Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra>Joninių tradicijos ir inovacijos

Joninių tradicijos ir inovacijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išsiaiškinti joniniu tradicijas ir inovacijas. Joninių tradicijų ir inovacijų teoriniai aspektai. Joninių šventės kilmė ir apeigos. krikščionybės laikotarpiu. Joninių simbolių reikšmė. Joninių tradicijų pagrindiniai akcentai. Kupoliavimas. Paparčio žiedas. Joninių magija. Joninių šventės inovacijos. Joninių tradicijų ir inovacijų praktiniai aspektai. Tyrimo metodikos aprašymas. Tyrimo duomenų analizė. Išvados.

Ištrauka

Joninės- viena linksmiausių ir populiariausių vasaros švenčių. Tai trumpiausia metų naktis ir ilgiausia diena. Iš tikrųjų šv. Jono naktį Lietuvoje beveik nesutemsta. Joninių naktis - burtų ir magijos naktis, pilna paslapčių ir pavojų. Ji pasižymi laužų liepsnomis.
Joninės vadinamos įvairiai: vasaros saulėgrįžos ar trumpiausios nakties švente, Joninėmis, Rasos švente, arba kupole. Joninės švenčiamos Birželio pabaigoje, Saulės grąžos metu, kai naktys būna trumpiausios, o gamta klesti, auga. Tiek vyrai tiek moterys šį vasaros saulėgrąžos metą sieja su vilčių ir lūkesčių išsipildymu. Pasklisdavo kuo balčiausiais lino rūbais apsidariusios bene visos Lietuvos mergaitės, dainas dainuodamos, tai devynių, tai dvylikos rūšių gėles vainikams rinkdamos. O Joninių kone visoje Europoje įsiliepsnodavo laužai, sukosi apie juos rateliai, skambėjo dainos, miškuose žydo paparčiai, o darželiuose diemedžiai.

Temos aktualumas. Ilgus šimtmečius birželinės liaudies šventės vykdavo stichiškai, kaip žmogaus dvasinio gyvenimo būtinybė. Tačiau, kintant kaimo bendruomenei, kito ir šventės poreikis.
Jonines nuo 2000 yra laisvos jos buvo ir yra švenčiamos? Tema yra aktuali nes žmonės yra labai pamiršę šios šventės tradicijas, jie švenčia pagal naująsias tradicijas kurios su senosiomis tradicijomis turi labai mažą ryšį. Yra išlikę tik labai mažai senų papročių. Dauguma išvis šią šventę sieja tik su koncertais ir girtavimais. Šias problemas nagrinėjo įvairūs autoriai, etnologai, kultūros darbuotojai, tautosakos puoselėtojai: R. Barniškienė, L. Klimka, G. V. Germanienė, N. Marcinkevičienė, S. Gutautas, A. Vaicekauskas, P. Dundulienė, D. Brazytė – Bindokienė, J. Kudirka, J. Trinkūnas.
Darbo objektas - Joniniu tradicijos ir inovacijos.
Darbo tikslas - išsiaiškinti Joniniu tradicijas ir inovacijas.
Darbo uždaviniai:
1.Apžvelgti Joniniu šventės kilmę, raidą, apeigas krikščionybės laikotarpiu.
2. Apibendrinti Joniniu simbolių reikšmę.
3. Aptarti Joniniu tradicijų ir inovacijų pagrindinius aspektus.
4. Išanalizuoti Joniniu tradicijas ir inovacijas
Darbo metodai: informacijos šaltiniu apžvalga, kiekybinis tyrimas (anketavimas). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtninės kultūros kursinis darbas
KategorijaEtninė kultūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis68.08 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Kneitienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasTelšių menų ir pedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Joniniu tradicijos ir inovacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Kneitienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą