Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Nevalstybinio švietimo sektoriaus plėtra

Nevalstybinio švietimo sektoriaus plėtra

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Nevalstybinių švietimo paslaugų problematika. Samprata, tikslai. Dabartinės situacijos analizė, ekspertų siūlymai. Ne valstybinės mokyklos ryšys su valstybine. Nevalstybinės mokyklos samprata, ypatybės. Nevalstybinių ir valstybinių universitetų skirtumai. Konkurencija. Aukštųjų mokyklų konkurencijos modeliai. Būdai, kuriais galima suvienodinti konkurenciją. Nevalstybinių mokyklų steigimas. Steigimo subjektai. Steigimo reikalavimai. Nevalstybinės mokyklos Lietuvoje. Finansavimas. Jo galimybės. Šaltiniai. Lėšos. Aukštųjų mokyklų finansavimo principai (pasiūlymai Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo projektui). Finansavimo problemos. Finansavimas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Politinių partijų agituojama politika, siekiant nevalstybinių švietimo paslaugų plėtros. Finansiniai lūkesčiai. Nevalstybinių mokslo įstaigų integracija ir galimybės. Nevalstybinių universitetų integracija. Nevalstybinių kolegijų integracija. Tyrimas. Statistika. Integracijos galimybės. Ryšiai. Perspektyvos. Integracijos ir kultūros priklausomybė. Išvados. Summary.

Ištrauka

Nevalstybinių mokymosi įstaigų plėtojimosi galimybės yra aktualus šių dienų diskusijų klausimas. Plėtojantis liberalizavimo idėjoms, turi būti suteikta pasirinkimo laisvė- šiuo atveju, laisvė tolygiomis sąlygomis rinktis valstybinę ar nevalstybinę mokslo įstaigą. Vienas iš Švietimo reformos tikslų – plėtoti nevalstybinio švietimo sektorių, bet tam reikalingos nešališkos sąlygos, kurios užtikrintų lygiavertį konkuravimo su valstybinėmis mokslo įstaigomis pagrindą. Netolygus valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų finansavimas bei sudėtingos steigimosi procedūros, taip pat sukelia tam tikrų keblumų, problemų, įgyvendinant nevalstybinio mokslo plėtrą.
Šiame kursiniame darbe remsimės profesorių, akademinių mokslų teoretikų bei kitų mokslininkų sukurtomis metodologijomis, teorijomis, požiūriais bei atliktais tyrimais. Seimo narys R. Šimašius, aktyviai rengiantis pranešimus spaudai yra pateikęs su kitais Švietimo įstatymo projekto analizės ekspertų grupės nariais ekspertinį Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo projekto vertinimą. Čia yra pateikiamas ne tik vertinimas, bet ir pasiūlymai, tikslai, uždaviniai, būdai bei priemonės- apie tai plačiau aptarsime viename iš šio kursinio darbo skyrių.
Vilniaus pedagoginio universiteto prof. habil. dr. Rimantas Želvys yra suformulavęs aukštųjų mokyklų konkurencijos modelius, mes pabandysime juos plačiau paanalizuoti ir pritaikyti modelį, kuris yra artimiausias Lietuvos aukštojo mokslo atvejui. Kursiniame darbe bus panagrinėti ir aktualūs vyriausybės nutarimai, susiję su nevalstybiniu švietimu, bei pats Švietimo įstatymas.
Visas šis darbas aprėps pagrindines keturias temas – galimybes nevalstybinio mokslo įstaigoms įsikurti, konkuruoti, finansiškai būti remiamoms bei integruotis į socialinę aplinką. Tačiau daugiausia dėmesio skirsime konkrečiam atvejui- nevalstybinių kolegijų plėtojimosi galimybėms išanalizuoti. Čia bus pristatomas tyrimas, kuris buvo atliktas trijose nevalstybinėse kolegijose. Analizuodami tyrimo rezultatus remsimės periodinio leidinio "Jaunųjų mokslininkų darbai" Almo Rupšlaukio straipsniu Nevalstybinių kolegijų integracijos į visuomenę galimybės bei leidinio "Aukštojo mokslo kokybė" V. Kučinsko ir A. Paulauskaitės straipsniu Organizacijos kultūra ir jos kūrimas nevalstybinėje kolegijoje.
Mūsų tikslas, kurį ir bandysime įgyvendinti šiame kursiniame darbe- aptarti minėtas temas bei tyrimo analizę, pateikti išsamias išvadas, kurios objektyviai įvertintų nevalstybinio mokslo plėtojimosi galimybes bei perspektyvas Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokslo ir švietimo kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis426.96 KB
AutoriusLaura G.
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJolanta Urbanovič
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevalstybinio svietimo sektoriaus pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jolanta Urbanovič
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą