Rašant darbą susidūriau su labai dideliu literatūros trūkumu, todėl rėmiausi tik keliais šaltiniais. Daugiausia rėmiausi iš jų Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 1999-2003 metų programa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.8 KB
AutoriusGintas
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotiniu ir psichotropiniu medziagu prevencijos strategiju efektyvumo prielaidos. [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą