Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešosios politikos analizė (2)

Viešosios politikos analizė (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Viešosios politikos analizės formavimas. Politikos analizės samprata. Politikos analizės procedūros. Politikos analizės raida. Analitinių schemų įvairovė. Politikos analizės ribos. Išvados.

Ištrauka

Per keletą pastarųjų dešimtmečių buvo parengta nemažai viešosios politikos analizės darbų, kuriuose autoriai pagrindinį dėmesį skyrė tinkamo politikos įgyvendinimo sąlygų apibrėžimui, jį įtakojančių veiksnių išsiaiškinimui bei jų svarbos įvertinimui. Lietuvoje bei kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse viešosios politikos studijos yra santykinai naujas ir besiplėtojantis dalykas. Todėl nenuostabu, jog detalūs atskirų viešosios politikos proceso etapų tyrimai yra dar gana reti. Tad šiuo darbu siekiama aptarti viešosios politikos analizės ypatumus, raidą.
Įvairioje literatūroje galime rasti daug įvairių viešosios politikos apibrėžimų. Dažniausiai terminas "viešoji politika" vartojamas apibūdinti įvairių institucijų elgseną. Kiti mano, jog tai visų pirma ilgalaikiai, strateginiai sprendimai ir veiksmai, tikslų ir uždavinių įgyvendinimas. O pati politikos analizė dažniausiai suvokiama kaip tam tikrų žinių apie politikos procesą, jį sąlygojančius faktorius, suma. Viešoji politika – tai tarsi atsakas į piliečių reikalavimus, interesus, skundus, prašymus. Atliekant politikos analizę, dažniausiai tiriamos priežastys, sąlygos, pasekmės ir viešosios politikos programų praktinė veikla (A. Raipa, 2003:18).
J. Novagrockienė savo knygoje "Politikos mokslo pagrindai" teigia, kad "viešoji politika – tai valstybinės valdžios institucijų ir tarnybų autoritetingai veiksmai, kuriais priimami nacionalinių arba bendrųjų sprendimų problemų sprendimai, užtikrinantys jų įgyvendinimą" (J. Novagrockienė, 2001:159).
"Viešosios politikos analizės nuostatai – į viešąją politiką žvelgt taip, tarsi mėgintum integruoti ir kontekstualizuoti visų į viešąją politiką orientuotų disciplinų modelius bei tyrimus. Viešosios politikos idėja suponuoja, kad egzistuoja tam tikra gyvenimo sritis , kuri nėra privati ir vien tik individuali, o veikiau yra tam tikra bendrų interesų valda" (W. Parsons, 2001: 14).
Šiame darbe trumpai aptariama viešosios politikos analizės samprata, procedūros, raida. Be to, stengiamasi apibrėžti viešosios politikos analizės ribas, nurodyti įvairias analitines schemas, kuriomis dažniausiai naudojasi politikai teoretikai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.07 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasLiekis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesosios politikos analize (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Liekis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą