Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Biurokratijos formavimo principai

Biurokratijos formavimo principai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Biurokratija. Maxo Weberio biurokratijos teorija. Biurokratijos formavimo principas pagal M. Weberį. Racionali M. Weberio biurokratija. "Geležinis biurokratijos narvas". Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Be biurokratinio aparato šiandien neįsivaizduojamas nė vienos pasaulio valstybės funkcionavimas. Kasdien milijonai žmonių visame pasaulyje, tvarkydami savo reikalus ar spręsdami problemas, susiduria su įvairių lygių valdininkais ir valstybės įstaigų tarnautojais. Todėl nenuostabu, kad biurokratija domisi daugybė pasaulio mokslininkų: politologų, sociologų, viešojo administravimo specialistų. Biurokratijos privalumų ir trūkumų, (ne)efektyvumo ir efektyvinimo, kontrolės ir priežiūros, sąveikos su politikais ir interesų grupėmis bei kitomis temomis rašomos knygos, disertacijos, straipsniai, organizuojamos konferencijos ir mokslinės diskusijos, skaitomos paskaitos universitetų studentams.
Pirmąjį sisteminį moderniųjų organizacijų susidarymo aiškinimą pateikė Maxas Weberis. Jis teigė, kad organizacija yra patikimas būdas žmonių veiklai ir jų gaminamiems produktams erdvėje ir laike koordinuoti. Weberis pabrėžė, jog organizacijų plėtra priklauso nuo informacijos valdymo, ir pažymėjo ypatingą raštų svarbą šiame procese: organizacijos funkcionavimui reikia rašytinių taisyklių ir bylų, kuriose būtų saugoma jos "atmintis". Organizacijos, pasak jo, yra itin hierarchiški dariniai, kurie savo galią linkę sutelkti viršūnėje. Šiame poskyryje išsiaiškinsime, ar Weberis buvo teisus. Jeigu jis teisus, tai labai svarbu mums visiems. Juk Weberis atskleidė moderniųjų organizacijų ir demokratijos tarpusavio priešpriešą bei ryšį, kurie, jo nuomone, turi esminių padarinių socialiniam gyvenimui. Ašinis M.Weberio biurokratijos teorijos elementas – idealusis biurokratijos tipas. Jo esmę ir bandysiu trumpai pristatyti šiame darbe.
Temos aktualumas: Nors ne visi sutiktų su Weberio teorija, tačiau jo biurokratijos apibrėžimas labai aiškus, ir dauguma vėlesnių rašytojų, tirdami biurokratijos keliamas problemas, rėmėsi jo analize.
Darbo tikslas – išnagrinėti biurokratijos formavimo principus pagal M.Weber biurokratijos teoriją.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti, kas tai yra biurokratija.
2. Išnagrinėti M.Weberio biurokratijos teoriją.
3. Išanalizuoti M.Weberio biurokratijos formavimo principus.
4. Aptarti racionalią M.Weberio biurokratiją.
5. Apibūdinti "geležinį biurokratijos narvą".
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Internetinės svetainės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis26.35 KB
Autoriusegliune
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. Edita Stumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biurokratijos formavimo principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. Edita Stumbraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą