Išplėstinė paieška
 
 
 

Rangos sutartis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Rangos sutarties teorinė dalis. Statybos rūšys. Statyba ūkio ir mišriu būdu. Statyba rangos būdu. Statyba statybos valdymo būdu. Užsakovas. Rangovas. Rangos sutarties ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja rangos sutarties sudarymą, rangovo ir užsakovo teises bei pareigas, darbų atlikimą pagal rangos sutartį. Šiame darbe yra nagrinėjama Rangos sutartis (statybos sutartis). Pasirinkti šią tema paskatino toks motyvas, kad norėjosi išsamiau išanalizuoti rangos sutartį. Nes nedaugelis žmonių yra susidūrę su šia sutartimi.
Darbo tikslas – išaiškinti, kas tai per sutartis yra rangos sutartis, kokie gali būti pažeidimai sudarius rangos sutartį.
Metodas. Teorinėjė dalyje buvo analizuojama rangos sutartis. Darbe naudotasi moksline literatūra, įstatymais, bei internetine medžiaga.
Statybos teisės šaltiniuose numatyti galimi statybos organizavimo būdai ir sutartiniai santykiai, kurie susiklosto pasirinkus konkretų statybos organizavimo būdą.
Šio darbo tikslas buvo kuo išsamiau išnagrinėti ir papasakoti, bei apibūdinti rangos sutartį. Išsamiau išanalizuoti kelis atvejus bei pateikti kelis ypatumus.
Darbo objektas – rangos sutartis.


Ranga – tai sutartis, kuria viena šalis (rangovas) įsipareigoja atlikti tam tikrą darbą savo rizika pagal kitos šalies (užsakovo) užduotį ir perduoti šio darbo rezultatą užsakovui, kuris įsipareigoja atliktą darbą priimti ir už jį sumokėti.
Rangos sutarties sudarymą, rangovo ir užsakovo teises ir pareigas bei darbų atlikimą pagal rangos sutartį reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas.
Rangos sutartimi yra sudaroma pagaminti arba perduoti tam tikrą darbo rezultatą arba atlikti kitokius darbus, kurių metu sukurtas rezultatas perduodamas užsakovui. Rangovas iki sutarties sudarymo privalo:
1) suteikti visą reikiamą informaciją, susijusią su darbų atlikimu;
2) suteikti informaciją apie darbui atlikti būtinas medžiagas;
3) suteikti informaciją apie darbui atlikti reikiamą laiką.
Jeigu rangos sutartis yra sudaryta daiktui pagaminti, tai tuomet rangovas užsakovui kartu su pagamintu daiktu perduoda ir teises į jį. Ir jeigu rangos sutartis nenustato ko kita, tuomet rangovas darbus atlieka savo rizika bei savarankiškai nustato užduoties įvykdymo būdus.
Be to įstatymai gali numatyti atvejus, kai tam tikrų rūšių darbai gali būti atliekami tik turint įstatymų nustatyta tvarka išduotą leidimą (licenciją ).
Rangovas turi teisę pasitelkti savo prievolėms įvykdyti kitus asmenis (subrangovus), jeigu įstatymai ar rangos sutartis nenustato, kad užduotį privalo įvykdyti pats rangovas. Jeigu užduočiai vykdyti yra pasitelkti subrangovai, tai tokiu atveju rangovas tampa generaliniu rangovu.
Generalinis rangovas – atsako užsakovui už subrangovų prievolių neįvykdymą ar netekimą įvykdymą, o subrangovams – už užsakovo prievolių neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą.
Rangos sutartyje yra nustatoma darbų pradžia bei pabaiga. Šioje sutartyje šalys taip pat gali nustatyti atskirų darbų atlikimo terminus (tarpiniai terminai). Atlikimo terminai šalių susitarimu gali būti keičiami rangos sutartyje nustatyta tvarka. Sutartyje būtinai turi būti nurodoma darbų kaina arba jos apskaičiavimo būdas ir kriterijai. Į sutartyje nustatytą kainą įeina:
1) rangovo atlikto darbo atlyginimas;
2) ir jo turėtų išlaidų kompensavimas.
Jeigu pagal rangos sutartį nenumatyta atliekamų darbų ar atskirų jų etapų apmokėti iš anksto, užsakovas privalo sumokėti rangovui sutartyje nustatytą kainą po to, kai yra priimamas darbų rezultatas, su sąlyga, kad darbai bus atlikti tinkamai ir laiku. Rangovas turi teisę reikalauti išmokėti jam avansą ar rankpinigius tik sutartyje numatytais atvejais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis33.81 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rangos sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą