Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Ar stresas yra emocijų dalis?

Ar stresas yra emocijų dalis?

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išsiaiškinti ar stresas yra emocijų dalis. Streso samprata. Istorija. Šiuolaikinis požiūris. Streso rūšys. Streso priežastys. Stresoriaus supratimas. Stresorių klasifikacija. Reakcijos į stresą. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo tema yra stresas. Apie stresą daug rašoma periodinėje spaudoje, tačiau straipsniuose didesnis dėmesys yra skiriamas patarimams kaip išvengti arba kovoti su stresu, ir nenagrinėjamas stresas iš esmės, tik užsimenama apie tai, o kas gi yra stresas, kokios galimos jo rūšys, kas jį sukelia ir kaip į jį reaguojama, visa tai detaliau neaptariama. Todėl šis darbas ir yra skirtas apžvelgti šiuos dažnai pamirštamus klausimus bei tuo pačiu pažiūrėti ar galima stresą vadinti emocijų dalimi.
Taigi darbo tikslas yra išsiaiškinti ar stresas yra emocijų dalis. Tikslas skaidomas į tokius šešis uždavinius: kas yra stresas istoriniu bei dabartiniu požiūriais, kokios egzistuoja jo rūšys, kokios jo priežastys, kokios galimos priežasčių klasifikacijos bei kokios yra reakcijos į stresą ir reakcijų rūšys. Kiekviename uždavinyje ieškoma streso ryšių su emocijomis, žiūrima ar kiekvienas išsakytas požiūris pritaria minčiai, jog stresas yra emocijų dalis. Atsitiktinai yra parinkti penki skirtingų požiūrių į emocijas autoriai, tai V. James, E. Claparede, R. V. Leeper, S. L. Rubinštein bei P. K. Anochin, būtent pagal jų emocijų supratimą ir yra aiškinamasi ar galima sakyti, jog stresas yra emocijų dalis.
Darbas yra sudarytas iš trijų skyrių, pirmas skyrius dalinamas dar į tris poskyrius, antrasis tik į du, o trečiasis nebeskaidomas. Pirmiems penkiems uždaviniams yra skirta po atskirą poskyrį, o šeštajam skirtas paskutinis darbo skyrius. Nuosekliai yra nagrinėjami visi išsikelti šeši uždaviniai.

Apie stresą ypač šiuo metu labai daug diskutuojama ir rašoma, jog galima pagalvoti, kad tai naujas reiškinys. Tačiau apie stresą galima pradėti kalbėti jau nuo mūsų priešistorės laikų, nors tada streso termino dar nevartojo, bet patį reiškinį jau žinojo. Nuo tų laikų nueitas nemažas kelias aiškinantis stresą, jo priežastis bei pasekmes. Stresui apibudinti vartotas ne vienas terminas, išsakyta daugybė požiūrių. Šiame skyrelyje ir bus kalbama apie stresą nuo priešistorės laikų iki profesoriaus Hans Selye darbų.
Taigi jau priešistorės laikais to meto žmonės nors dar ir nesąmoningai, bet vis dėlto jautė, jog patys įvairiausi pojūčiai ir specifinės reakcijos turi kažką bendro(Селье, Г., 1982). Bet tuometinės gyvenimo sąlygos buvo tokios, kad žmonės neturėjo laisvo laiko nuo darbų, kurie pakankamai fiziškai sekindavo, todėl tas instinktyvus jutimas liko neapsvarstytas, neapibendrintas ir žinoma nebuvo tam sukurta jokių teorijų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.69 KB
Autoriusnatadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. M. Rugevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ar stresas yra emociju dalis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. M. Rugevičius
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą