Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimas

Nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimo svarba. Savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas Gdansko mieste. Nevyriausybinių organizacijų ir vietos savivaldos institucijų bendradarbiavimas Varšuvoje. Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimas su socialines paslaugas teikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Savivaldybės ir socialinių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas Kauno mieste. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Vienas iš politikos apibrėžimų skamba taip – politika yra apie tai, kas, ką, kada ir kaip gauna [5]. Tačiau valstybės valdyme, skirtingai nei politikoje, neužtenka vien atsakyti į klausimą, turi būti pasiekta, kad valstybės veikla duotų reikalingų rezultatų, būtų geriausios kokybės ir taip pat būtų išleista kuo mažiau mokesčių mokėtojų pinigų. [3].
Klausimą, kaip išleidžiant mažiau valstybės pajamų nupirkti daugiau ir geresnės kokybės paslaugų, galima būtų priskirti prie amžinų klausimų. Atsakymo į jį ieško visos, bent truputį žmonių gerovės siekiančios bei ekonominės logikos turinčios, vyriausybės ir administracijos. Daugumoje išsivysčiusių pasaulio valstybių sutariama, kad siekiant padaryti valstybės arba savivaldybių darbą rezultatyvų ir efektyvų reikia ne tik užtikrinti sklandų valdžios institucijų darbą, bet ir maksimaliai įtraukti pilietinį sektorių, t.y. nevyriausybines organizacijas, į viešąjį gyvenimą ir viešųjų funkcijų įgyvendinimą. [3].
Todėl šiame savo darbe ir pabandysiu atskleisti nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimo svarbą. Šis bendradarbiavimo projektas Lenkijoje pradėtas įgyvendinti kur kas anksčiau nei Lietuvoje, o tai diegdami mūsų šalyje, rėmėmės jų patirtimi, todėl darbe pateiksiu ir palyginsiu, kokie yra tapatumai ir skirtumai Lietuvos ir Lenkijos miestų: Gdansko, Varšuvos, Vilniaus ir Kauno šio bendradarbiavimo praktiniuose pavyzdžiuose.
Darbo tikslas – supažindinti su nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimu.
Darbo uždaviniai:

1. Pateikti NVO ir savivaldybių bendradarbiavimo praktinius pavyzdžius.

2. Atskleisti NVO ir savivaldybių bendradarbiavimo svarbą.
3. Išanalizuoti pagrindines NVO ir savivaldybių bendradarbiavimo problemas.
4. Palyginti, kaip skirtingai toks bendradarbiavimas vyksta skirtingose šalyse, t.y. Lietuvoje ir Lenkijoje.
5. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.

Darbo metodas: nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių bendradarbiavimo praktinių pavyzdžių lyginamoji analizė.

Nevyriausybinės organizacijos labiau yra paplitusios Vakarų pasaulyje, kur filantropinė veikla bei ne pelno siekimas yra labai dažnas reiškinys. Todėl galima teigti, kad nevyriausybinių organizacijų atsiradimas, jų sustiprėjimas bei gana svar¬bus vaidmuo plėtojant tiek tarptautinius, tiek vidaus santykius yra Vakarų civili¬zacijos, o konkrečiau - krikščioniškosios moralės produktas. Nevyriausybinės or¬ganizacijos turi savo vietą visuomenėje, o visuomenė šias organizacijas priima ir skatina kaip savaime suprantamą teigiamą reiškinį. Pagrįstai kyla klausimas, ko¬dėl visuomenė palaiko ir remia nevyriausybines struktūras. Atsakymas į šį klausi¬mą yra gana paprastas ir jis seka iš nevyriausybinių organizacijų veiklos specifi¬kos bei jų palankesnių galimybių gerokai efektyviau reaguoti ir sparčiau spręsti iškylančias problemas. Nevyriausybinės organizacijos neturi biurokratinės struk¬tūros, kuri vilkina bet kokio sprendimo priėmimą, todėl jos gali visas iškylančias problemas spręsti kur kas greičiau. Be to, nevyriausybinės organizacijos neturi spe¬cialių politinių įsipareigojimų, kurie paprastai varžo šių organizacijų efektyvaus veikimo teisę. Paminėtina ir tai, kad šios organizacijos veikia iš filantropinių pa¬skatų, t. y. jos savo veikla nesiekia pelno ar kitos materialinės naudos. Nevyriau¬sybinės organizacijos sudaro svarbų pilietinės visuomenės pagrindą. Jos skatina žmones veikti dėl bendros idėjos, gerumo ir taip prisidėti prie demokratinės visuomenės, kurioje vyrautų pagarba žmogui bei jo orumui, kūrimo. [4]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-21
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.62 KB
AutoriusBeata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevyriausybiniu organizaciju ir savivaldybiu bendradarbiavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Satienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą