Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Nežodinis (neverbalinis) bendravimas

Nežodinis (neverbalinis) bendravimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Kas yra nežodinės bendravimas. Nežodinis. bendravimo elementai. Gestai. Veido išraiška. Žvilgsnis. Poza. Kūno sudėjimas. Prisilietimas.

Ištrauka

Bendravimas - tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių.
Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Asmuo, bendraujantis su kitu, siekdamas geriau suprasti pašnekovą ir svarstomą problemą, pats atsiveria, net ir rizikuodamas. Tik esant tokiam atsivėrimui, bendravimas turi prasmę.
Bendraujant gerai būtų prisiminti tris principus.
Pirmiausia - empatija - gebėjimas įsijausti į kito vidinį pasaulį, "pagyventi" jo emocijomis, pažvelgti jo akimis į aplinką ir į save. Reikia prisiminti, kad svarbiausia empatijoje - kito supratimas, jį gerbiant noras jam pagelbėti. Tam tinkamai pasitarnauja autentiškumo principas: nuostata kiekviename bendravimo akte likti savimi, tikruoju "aš", nesidangstančiu jokiomis kaukėmis. Bendravimas tampa lygiavertis, kai neužmirštame ir trečio, labai svarbaus akceptacijos principo: turimas galvoje visuminis kito žmogaus priėmimas, stengiantis pokalbyje jį pasitikti kaip vertą visokeriopos pagarbos subjektą, be išankstinių nuostatų ir prietarų, kad galėtume pašnekovą girdėti ir pokalbio metu mumyse formuotųsi tapatus kito vaizdas.
Taigi, bendravimas atskleidžia savo prasmę ne tik kaip malonumo siekimas, bet ir kaip vertybė, praturtinanti abi bendraujančias puses.
Sakoma, kad žodinė kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako nežodinę (neverbaline) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas, todėl yra greitesni už kalbą. Mes kalbame balsu, tačiau bendraujame visu kūnu.
Nežodinio bendravimo elementų tinkamas naudojimas leistų patobulinti socialinio bendravimo įgūdžius, lavinti gebėjimus tiksliai apibūdinti save, nenaudojant žodžių. Kiekvienam pravartu žinoti:
Apie ką byloja žmogaus jausmų "skelbimų lenta" – veidas
Iš ko galime spręsti apie emocinę įtampą
Kokią informaciją bendravime simbolizuoja rankų padėtys
Ką reiškia įtemptas ar atpalaiduotas žmogaus kūnas
Ką apie mus informuoja turimi daiktai.
Todėl šiame skyrelyje išnagrinėsime įvairius nežodinio bendravimo elementus, naudodamiesi mokslininkų atliktais tyrimais ir jų parengtomis rekomendacijomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-27
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.13 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDr. P. Žakaitis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasTęstinių studijų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezodinis (neverbalinis) bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. P. Žakaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą