Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Gyventojų skaičius mieste ir kaime: Lietuvos Respublika ir Kauno apskritis

Gyventojų skaičius mieste ir kaime: Lietuvos Respublika ir Kauno apskritis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Šio darbo ekonominės statistikos tyrimo tikslas yra ištirti Lietuvos Respublikos ir Kauno apskrities ir jos savivaldybių gyventojų skaičių mieste ir kaime nuo 2005 iki 2008 metų, įvertinant jų pokytį. Gyventojų skaičiaus Lietuvos Respublikoje ir Kauno apskrityje ir jos savivaldybėse statistinio tyrimo teorinis pagrindas. Lentelės naudojamos statistiniame tyrime. Grafikai naudojami statistiniame tyrime. Formulių naudojimas statistiniame tyrime. Santykiniai dydžiai. Vidurkiai. Moda. Mediana. Kvartilis. Variacijos rodikliai. Dinamikos eilutės. Vidutiniai dinamikos eilučių kitimo rodikliai. Lietuvos Respublikos ir Kauno apskrities ir jos savivaldybių vidutinio gyventojų skaičiaus mieste ir kaime statistinio tyrimo eiga ir instrumentai. Lietuvos Respublikos ir Kauno apskrities ir jos savivaldybių vidutinio gyventojų skaičiaus mieste ir kaime statistinio tyrimo rezultatai. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis. Priedai (4 psl.)

Ištrauka

Daugelis mokslininkų teigia, kad gyventojai yra didžiausias valstybės turtas. Gyventojai, kaip tyrimo objektas domina įvairius mokslininkus, kurie tyrimus atlieka pagal jiems reikšmingus specifinius bruožus. Gyventojų skaičius, sudėtis ir dinamika leidžia spręsti apie socialinę, ekonominę šalies būklę, jos tendencijas, diktuoja būsimas priemones, kurių turi imtis valstybė, kad neutralizuotų neigiamas arba įtvirtintų teigiamas jos vystymosi tendencijas.
Šio darbo ekonominės statistikos tyrimo tikslas yra ištirti Lietuvos Respublikos ir Kauno apskrities ir jos savivaldybių gyventojų skaičių mieste ir kaime nuo 2005 iki 2008 metų, įvertinant jų pokytį. Nustatyti perspektyvines tendencijas, atlikti statistinių duomenų analizę teoriškai ir praktiškai. Viena iš pagrindinių Lietuvos problemų yra nuolatinis gyventojų skaičiaus mažėjimas. Statistikų nuomone, tai lemia mažas gimstamumo lygis: kaime jaunų žmonių žymiai mažiau nei mieste, o ir tie patys sparčiai emigruoja į užsienius.
Šio statistinio tyrimo objektas – Lietuvos Respublika ir Kauno apskritis ir jos savivaldybės. Tyrimas atliktas remiantis Lietuvos Respublikos Statistikos departamento duomenimis. Departamentas pateikia gyventojų skaičiaus mieste ir kaime rodiklius Lietuvos Respublikoje ir Kauno apskrityje ir jos savivaldybėse, todėl tyrimą atliksiu lygindama gyventojų skaičių mieste ir kaime.
Statistinio tyrimo dalykas – gyventojų skaičiaus kitimas. Tyrimui atlikti bus naudojami teorinėje dalyje aprašomi: statistinės lentelės, grafinis statistinių duomenų vaizdavimas, santykiniai ir vidutiniai dydžiai, variacijos rodikliai, dinamikos eilučių rodikliai bei analitinis dinamikos eilučių prognozavimo metodas. Praktinė dalis bus atliekama su programomis Statistic 6.
Teorinėje dalyje aptarsime statistinės informacijos rinkimo metodus ir procedūras, naudodamiesi įvairiais šaltiniais analizuosime įvairius rodiklius teoriškai. Metodinėje dalyje aptarsime charakteristikas kas bus praktikoje, apibrėžime kokiais principais analizuosime. Paskutinėje praktinėje dalyje pateiksime gautus rezultatus ir jų interpretaciją. Išvadose pateiksime apibendrintus komentarus, analizės rezultatus, prognozes ateičiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-05
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.92 MB
Autoriusvitalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVaitkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju skaicius mieste ir kaime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vaitkevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą