Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>H. Simon racionalusis administravimo modelis

H. Simon racionalusis administravimo modelis

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Racionalaus sprendimo sąvoka. Simono racionalusis administravimo modelis. Tikslų ir priemonių grandinė. Objektyviai racionalaus elgesio sąlygos. Robotas racionalumas ir patenkinami sprendimai. "Ekonominis" ir "administracinis" žmogus. Išvados.

Ištrauka

Kasdien kiekvienoje situacijoje tiek pavieniams individams, tiek verslo įmonėms ar valstybinėms institucijoms tenka priimti įvairaus lygio sprendimus. Kai kurie jų nėra itin reikšmingi, tačiau nuo kai kurių priklauso visos šalies žmonių gerovė, todėl nenuostabu, kad sprendimų priėmimo procesams visada buvo teikiamas didelis dėmesys. Viešosios politikos analitikams, sociologams tapo svarbu nustatyti vertybes bei metodus, kuriais vadovaujantis būtų priimami teisingiausi sprendimai.
Jau seniai pastebėta, kad administravimas – tai sprendimų procesai. Pasak H. Simono, "geras" administravimas yra elgsena, pritaikyta iškeltiems veiklos tikslams siekti, todėl administracinių sprendimų teorija, verčiama būtinybės, rūpinosi, kad renkamasi būtų racionaliai.
Šioje vietoje būtų tikslinga trumpai apibrėžti pagrindines rašto darbo temos sąvokas. Racionalus – paremtas protu, protingas, tikslingas, tinkamas, todėl ir racionalumas yra gebėjimas kritiškai įvertinti, palyginti, pasirinkti "geriausią iš geriausiųjų". Administravimas – itin plati sąvoka, tačiau bendrąja prasme galime teigti, kad tai - sprendimų įgyvendinimo, vykdymo veikla. Kitaip tariant, racionalusis administravimo modelis gali būti suvokiamas kaip tokia nuostata, kuri teigia, jog sprendimų įgyvendinimo procese užvis svarbiausia - gebėti atsirinkti tinkamiausia, protingiausia, tikslingiausia.
Nereikia nė sakyti, jog tinkamiausio sprendimo priėmimo ir šiais laikais siekia kiekvienas vadovas, įmonė ar įstaiga, juk racionalūs sprendimai – didžiausio pelno, geriausios paslaugų kokybės tiekimo garantas. Tačiau apie racionalumo vaidmenį administravime jau anksčiau rašė Lindblomas, Marchas, Olsenas, Cohenas, o Simonas laikomas racionalaus administravimo modelio kūrėju.
Taigi šio darbo tikslas – išanalizuoti H. Simono racionalųjį administravimo modelį, aptariant ryškiausius jo teorijos aspektus. Siekiant atskleisti temą ir pasiekti užsibrėžtą tikslą, buvo išstudijuoti šeši moksliniai šaltiniai, taikant tokius metodus kaip: mokslinės literatūros studijos ir analizė, interpretacija, aprašymas bei apibendrinimas.
Tam, kad šį tikslą būtų galima realizuoti, tikslinga išsikelti tokius uždavinius, kurie atitinka pagrindinius darbo struktūros skyrius:
▪ pirmajame skyriuje – remiantis kitų autorių požiūriais ir juos interpretuojant paaiškinti racionalaus sprendimo sąvoką;
▪ antrajame – akcentuojant esminius aspektus (objektyvųjį racionalumą ir ribotą racionalumą) supažindinti su H. Simono racionaliuoju administravimo modeliu;
▪ trečiajame – siekiant iliustruoti skirtumus tarp objektyviai racionalaus ir riboto racionalumo, aptarti H. Simono vartotus "ekonominio" ir "administracinio" žmogaus terminus.
Tokia darbo struktūra leido išryškinti prielaidas, kuriomis vadovaujantis, pabaigoje parengtos išvados. Taip pat darbo pabaigoje pateikiamas 6 šaltinių sąrašas bei priedas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis75.63 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Dūda
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word H. Simon racionalusis administravimo modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • M. Dūda
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą