Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė teisė (26)

Civilinė teisė (26)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Nuosavybės rūšys. Bendrosios nuosavybės teisė. Bendroji dalinė ir bendroji jungtinė nuosavybės. Nuosavybės įgijimo ir praradimo pagrindas. Savininko teisių garantijos ir gynimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Nuosavybės mokslinė sąvoka vartojama dviem prasmėmis: ekonomine ir teisine. Nuosavybė ekonomine prasme suprantama kaip ekonominiai santykiai, atsiradę dėl daiktų valdymo, naudojimo ir jais disponavimo; jie istorijos eigoje keitėsi. Ši sąvoka teisine prasme suprantama kaip šių teisinių santykių reguliavimas teisės normomis. Kartu nuosavybės teisė gali būti suprantama kaip objektinė ir subjektinė teisė. Objektinė teisė - tai bendrų teisės normų sistemos, kurios nesusietos su konkrečiais nuosavybę turinčiais asmenimis (nuosavybės teisės subjektais) ir nenumato konkrečiai šių nuosavybės teisės objektų. Be objektinės nuosavybės teisės, yra subjektinė nuosavybės teisė, kuri nustato konkrečius asmenis (nuosavybės teisės subjektus) ir jiems priklausančius daiktus bei jų teises ir pareigas.
Nuosavybė teisine prasme - visuma teisės normų, kurios įtvirtina ir gina tam tikrų daiktų priklausomybę tam tikram asmeniui arba keliems asmenims ir nustato jiems galimybę tuos daiktus valdyti, naudoti ir jais disponuoti. Nuosavybė teisine prasme įtvirtina ekonominius nuosavybės santykius teisinėmis normomis. Nuosavybės teisės normų charakteris ir turinys atitinka ekonominę nuosavybės santykių charakterį ir turinį.
Nuosavybės teisė yra besikeičianti istorinė kategorija. Jos turinys keičiasi priklausomai nuo ekonominę nuosavybės santykių turinio pasikeitimą. Tačiau nuosavybė ekonomine prasme yra kiekvienoje visuomenėje, o nuosavybės teisė turi istorinį, pereinamąjį charakterį.
Nuosavybės teisė subjektine prasme yra asmens arba keleto asmens teisė jiems priklausančius daiktus valdyti, naudoti ir jais disponuoti. Kiekvieno savininko subjektinė teisė egzistuoja tiktai teisiniuose santykiuose, kurių turinį sudaro valdymo, naudojimo ir disponavimo teisės.
Nuosavybės teisinį santykių pagrindą sudaro ekonominiai nuosavybės santykiai.Nuosavybės teisinių santykių ypatumas tas, kad šie santykiai yra absoliutiniai. Tai reiškia, kad šiuose santykiuose nuosavybės teisę turintys asmenys (savininkai) turi teisę jiems priklausančius daiktus valdyti, naudoti ir jais disponuoti, o visi kiti asmenys (fiziniai, juridiniai) privalo nekliudyti, netrukdyti savininkui šias teises įgyvendinti. Taigi šiame nuosavybės teisės santykyje yra konkretus šio santykio dalyvis - turintis teises savininkas, o kiti šio santykio dalyviai neapibrėžti. Jie yra visi asmenys ir jie yra neįvardyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai3
Dydis26.59 KB
AutoriusStudente
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBalčiūtė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline teise (26) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Balčiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą