Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra

Etninė kultūra (511 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Gyvenimo ciklo papročiai: tradicijos ir inovacijos. Šeimos kūrimo eiga

  Įvadas. Dėstymas. Piršlybos. Peržiūros, užsakymai. Pasirengimas jungtuvėms. Atsisveikinimas. Mergvakaris. Vestuvių eiga. Jungtuvių diena. Šarvo vežimas. Jaunojo namuose. Jaunosios dovanos. Perprašos. Inovacijos. Vestuvės Austrijoje.
  Etninė kultūra, referatas(16 puslapių)
  2008-01-25
 • Gyvenimo ciklo papročiai: tradicijų kaita

  Įvadas. Krikštynos. Mūsų protėvių krikštynų papročiai. Krikštynų papročiai šiais laikais ir jų palyginimas su protėvių papročiais. Išvados. Vestuvės. Įžanga. Senų laikų vestuvių papročiai. Šių laikų vestuvių papročiai. Palyginimas ir išvados. Laidotuvės. Įžanga. Laidotuvių papročiai. Senųjų laidotuvių papročių palyginimas su dabartiniais ir išvados. Baigiamasis žodis.
  Etninė kultūra, namų darbas(8 puslapiai)
  2009-01-12
 • Gyvenimo ciklo papročiai: tradicijų kaita. Vestuvės

  Įvadas. Rimtas požiūris į vestuves. Senosios lietuviškos vestuvės. Piršlio vaidmuo vestuvėse. Svočios vaidmuo vestuvėse. Nuotaka. Jaunikis. Jaunosios atsisveikinimas su namais. Jaunikio išleistuvės. Durų, namų puošimas. Susėdimas už stalo. Piršlio korimas. Rūtų vainiko prasmė. Vestuvių muzika, šokiai, dainos. Šiuolaikinis vestuvių folkloras. Vestuvių apeigų pokyčiai. Išnykę apeigų elementai. Šiuolaikinių apeigų sandaros naujovės. Išvados.
  Etninė kultūra, kursinis darbas(11 puslapių)
  2006-11-14
 • Gyvybės ir mirties dievybės

  Laima. Gyvatė. Austėja ir Bubilas. Gabija ir Ugnija. Giltinė-mirties deivė ir mirties pranašai. Laumė. Aitvaras. Ragana. Medeina-Žvėrūna. Ganiklis. Chtoninės (žemės) dievybės. Žemyna: Motina Žemė, Teisingumo ir Žemės derlingumo deivė. Mirusiųjų Motina. Lazdona ir Puškaitis. Kaukai. Dievybių panteonas ir jo raida.
  Etninė kultūra, referatas(13 puslapių)
  2006-02-14
 • Gyvybės medis

  Įvadas. Gyvybės medžio vaizdavimas lietuvių mitologijoje. Skaičių kultas Gyvybės medžio simbolikoje. Gyvybingieji medžiai lietuvių mituose ir apeigose. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2007-03-15
 • Grabnyčios

  Įvadas. Tikslas – išsiaiškinti Grabnyčių šventės reikšmę, kilmę ir jos papročius Lietuvos regionuose: Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Dzūkijoje ir Suvalkijoje. Grabnyčios. Grabnyčių kilmė. Papročiai. Grabnyčios Europoje. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2010-12-23
 • Graikų dievai su lietuviškų dievų atitikmenimis

  Graikų dievų apibūdinimas, sulyginimas su lietuviškais dievais. Kokį žmogaus bruožą dievai vertino labiausiai? Kas buvo Medūza? Kokie buvo I, II, III amžiai?
  Etninė kultūra, namų darbas(5 puslapiai)
  2006-12-13
 • Helovinas

  Apginti tezę: "Helovinas (Halloween)- Lietuvoje nereikalinga šventė".
  Etninė kultūra, rašinys(3 puslapiai)
  2008-02-14
 • Humoras lietuvių smulkiojoje tautosakoje

  Humoras lietuvių liaudies priežodžiuose.
  Etninė kultūra, rašinys(4 puslapiai)
  2007-05-15
 • Indija (15)

  Indijos kraštas ir jos gyventojai. Plintanti, galinga Indijos kultūra. Papročiai. Liaudies, arba "žemoji kultūra". Kinas. Vyresnumas. Kiti papročiai. Indai. Laikas indų požiūriu. Sveikinimasis. Kreipinio forma. Susitikimai. Pirmas susitikimas. Patarimai užsienietėms verslininkėms. Derybų taktika. Gestai, kilę iš klasikinio šokio. Vaišės. Pietūs indų namuose. Dovanos. Tabu. Patarimai. Humoras. Vardų rašymo tvarka.
  Etninė kultūra, namų darbas(15 puslapių)
  2010-09-29
 • Japonijos ir Kinijos bendravimo ir maitinimosi ypatumai

  Japonija. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos bendravimui. Tonas, garsumas, kalbėsena. Tylos intarpas. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Valgiai ir gėrimai. Kinija. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Tylos intarpai. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Valgiai ir gėrimai.
  Etninė kultūra, namų darbas(7 puslapiai)
  2011-03-15
 • Japonų meno išraiška arbatos gėrimo ceremonijoje

  Įvadas. Analitinė dalis. Japonija. Arbatos kelias. Arbata - malonumas. Norėdami jį patirti reikia nepamiršti kelių taisyklių. Arbatos gėrimo ceremonija Japonijoje. Arbatos gėrimas tyloje. Menas arbatos ceremonijoje. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-10-16
 • Jaunimo bendruomenė

  Įvadas. Kaimo jaunimo bendruomeninė veikla XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje. "Bendruomeninės mokyklos". Bendraamžių bendrijon įrašymo į "bernų knygą", apeigos. Socialinė prievarta. Pančio nupjovimas. Pirmasis šokis. Ritualinis kilnojimas. Įrašymas į "bernų knygą". Apeiginis užgėrimas, vaišės. Įgyjamos teisės ir pareigos. Merginų brandos apeigos. Jaunimo bendrijos atliktos apeigos. Brandos apeigų socialinės ištakos: bendraamžių bendrija. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2008-05-14
 • Joninės

  Joninių (Rasos šventės) kilmė. Kupoliavimas. Raganų darbai. Joninių magija. Paparčio žiedas. Joninių vidurnaktis. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-04-20
 • Joninės (2)

  Įvadas. Rasos (Kupolės) kilmė. Vanduo ir ugnis. Stebuklinga žolė - kupolė. Paparčio žiedas.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2006-10-02
 • Joninės (3)

  Pratarmė. Dėstymas. Joninių papročiai. Pabaiga.
  Etninė kultūra, rašinys(3 puslapiai)
  2007-01-09
 • Joninių apeigos ir dainos

  Įvadas. Joninių kilmė. Rasa. Kupolė. Kupoliavimas. Kupolė, marti ir martavimas. Rasos šventės vainikai. Laužai ir ugnys. Ugnies ir vainikų plukdymas. Paparčio žiedas. Saulės sutikimas. Joninės dabar. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(18 puslapių)
  2005-07-07
 • Joninių papročiai

  Joninės. Rasa. Kupolinė. Papročiai. Joninių naktis. Paparčio žiedas.
  Etninė kultūra, rašinys(4 puslapiai)
  2007-05-17
 • Joninių tradicijos ir inovacijos

  Įvadas. Darbo tikslas - išsiaiškinti joniniu tradicijas ir inovacijas. Joninių tradicijų ir inovacijų teoriniai aspektai. Joninių šventės kilmė ir apeigos. krikščionybės laikotarpiu. Joninių simbolių reikšmė. Joninių tradicijų pagrindiniai akcentai. Kupoliavimas. Paparčio žiedas. Joninių magija. Joninių šventės inovacijos. Joninių tradicijų ir inovacijų praktiniai aspektai. Tyrimo metodikos aprašymas. Tyrimo duomenų analizė. Išvados.
  Etninė kultūra, kursinis darbas(20 puslapių)
  2010-12-22
 • Jungtuvės, vestuvės, krikštynos

  Įvadas. Vestuvės. Senųjų vestuvių papročiai. Naminės vestuvės. Mergvakaris / Bernvakaris. Jaunikio išleistuvės. Jaunosios atsisveikinimas su namais. Jaunavedžių sutikimas. Durų, namų puošimas. Gėlių segimas. Į bažnyčią ir iš bažnyčios. Susėdimas už stalo. Nuotakos vainikėlio nusegimas. Vestuvinio torto pjaustymas. Piršlio korimas. Jaunųjų išlydėjimas. Krikštynos. Naminis ir bažnytinis krikštai. Krikštynų svarba ir reikšmė. Išvados. Priedas: PowerPoint pristatymas (11 skaidrių)
  Etninė kultūra, referatas(17 puslapių)
  2010-03-24
Puslapyje rodyti po