Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Racionalių sprendimų teorija (2)

Racionalių sprendimų teorija (2)

Aprašymas

Įvadas. Racionalaus sprendimo sąvoka. H. Simono racionalusis administravimo modelis. Tikslų ir priemonių grandinė. Objektyviai racionalaus elgesio sąlygos. Ribotas racionalumas ir patenkinami sprendimai. Administracinis žmogus. Išvados.

Ištrauka

"Išklausau vieną pusę ir atrodo, kad jie sako tiesą; po to kalbuosi su kita puse, ir atrodo, kad jie taip pat sako tiesą, tad lieku ten, kur ir buvau. Dieve, už ką man toks darbas?" Taip apie sprendimo priėmimo agoniją beveik prieš šimtmetį kalbėjo JAV prezidentas W. Hardingas.
Visais laikais ne tik valstybės vadovai, bet ir valstybės institucijos, verslo įmonės sprendimų priėmimo procesui teikė didelį dėmesį. Viešosios politikos analitikams, sociologams tapo svarbu nustatyti vertybes bei metodus, kuriais vadovaujantis būtų priimami teisingiausi sprendimai. Kaip žinia, priimti sprendimą apskrtitai yra lengva, tačiau nepalyginimai sunkiau ir svarbiau yra priimti racionalų sprendimą. Juk racionalūs sprendimai – didžiausio pelno, geriausios paslaugų kokybės tiekimo garantas.
Racionalus – paremtas protu, protingas, tikslingas, tinkamas, todėl ir racionalumas yra gebėjimas kritiškai įvertinti, palyginti, pasirinkti "geriausią iš geriausiųjų". Tad ir racionalių sprendimų teorija gali būti suvokiama kaip tokia nuostata, kuri teigia, jog problemų sprendimui svarbiausia yra pasirinkti geriausią tikslo realizavimo priemonę. Racionalaus sprendimo priėmimas – intelektualus procesas, apimantis galimų sprendimo alternatyvų įvardijimą, įvertinimą ir optimalios alternatyvos išrinkimą.
Sprendimų priėmimas yra sudėtingas procesas, jis vyksta tam tikra tvarka, pasirenkant tinkamą ir efektingą sprendimo modelį. Vienas iš teoretikų, kurio darbai yra esminiai sprendimo racionalumo analizei, H. A. Simon analizavo racionalųjį administravimo modelį, kuris užima iškilią vietą viešojo administravimo literatūroje.
Taigi šio darbo tikslas – išanalizuoti racionalių sprendimų teoriją akcentuojant ją įtakojančius veiksnius. Pasiekti šiam tikslui, iškeliami tokie uždaviniai:
• aptarti racionalaus sprendimo sąvoką ir sprendimo priėmimo lygius;
• apžvelgiant tikslų ir priemonių grandines, objektyvias racionalaus elgesio sąlygas, ribotą racionalumą ir patenkinamus sprendimus, išanalizuoti H. Simon racionalųjį administravimo modelį;
• paaiškinti "administracinio žmogaus" sąvoką.
Siekiant atskleisti temą ir pasiekti užsibrėžtą tikslą, buvo pasitelkta šešių mokslinių šaltinių aprašomoji ir lyginamoji analizė, interpretuotos tokių autorių kaip H. A. Simon, W. Parsons, S. Pivoro, D. Stone, R. Denhardt, E. Albaek nuomonės, pateikti argumentuoti apibendrinimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.3 KB
AutoriusErnesta Ra
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Dūda
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Racionaliu sprendimu teorija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • M. Dūda
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą