Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Maironis (6)

  Maironis - lietuvių tautos atgimimo dainius. Maironio gyvenimo apžvalga. Romantizmo apibūdinimas. Romantizmo bruožai Maironio kūryboje. Apibendrinimas.
  Lietuvių literatūra, referatas(6 puslapiai)
  2006-10-23
 • Maironis (8)

  Vaikystė. Pasirinktu keliu. Savarankiško darbo metai. Vakarop mintys.
  Lietuvių literatūra, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-18
 • Maironis (9)

  Įžanga. Maironio gyvenimo apžvalga. Kūrybos bruožai. Maironis ir jo darbai mano akimis.
  Lietuvių literatūra, referatas(8 puslapiai)
  2007-03-14
 • Maistas ir jo medžiagos

  Įvadas. Maisto reikšmė mūsų organizmui. Sveikas maistas. Energijos ir augimo šaltinis. Šeši svarbiausi maisto komponentai. Kaip iš maisto pasigamina energija. Svarbiausi maisto komponentai. Angliavandeniai. Baltymai. Riebalai. Vitaminai. Subalansuota mityba ir maisto piramidė. Sveikos mitybos principai. Mitybos režimas. Išvados.
  Fiziologija, referatas(11 puslapių)
  2006-11-27
 • Maistas kaip kultūra (2)

  Darbas pavadinimu "Gyvename tam, kad valgytume, ar valgome tam, kad gyventume? Maistas kaip kultūra". Įvadas. Sveika gyvensena. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės. Pagrindinės maistinės medžiagos. Maistinės medžiagos ir jų reikšmė. Mitybos piramidė. Mitybos režimas. Atskirų valgymų rekomenduojamos energinės vertės. Maisto medžiagų energinė vertė. Maisto problemos - už ir prieš. Greitas maistas – greitos sveikatos problemos? Apie riebaus maisto naudą. Apie sveiko maisto naudą. Gyvename tam, kad valgytume, ar valgome tam, kad gyventume? Nutukimo priežastys, paplitimas ir gydymas. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais (1).
  Fiziologija, referatas(12 puslapių)
  2008-01-02
 • Maistas smegenims

  Smegenys. Pagrindinės maistingosios medžiagos. Vanduo. Kiek reikėtų gerti? Trys pagrindiniai maistingųjų medžiagų grobstytojai. Rūkymas. Alkoholis. Kofeinas. Patarimai. Įdomybės. Figų ir melasos pyrago gabalėliai. Virtos vyšnios su migdolų ir pieno pudingu. Mangų ir avokadų salotos su rūkyta vištiena. Kepta duona su soda ir moliūgų sėklomis bei javainiais. Paaiškinimai.
  Sveika gyvensena ir higiena, referatas(13 puslapių)
  2009-06-09
 • Maisto derinimas

  Įvadas. Teisingas produktų derinimas. Maisto produktų derinimo lentelė. Baltymingų produktų vartojimo taisyklės. Angliavandenių vartojimo taisyklės. Riebalų vartojimo taisyklės. Vaisių vartojimo taisyklės. Daržovių vartojimo taisyklės. Kada valgyti desertus? Maisto derinimas pagal Šeltoną. Išvados.
  Medicina, referatas(10 puslapių)
  2007-01-09
 • Maisto derinimas (2)

  Įvadas. Produktų derinimo privalumai. Produktų derinimo esmė. Kada valgyti. Kaip derinti maistą. Priedai (3).
  Fiziologija, referatas(13 puslapių)
  2007-01-17
 • Maisto energetinė vertė ir mityba

  Energetinė vertė. Sveika mityba. Sveikos mitybos principai ir pagrindinės taisyklės. Mitybos režimas. Pagrindinių maisto medžiagų reikšmė. Rekomenduojami energijos poreikiai. Išvados.
  Kulinarija, referatas(13 puslapių)
  2005-05-23
 • Maisto higiena

  Lietuvos Respublikos gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo įstatymas. Nagrinėju bendrąsias nuostatas. Švaros ir sanitarinių normų laikymasis profesionaliose virtuvėse. Kaip išsirinkti geriausią sanitarinio valymo priemonę? Saugus maistas. Aukštos rizikos maistas. Maisto savybės. Laisvasis vanduo. Proteinai. RVASVT (struktūrizuota sistema). Pieno ir jo produktų mikrobiologija. Pieno mikrobiologija. Rūgusio pieno produktų mikrobiologija. Sviesto mikrobiologija. Sūrių mikrobiologija. Apšvietimas. Vėdinimas.
  Maisto technologija, referatas(10 puslapių)
  2008-05-15
 • Maisto higiena ir tyrimai

  Įvadas. Augalinės kilmės maisto produktų biologinė reikšmė. Gyvulinės kilmės maisto produktų biologinė vertė. Cheminė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Subalansuota mityba. Biologinė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Maisto kokybė ir maisto saugumas. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(5 puslapiai)
  2007-02-09
 • Maisto higiena ir tyrimai (2)

  Įvadas. Darbo tikslas: paaiškinti galimų žalingų aplinkos veiksnių poveikį žmogui. Augalinės kilmės maisto produktų biologinė vertė. Gyvulinės kilmės maisto produktų biologinė vertė. Cheminė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Biologinė maisto tarša ir jos sukeliami sveikatos sutrikimai. Subalansuota mityba. Maisto kokybė ir maisto saugumas. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(9 puslapiai)
  2009-01-05
 • Maisto ir gėrimų pramonės įmonės Lietuvos ūkio struktūroje. AB "Pieno žvaigždės"

  Maisto ir gėrimų pramonės įmonės Lietuvos ūkio struktūroje. Verslo plėtra kaip vienas iš prioritetinių Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos politikos tikslų. Koncerno privalumai įmonių veikloje. "Pieno žvaigždžių" veiklos tikslai ir perspektyvos. Verslo įmonė — gamybinio proceso pagrindas: jos veiklos tikslai, struktūra, valdymas. "Pieno žvaigždžių" marketingas ir kokybės vadyba. Išvados.
  Pramonė ir gamyba, referatas(15 puslapių)
  2006-05-05
 • Maisto ir ne maisto prekių ženklinimas

  Prekių pakuotės ženklinimas. Maisto prekių ir maisto prekių pakuotės ženklai. Kiti prekių pakuotės ženklai. Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pakuotės banderolės. Prekės ženklas. Reikalavimai ženklui. Kai kurių šalių sertifikavimo agentūrų atitikties ženklai. Išvados.
  Pramonė ir gamyba, referatas(8 puslapiai)
  2006-05-16
 • Maisto kokybė, jos reguliavimo būdai

  Įvadas. Maisto kokybės reguliavimas. Maisto kokybę reguliuojančios schemos. Išskirtinės kokybės produktai. Maisto kokybės ženklinimo poreikis. Kokybiškų maisto produktų atpažinimo ženklai. Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų pripažinimo taisyklės. Genetiškai modifikuotų augalų pasėlių sambūvio su genetiškai nemodifikuotų augalų pasėliais taisyklės ir jų reikalavimų praktinis taikymas. Maitinimo įstaigas kontroliuojančių įmonių veikla. Blogos kokybės maisto žala žmogaus sveikatai. Maisto kokybės kontrolė. Nesąžiningos įmonės. Skubūs pranešimai apie nesaugų maistą. 2005, 2006 ir 2007 vartotojų skundų statistika. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(13 puslapių)
  2009-02-23
 • Maisto kokybės ir saugos reikalavimai

  Maisto kokybės apibūdinimas. Mitybos standartai, rekomendacijos. Maisto saugumas. Valstybinė maisto kontrolė. RVASVT sistema.
  Maisto technologija, referatas(10 puslapių)
  2006-11-08
 • Maisto kokybės ir saugos reikalavimai (2)

  Įvadas. Maisto kokybės apibūdinimas. Mitybos standartai, rekomendacijos. Maisto saugumas. Valstybinė maisto kontrolė. RVASVT sistema. Išvados.
  Maisto technologija, referatas(9 puslapiai)
  2007-10-22
 • Maisto medžiagos

  Baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Jų reikšmė organizmui. Angliavandenių sandara ir paplitimas. Skaidulinės medžiagos. Su maistu gaunamas vanduo ir mineralinės medžiagos.
  Chemija, referatas(6 puslapiai)
  2005-06-09
 • Maisto medžiagos - organizmo energijos šaltinis

  Įvadas. Pagrindinės maisto medžiagos. Baltymai. Globuliniai baltymai. Fibriliniai baltymai. Baltymų šaltiniai. Riebalai (lipidai). Angliavandeniai. Maistinė vertė. Angliavandenių apykaita. Išvados.
  Fiziologija, referatas(10 puslapių)
  2006-05-29
 • Maisto medžiagos - organizmo energijos šaltinis (2)

  Įvadas. Baltymai. Lipidai. Angliavandeniai. Monosacharidai. Disacharidai. Polisacharidai. Išvados.
  Fiziologija, referatas(11 puslapių)
  2007-01-05
Puslapyje rodyti po