Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Vadovavimo stilius ir jo nustatymas švietimo organizacijoje

Vadovavimo stilius ir jo nustatymas švietimo organizacijoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Vadovavimo stilių apžvalga teoriniu aspektu. Vadovavimo stiliaus samprata ir elementai. Vadovavimo stilių klasifikacijos. Platono pateikta vadovavimo stiliaus ir vadovų tipų klasifikacija. Vadovavimo stiliai, priskiriami prie tradicinių. Vadovavimo stiliai, priskiriami prie šiuolaikinių. K. Levino pateikta individualių vadovavimo stilių klasifikacija. R. Likerto išplėstiniai vadovavimo stiliai. Vadovavimo stilių klasifikacija pagal vadovų orientaciją. Vadovavimo stilių klasifikacija pagal vadovo vadybinių veiksmų prioritetus. Vadovavimo stilių klasifikacija pagal P. Hersį ir K. Blanchardą. Vadovavimo stilių klasifikacija pasiūlyta F. Fiedlerio. Vadovavimo stilių klasifikacija pagal R. Bleiką ir Dž. Moutoną. 3 Vadovavimo stiliaus pasirinkimui įtakos turintys veiksniai. Vadovavimo stiliaus nustatymo švietimo organizacijoje tyrimas. Vadovavimo stiliaus nustatymo švietimo organizacijoje tyrimo metodika. Antrinių duomenų šaltinis. Pirminių duomenų šaltiniai. Vadovavimo stiliaus nustatymo švietimo organizacijoje tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Telšių apskrities 14-os mokyklų apklausos tema "Vadovo kompetencija ir jos ugdymas" rezultatai. Standartizuotos anketinės apklausos rezultatų analizė. Anketos – klausimyno "Koks jūsų vadovavimo stilius" rezultatai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Vadovavimo būtinumas egzistavo visais laikais. Kabantys Babilono sodai, garsiosios Egipto piramidės ir kiti žiloje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik dėl organizuotų žmonių pastangų.
Šiais laikais, kai viskas nuolat keičiasi: situacija rinkoje, organizacijų struktūra, technologijos, keičiasi ir vadovams keliami reikalavimai - gebėti vadovauti vykstant nepaliaujamoms permainoms. Visų lygių vadovai turi išmanyti vadovavimo stilius ir gebėti juos taikyti skirtingose situacijose. Kaip tai sėkmingai daryti ir kokiomis priemonės? Kokiose situacijose ir koks vadovavimo stilius efektyviausias? Kas lemia jo pasirinkimą? Tai klausimai, kurie vadovui bent kartą gyvenime tikrai iškyla. O į juos atsakyti iš tiesų sunku, nes vadovavimo stilių yra daug ir įvairių. Teksaso universiteto dėstytojai Robert Blake ir Jane Mouton knygoje "Naujasis vadovo tinklelis" išvardija netgi 81 vadovavimo būdą. Taigi šiuo darbu pabandysiu rasti bent dalį atsakymų į šiuos klausimus.
Rašydama darbą, išsikėliau tikslą susipažinti ir apžvelgti vadovavimo stilių teoriškai ir praktiškai.
Darbo uždaviniai:
pateikti sąvokas, susijusias su vadovavimo stilium;
plačiau aptarti vadovavimo stilių klasifikacijas;
susipažinti su veiksniais, darančiais įtaką vadovavimo stiliaus pasirinkimui;
apklausus švietimo organizacijos darbuotojus, nustatyti jų vadovo vadovavimo stilių;
pasitelkus testą "KOKS JŪSŲ VADOVAVIMO STILIUS" apklausti švietimo organizacijos vadovą ir išsiaiškinti, koks jo vadovavimo stilius.
Darbo metodika: publicistinės ir mokslinės literatūros analizė, pirminių duomenų rinkimo metodai – standartizuota raštiška anketinė apklausa ir raštiška anketa-testas.
Taigi, kad organizacija dirbtų efektyviai, reikia jai vadovaujančio žmogaus – vadovo.
Vadovas – valdymo veiklą realizuojantis asmuo, kuris koordinuoja organizacijos narių veiksmus ir pastangas, kad pasiektų bendrą tikslą, efektyviai ir veiksmingai naudojant visas turimas priemones ir išteklius. Vadovas taip turi paskirstyti darbą tarp organizacijos narių, kad būtų geriausiai panaudojamos ir jų, ir turimų įrengimų galimybės. Paskirsčius darbus, reikia motyvuoti – sudaryti tokias sąlygas, kad darbuotojai, norėdami pasiekti savo tikslus, kartu pasiektų ir tai, ko nori vadovas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis57.42 KB
AutoriusBirute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. G. Cibulskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimo stilius ir jo nustatymas svietimo organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. G. Cibulskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą