Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Teisės gauti informaciją apie valstybės ir savivaldybių įstaigų veiklą turinys

Teisės gauti informaciją apie valstybės ir savivaldybių įstaigų veiklą turinys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Įstatymai, suteikiantys teisę gauti informaciją apie valstybės ir savivaldybių veiklą. Veiksmų seka, norint gauti informaciją apie savivaldybės veiklą. Bendrosios nuostatos. Asmenų aptarnavimo organizavimas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus teisės gali būti suprantamos kaip asmens laisvės visuomenėje ir galimybės jas realizuoti. Žmogaus teises reglamentuoja teisė ir kitos socialinės normos. Vienas pagrindinių žmogaus teisių bruožų – jų visuotinumas, universalumas, nedalumas, jos yra viena kitą sąlygojančios, remiasi žmonių lygybės prieš įstatymus, lygiateisiškumo ir kitais principais. Žmogaus teisės pripažįstamos visiems asmenims nepriklausomai nuo jų individualių savybių. Žmogaus teisių sąvoka labai susijusi su žmogaus orumo sąvoka. Žmogaus teisių doktrina yra grindžiama nuostata, kad visų žmonių orumas yra lygus, žmogaus teisių apsaugos tikslas – apginti žmogaus orumą. Šiuo požiūriu labai reikšminga visuomenės raidoje susiformavusi, Pasaulinėje konferencijoje žmogaus teisių klausimais Vienoje 1993 m. akcentuota nuostata, kad visos žmogaus teisės yra tarpusavyje susijusios, viena nuo kitos priklausomos ir nedalomos. Žmogaus teises būtų galima apibrėžti kaip moralės, elgesio normas, visuomenines vertybes, kurių tikslas – apsaugoti žmogaus orumą.
Teisės moksle nemažai yra diskutuojama dėl teisės ir laisvės sąvokų skirtingumo. Teisės požiūriu nėra didelio skirtumo tarp žmogaus teisės ir laisvės, nes laisvės – taip pat teisės, tik kitoje žmogaus funkcionavimo sferoje, į kurią valstybė negali kištis, pvz., minties laisvė. Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems suteiktas protas ir sąžinė ir jie turi elgtis vienas kito atžvilgiu kaip broliai.
Žmogaus teisių terminas yra plačiai vartojamas, tačiau ne visi autoriai žmogaus teises traktuoja kaip nedalomas, apimančias pilietines, politines, ekonomines ir socialines. Kartais bandoma išskirti ir vadinamąsias pagrindines (basic rights) teises; taip klasifikuojant teises prie pagrindinių priskiriamos teisė į gyvybę ir laisvę. Pagal anksčiau minėtą žmogaus teisių nedalumo nuostatą ekonominės, socialinės ir kultūrinės teisės tiek pat svarbios kaip ir pilietinės ir politinės teisės. Dabartinė žmogaus teisių sistema atspindi kelių šimtmečių filosofines ir teisines idėjas. Visą žmogaus teisių evoliucijos laikotarpį buvo plėtojami trys svarbiausi žmogaus teisių aspektai – žmogaus vientisumas (integralumas), laisvė ir lygybė, pagarba kiekvieno žmogaus orumui. Šio proceso metu idealistiniai siekiai tapo ne tik kai kurių teisės aktų dalimi, atskirų valstybių teisinės sistemos komponentu, bet virto tarptautine žmogaus teisių apsaugos sistema. Tos žmogaus teisės, kurios dabar suvokiamos kaip savaime suprantamas dalykas, buvo ilgo proceso, kuris tęsėsi visą XX amžių, išdava.
Jau daugelį dešimtmečių Europos Parlamento nariai siekia paversti žmogaus teisių ir demokratijos skatinimą vienu iš svarbiausių Sąjungos užsienio politikos tikslų. Šie reikalavimai buvo įgyvendinti Mastrichto ir Amsterdamo sutartimis, sukūrusiomis reikalingą teisinį pagrindą. Be to, būtent Parlamentas sukūrė biudžeto liniją, kuri leidžia Sąjungai finansuoti projektus tokiose srityse kaip pilietinis švietimas, nepriklausomos žiniasklaidos kūrimas, prievartos prieš moteris prevencija, policijos tarnybų apmokymas.
Būtinai reikia, kad žmogaus teises saugotų įstatymas.
Savo darbe toliau nagrinėsiu, kokios yra žmogaus teisės gauti informaciją apie valstybės ir savivaldybių įstaigų veiklą. Manau, ši tema yra aktuali šiomis dienomis, nes dažnai žmonės susiduria su tam tikromis problemomis ar tam tikrais klausimais dėl valstybės ar savivaldybių įstaigų veiklos. Dažnai kai kurie asmenys nežino, kaip gauti tam tikrą informaciją ir kokiais įstatymais remtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-05
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.31 KB
AutoriusDeividas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslektorė G.Šatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises gauti informacija apie valstybes ir savivaldybiu istaigu veikla turinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lektorė G.Šatienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą