Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Atskiros statybų sutarčių rūšys

Atskiros statybų sutarčių rūšys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sutartis – viena iš sandorių rūšių. Sutarčių rūšys. Statybos rangos sutarties sudarymas. Sutarties forma. Esminės statybos rangos sutarties sąlygos. Statybos rangos sutarties šalių teisės ir pareigos. Išvada.

Ištrauka

Laikui bėgant, nepaisant įvairiausių pokyčių valstybių socialinėje, politinėje ar ekonomikos srityje, kartu su įstatymais,sandoris buvo ir išliko veiksmingu reguliatoriumi, ir ne tik išliko: laisvos rinkos sąlygomis jo panaudojimo galimybės Lietuvoje akivaizdžiai didėja. Beveik visuotinai priimta, kad pirminės civilinės teisės, ir ne tik civilinės teisės, sisteminimo rezultatas yra teisės institutas. Vienas iš tokių yra sandorių institutas, kurį sudaro sistema civilinės teisės normų, nustatančių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir normas, jų teisinį turinį, negaliojančių sandorių pagrindus ir teisinius padarinius.
Paprastai sudaromos darbo, nuomos, panaudos, rangos, reklamos, samdos, paskolos, remonto, materialinės atsakomybės, pirkimo-pardavimo, vėžimo, draudimo, bendradarbiavimo, labdaros, užstato, perdavimo, hipotekos, vartotojų ir kitas sutartis.
Pagal savo turinį ir kriptingumą sutartis – ir iš jų kylančias prievoles galima skirstyti į keturias grupes:
• dėl turto perdavimo (pirkimo – pardavimo, mainų, nuomos ir kt.);
• dėl darbų atlikimo (rangos, kapitalinės statybos rangos ir kt.);
• dėl patarnavimų;
• dėl pinigu sumokėjimo.
Kiekviena jų vadinama atskirų sutarties tipu. Viena iš tokių sutarčių – t.y. statybos rangos sutartis, ir bus nagrinėjama šiame darbe.
Sutartis – daugiausia paplitusi sandorio rūšis. Ją įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų ir juridinių organizacijų, tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių). Tai pagrindinė prekinių piniginių santykių forma. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti, rečiau joms pakeisti arba nutraukti. Jų reikšmę parodo tai, kad sutarčių sudarymo tvarkai, jų turiniui, vykdymui bei teisiniams padariniams už sutarčių neįvykdymą arba netinkamą įvykdymą nustatyti skirta daugiau kaip pusė galiojančių civilinės teisės normų. Didžiausią ekonominę reikšmę sutartis turi reguliojant turtinius santykius tarp ūkio subjektų. Tai labai įvairios sutartys: materialinio – techninio aprūpinimo, prekių tiekimo prekybos organizacijoms, statybos, projektavimo, konstravimo, mokslo tyrinėjimo darbų, transporto pervežimų ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis23.85 KB
AutoriusKat
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasBanaitienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atskiros statybu sutarciu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Banaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą