Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Darbo ir civilinė teisė (2)

Darbo ir civilinė teisė (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Civiliniai įstatymai ir jų reglamentuojami santykiai. Bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Asmeninė sutuoktinių nuosavybė. Išvados.

Ištrauka

1.1 straipsnis. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso reglamentuojami santykiai

1. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų nustatytais atvejais šis kodeksas taip pat reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.

2. Turtiniams santykiams, kurie pagrįsti įstatymų nustatytu asmenų pavaldumu valstybės institucijoms ir kurie tiesiogiai atsiranda, kai valstybės institucijos atlieka valdžios funkcijas (realizuojamas pavaldumas) arba įstatymų nustatytas asmenims pareigas valstybei ar jos taiko įstatymų nustatytas administracines ar baudžiamąsias sankcijas, įskaitant valstybės mokesčių, kitų privalomų rinkliavų ar įmokų valstybei ar jos institucijoms, valstybės biudžeto santykius, bei kitokiems santykiams, kuriuos reglamentuoja viešosios teisės normos, šio kodekso normos taikomos tiek, kiek šių santykių nereglamentuoja atitinkami įstatymai, taip pat šio kodekso įsakmiai nurodytais atvejais.

Butui įsigyti jau santuokos metu vieno santuokinių tėvai davė pinigų. Ar skyrybų atveju galima įrodyti jog butas priklauso vienam iš sutuoktinių asmeninės nuosavybės teise?
BENDROJI JUNGTINĖ SUTUOKTINIŲ NUOSAVYBĖ
1. Bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe pripažįstama:
36. turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu;
37. pajamos ir vaisiai, gauti iš sutuoktinio asmenine nuosavybe esančio turto;
38. pajamos, gautos iš abiejų sutuoktinių bendros veiklos, ir pajamos, gautos iš vieno sutuoktinio veiklos, išskyrus lėšas, būtinas sutuoktinio profesinei veiklai;
39. įmonė ir iš jos veiklos arba kitokio verslo gaunamos pajamos, jeigu verslu abu sutuoktiniai pradėjo verstis po santuokos sudarymo. Jeigu iki santuokos sudarymo įmonė nuosavybės teise priklausė vienam sutuoktiniui, tai bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė po santuokos sudarymo yra iš įmonės veiklos ar kitokio verslo gautos pajamos ir įmonės (verslo) vertės padidėjimas;
40. pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokas (žalos, padarytos dėl sveikatos sužalojimo, taip pat neturtinės žalos atlyginimas, gauta tikslinė materialinė parama, skirta tik vienam sutuoktiniui, ir kita).
Preziumuojama, kad turtas yra sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė, kol nėra įrodyta, kad turtas yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė.
Turto kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, savininkai viešame registre turi būti nurodyti abu sutuoktiniai. Kai turtas įregistruotas tik vieno sutuoktinio vardu, jis pripažįstamas kaip bendroji jungtinė nuosavybė, jeigu registre jis nurodytas kaip bendroji jungtinė nuosavybė.
Jeigu privatus pensijų fondas yra sukauptas iš bendrų sutuoktinių lėšų, ištuokos atveju kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti, kad jam būtų pripažinta teisė j pusę šio pensijos fondo.
Komentuojamo straipsnio l dalyje išvardytas turtas, kuris pripažįstamas bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe. Pažymėtina, kad šiame sąraše nesiekta nurodyti visų galimų bendrosios nuosavybės teise priklausančio turto rūšių ir bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe gali tapti bet koks sudarius santuoką įgytas turtas. Šį teiginį patvirtina bendrosios sąvokos "turtas" vartojimas CK 3,87 straipsnio l dalyje ir komentuojamo straipsnio l dalies l punkte. CK 3.88 straipsnio l dalies 2-5 punktuose nurodytos turto rūšys padeda geriau suvokti galimą bendrosios jungtinės nuosavybės sudėtį ir palengvina spręsti sutuoktinių ginčus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis15.92 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRenata Krygerienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo ir civiline teise (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Renata Krygerienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą