Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Genetika>Genetikos referatai

Genetikos referatai (37 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Ar kraujomaiša paveikia mažų populiacijų išnykimo riziką?

  Ar kraujomaiša paveikia mažų populiacijų išnykimo riziką? remiantis Drosophila. Reziumė. Įvadas. Medžiaga ir metodai. Musės. Inbrydingo veikimo būdas (atlikimo metodika). Išnykimo eksperimentai. Pasipriešinimas stresui. Rezultatai. Aptarimas.
  Genetika, referatas(9 puslapiai)
  2006-12-06
 • Chromosomos

  Chromosomos. Autosominiai paveldimi požymiai. Daugybiniai aleliai. Kraujo grupių sistema ABO. Kokios kraujo grupės bus kūdikis? Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Genetika, referatas(7 puslapiai)
  2007-10-12
 • Dominuojančių ir recesyvinių požymių įvairovės tyrimas

  Darbo tikslas, jo eiga. Žmogaus genetikos tyrimų istorija. Svarbiausi žmogaus genetikos darbai. Kas yra genas? Recesyviniai ir dominantiniai požymiai. Vykdyto tyrimo pavyzdys. Tyrimų rezultatai ir išvados. Tai įdomu! Blondinai ir blondinės gali išnykti??? Šiek tiek apie kairiarankius. Tai verta žinoti strazdanotiems.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2005-12-13
 • Genai ir jų inžinerija

  Genų inžinerija. Gamtiniai būdai hibridinėms DNR molekulėms gauti. Dirbtinė geno sintezė. Transformuotų ląstelių atranka ir perkelto geno ekspresija. Somatinių ląstelių geneoterapija. Genai ir vėžys. Kancerogenezės mechanizmai. Chromosomų persitvarkymai ir vėžys. Vėžio sindromai, paveldimi pagal Mendelio dėsnius. Sukurti transgeniniai augalai. Sukurti transgeniniai gyvūnai. Išvada.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2005-06-05
 • Genetikos pagrindai

  Genetikos pagrindai. Biologinių rūšių genetinė sudėtis. Chromosomos. Nukleorūgštys. Chromosomų skaičius.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2005-12-02
 • Genetinė inžinerija

  Įvadas. Transgeninio gyvūno kūrimas. Transgeninių gyvūnų pritaikymas medicinoje. Karvės sintetina laktoferiną. Pelės sintetina antikūnus. Transgeninių kiaulių vožtuvai. Kiaulės, naudojamos ksenotransplantacijai. Kiaulių riebalai. Ožkos sintetina antitrombiną III. Kiti pasiekimai ir ateities perspektyvos. Transgeninių gyvūnų privalumai ir trūkumai. Kita medalio pusė.
  Genetika, referatas(12 puslapių)
  2007-03-08
 • Genetiškai modifikuoti maisto produktai

  Įvadas. Kas yra GMO ir kaip gaminami. Genetiškai modifikuotų organizmų pavojus. Genetiškai modifikuotų produktų ženklinimas.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2006-05-01
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) (2)

  Įžanga. Genetiškai modifikuotų organizmų poveikis aplinkai ir žmogui. Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymas. Genetiškai modifikuotų organizmų priežiūros komiteto posėdis. Pabaiga.
  Genetika, referatas(15 puslapių)
  2007-01-30
 • Genetiškai modifikuoti organizmai (kukurūzai)

  Įvadas. Kas yra DNR, genas ir genų inžinerija? Genetiškai modifikuoti augalai ir jų paplitimas. Genetiškai modifikuotų kukurūzų paplitimas. Genetiškai modifikuotų kukurūzų rūšys. Ar saugu vartoti Genetiškai modifikuotus organizmus (GMO)? Produktai iš genetiškai modifikuotų (GM) augalų jau ir Lietuvoje. Išvados.
  Genetika, referatas(11 puslapių)
  2012-03-15
 • Genetiškai modifikuoti organizmai ir maisto produktai

  Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Genetiškai modifikuoti organizmai ir maistas. Viešasis genetiškai modifikuoto maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. Genetiškai modifikuoti organizmai – teigiamas požiūris. GMO- naujas būdas spręsti senas problemas. Kas yra genetinė modifikacija? Kas yra genetinė inžinerija? Kaip kuriami GMO? Ką pakeičia genetinė modifikacija ir kokia iš jos nauda? Kuo GM skiriasi nuo tradicinio kryžminimo? Ar GM produktai turi būti specialiai ženklinami? Ar sveika valgyti genetiškai modifikuotą maistą? Ar žmonės arba gyvūnai valgantys GM maistą tampa GMO? Ar GMO genai "pabėgs" į aplinką, sukurdami nenumatytas pasekmes? Ar genetinė modifikacija naudojama tik maisto gamyboje? Ar etiška perkelti genus į kitus organizmus?Nuomonių įvairovė. GMO – neigiamas požiūris. GM maisto poveikis sveikatai. Trečiojo pasaulio šalys - GMO taikinys? Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje? Grėsmė bio-įvairovei. Kaip išvengti GM maisto. Žodynėlis. Praktinio darbo medžiaga. Praktinio darbo analizė. Išvados.
  Genetika, referatas(25 puslapiai)
  2005-12-18
 • Genetiškai modifikuoti produktai ir genų inžinerija

  Genas. Genų inžinerija. Genų inžinerijos ištakos. Genų inžinerija – technikos stebuklas? Biotechnologijos pramonė. Trečiojo pasaulio šalys.­ GMO taikinys? GMO produktai pasaulyje. Substancinis ekvivalentiškumas. Naujų toksinų atsiradimas. Dr. A. Pusztai ir GM bulvės. Atsparumas antibiotikams. Alergijos. Herbicidų poveikis. GMO poveikis laukinei gamtai. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje? Grėsmė bio-įvairovei. Bt toksinai. Atsparumas herbicidams. GMO naudojimą reglamentuojantys įstatymai. Europos Sąjungos vykdoma GMO politika. Moratoriumas dėl GMO. Kartagenos protokolas. Orhuso konvencija. Lietuva ir GMO. GMO teisinė bazė Lietuvoje. Kaip išvengti GM maisto. Patikimiausias kelias išvengti GM maisto.
  Genetika, referatas(9 puslapiai)
  2005-05-31
 • Geno sandrara ir funkcija

  Įvadas. Geno samprata. Genų simboliai. Genų struktūra. Genų skirstymas. Geno centrų teorija. Genų sąveika. Geno cheminė sudėtis. Šiuolaikinė geno teorija. Žmogaus genas. Žmogaus geno struktūra. Žmogaus genų ypatybės. Žmogaus genų organizacija ir pasiskirstymas. Išvados.
  Genetika, referatas(16 puslapių)
  2008-10-14
 • Genų inžinerija (2)

  Įvadas. Kas yra genų inžinerija. Bakterijos. Genų terapija. Klonavimas. Išnykusios ir nykstančios rūšys. Kamieninės ląstelės. Genetiškai modifikuoti organizmai. Išvados.
  Genetika, referatas(13 puslapių)
  2006-09-14
 • Genų inžinerija ir genetiškai modifikuotas maistas

  Įvadas. Genų inžinerija. Augalų ir gyvūnų modifikacija. GMO produktai pasaulyje. GMO maisto saugumas. Alergijos. Atsparumas antibiotikams. Herbicidų poveikis. Substancinis ekvivalentiškumas. Chemikalų poveikis. Farmaciniai augalai. GMO poveikis laukinei gamtai. Kaip GMO gali išplisti natūralioje gamtoje. Grėsmė bio-įvairovei. Bt-toksinai. Viešasis GM maisto supratimas. Gyvūnai ir augalai. GMO naudojimą reglamentuojantys įstatymai. Lietuva ir GMO. GMO teisinė bazė Lietuvoje. Kaip išvengti GM maisto. Išvados.
  Genetika, referatas(22 puslapiai)
  2006-05-31
 • Genų sąveikos

  Įvadas. Genų sąveika. Sąveika tarp alelinių genų. Dominavimas, jo tipai ir priklausomybė nuo įvairių faktorių. Alelinių genų sąveikos priežastys. Superdominavimą mechanizmas. Tarpalelinė komplementacija. Sąveika tarp nealelinių genų. Epistazė. Komplementari sąveika. Genų sąveikos sudėtingumas apsprendžiant požymį. Išvados.
  Genetika, referatas(13 puslapių)
  2008-04-25
 • Genų veikla - ekspresija. Jos du etapai: transkripcija ir transliacija

  Genas. Baltymo sintezė susideda iš kelių etapų. Genų ekspresija. Baltymo sintezės etapai. Transkripcija. Transliacija.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-03
 • Klonavimas

  Ką reiškia klonavimas? Pirmieji klonavimo eksperimentai, Doli, Klonavimo būdai, Kam reikalingas klonavimas? Bažnyčia. Už ar prieš? Klonavimo įstatymai.
  Genetika, referatas(4 puslapiai)
  2005-05-16
 • Klonavimas (2)

  Dirbtinio klono istorija. Pirmieji klonavimo atvejai. Dirbtinis apsėklinimas. Dirbtinis apvaisinimas. Embriono prigimties moralinis statusas. Požiūriai į klonavimą.
  Genetika, referatas(6 puslapiai)
  2005-05-23
 • Klonavimas (4)

  Augalų ir gyvūnų klonavimas. Augalų klonavimas. Gyvūnų klonavimas. Garsiausi klonuoti gyvūnai. Žmonių klonavimas. Klonavimo eksperimentai. Žmonių ląstelių klonavimo nauda ir žala. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) atliktos apklausos duomenys. Moraliniai žmogaus klonavimo aspektai. Bažnyčios pozicija. Įvairių šalių pozicija.
  Genetika, referatas(7 puslapiai)
  2005-12-08
 • Klonavimas (5)

  Truputis istorijos. Klonavimo procedūros. Klonuotas žmogus būtų žmogaus, ne Dievo paveikslas. "Klonavome žmogų". Už ar prieš.
  Genetika, referatas(8 puslapiai)
  2006-05-17
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
Puslapyje rodyti po