Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Auklėjimo stiliai ir jų įtaka vaikams

Auklėjimo stiliai ir jų įtaka vaikams

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Šeima – unikali auklėjimo sistema. Auklėjimo stiliaus apibrėžimas. Auklėjimo stiliai. Pasekmės vaikams. Įtaka berniukų ir mergaičių auklėjime. Išvados.

Ištrauka

Nuo vaikystėje patirtų išgyvenimų priklauso viso mūsų gyvenimo sėkmė. Sugebėjimas susikurti sėkmingą gyvenimą, jaustis laimingam ir save realizuoti labai priklauso nuo ankstyvosios vaikystės aplinkybių ir sąlygų.
Vaiko teisių konvencijoje pažymėta, kad vaikui tiri būti garantuota ypatinga apsauga bei galimybė sveikai ir normaliai fiziškai vystytis, protiškai, doroviškai, dvasiškai tobulėti ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Svarbiausia vaiko ugdymo, jo asmenybės tapsmo institucija yra šeima. Svarbiausias veiksnys, lemiantis vaiko asmenybės formavimąsi šeimoje yra auklėjimo stilius, kuris atspindi tėvų elgesį su vaiku ir jų naudojamos auklėjimo priemonės.
Tėvų auklėjimo stiliais ir jų įtaka vaiko asmenybės vystymuisi domėjosi daugelis užsienio ir Lietuvos mokslininkų. Mes taip pat šiame savo darbe aptarsime šeimos vaidmenį vaiko auklėjime, apibūdinsime kas tai yra "auklėjimo stilius", supažindinsime su įvairių autorių pateikiamais auklėjimo stiliais, paaiškinsime kiekvieno iš jų esmę, bei nurodysime auklėjimo stilių įtaką tiek berniukų tiek mergaičių vystymuisi.
Neneigiant asmenybės vidinių procesų ir elgsenos reikšmingumo, paskutiniu metu vis plačiau atkreipiamas dėmesys į šeimos aplinką, kurioje susiformuoja tam tikras individo elgesys. Šeima yra daug daugiau nei grupė individų, turinčių bendrą fizinę ir psichologinę erdvę. Tai natūrali socialinė sistema su savomis ištobulintomis taisyklėmis, paskirstytais šeimos nariams vaidmenimis, galinga valdymo struktūra, painiomis slapto ir atviro tarpusavio bendravimo formomis, ištobulintais derybų ir problemų sprendimo būdais, leidžiančiais efektyviai spręsti įvairias užduotis. Šios mikrokultūros nariai susiję giliais ir daugiasluoksniais ryšiais, susiformavusiais bendros istorijos, išorinio pasaulio suvokimo ir bendro tikslo pagrindu. Tokioje sistemoje individus sieja stiprūs ilgalaikiai abipusiai ryšiai ir įsipareigojimai, kurių intensyvumas, bėgant laikui, gali kisti, bet vis dėlto išlieka visą šeimos gyvenimą.
Šeima – ypatingas socialinis derinys, kurio nariai susieti meilės, kraujo giminystės, bendro gyvenimo ir likimo. Ji sukuria savitą pasaulį, veikiantį kiekvieno asmens brandą.
Patenkama į šią organizaciją tik gimimo, įvaikinimo ar vedybų atveju. Šeima priima naujus narius į savo tarpą, moko juos. Nors ir tapę vėliau autonomiški ir nebegyvendami po bendru stogu, šeimos įtaką jie jaučia visą gyvenimą. Ji tokia stipri, kad išlieka, nepaisant nei didelių šeimos narius skiriančių atstumų, nei vieno iš narių mirties. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.77 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. R. Kratavičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auklejimo stiliai ir ju itaka vaikams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. R. Kratavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą